Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Lamm Frölunda OL 00:17:16 96,01
2 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:17:27 97,80
3 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:17:46 100,89
4 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:18:31 108,20
7 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:18:49 111,13
7 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 00:18:49 111,13
9 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:19:00 112,92
13 Hugo Örtlund Rånäs OK 00:19:26 117,14
13 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:19:26 117,14
15 Emil Åberg OK Linné 00:19:28 117,47
16 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:19:34 118,44
17 Hugo Braam OK Denseln 00:19:56 122,02
18 Liam Hälldal Skogslöparna 00:20:05 123,48
20 Robin Helmersson OK Tisaren 00:20:15 125,11
21 Måns Ravald Östersunds OK 00:20:23 126,41
22 Albin Skott Åmåls OK 00:20:27 127,06
23 Svante Sandvik Attunda OK 00:20:46 130,14
24 Axel Thybeck Lindebygdens OK 00:20:55 131,61
25 Erik Palm Västerås SOK 00:21:21 135,83
26 Erik Nederheim Haninge SOK 00:21:29 137,13
27 Edvin Tögenmark OK Linné 00:21:41 139,08
29 Danilo Moberg OK Tyr 00:22:21 145,59
30 Carl Gliveson Ronneby OK 00:22:28 146,72
31 Arvid Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:22:35 147,86
31 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:22:35 147,86
34 Eddie Karlsson OK Vilse 87 00:23:04 152,57
36 Eric Hasselström OK Renen 00:23:15 154,36
38 Olle Haglund KFUM Örebro OK 00:23:34 157,45
39 William Härström Falköpings AIK OK 00:23:41 158,59
40 Alfred Danielsson IFK Mora OK 00:23:45 159,24
41 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:23:46 159,40
41 Anton Jonsson OK Tyr 00:23:46 159,40
43 Viktor Fischer OK Linné 00:23:51 160,21
44 Hugo Jaremalm Täby OK 00:23:54 160,70
45 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:23:56 161,03
47 Wilmer Kempe OK Denseln 00:24:13 163,79
48 Jens Fochsen Waxholms OK 00:24:17 164,44
48 Eskil Engberg Härnösands OK 00:24:17 164,44
50 Albin Möllerberg Valbo AIF 00:24:21 165,09
52 Nils Melén Trollhättans SOK 00:24:34 167,20
53 Alfons Westerbergh Rasbo IK 00:24:35 167,37
54 Alvin Isenström Almby IK 00:24:39 168,02
55 Joel Allmungs Leksands OK 00:25:00 171,43
56 Gustav Nilsson OK Tyr 00:25:03 171,92
57 Edvin Johansson Väsby OK 00:25:06 172,40
58 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:25:08 172,73
59 Filip Gummesson Nybro OK 00:25:09 172,89
60 Wille Vernström Ronneby OK 00:25:15 173,87
61 Oskar Karlsson Garphyttans IF 00:25:16 174,03
62 Ville Lindskog OK Älme 00:25:20 174,68
63 Harald Martner Frölunda OL 00:25:21 174,84
63 Anton Rask Kungälvs OK 00:25:21 174,84
65 Elias Lauri FK Herkules 00:25:27 175,82
65 Mille Langer OK Roxen 00:25:27 175,82
68 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:25:35 177,12
69 Felix Johansson OK Alehof 00:25:43 178,42
70 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK 00:25:45 178,74
71 Axel Viberg Ryda SK 00:25:49 179,39
72 Olle Hamberg Östersunds OK 00:25:55 180,37
73 Axel Ekdala Kungälvs OK 00:25:58 180,86
73 Ivar Kahra Åmåls OK 00:25:58 180,86
75 Elias Hörnell Domnarvets GOIF 00:26:00 181,18
76 Simon Grahn IK Uven 00:26:02 181,51
77 Petter Fochsen Waxholms OK 00:26:12 183,13
78 Oscar Åslund OK Linné 00:26:13 183,29
79 Philip Sjödin OK Tisaren 00:26:14 183,46
80 Filip Hansson OK Löftan 00:26:15 183,62
81 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:26:26 185,41
82 Eric Åhl Åmåls OK 00:26:27 185,57
83 Adam Persson Domnarvets GOIF 00:26:29 185,89
83 Kaspar Ericsson Sundsvalls OK 00:26:29 185,89
85 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:26:30 186,06
86 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:26:31 186,22
87 Walter Söderqvist OK Kåre 00:26:32 186,38
88 Oskar Kaipe OK Kåre 00:26:35 186,87
89 Gustav Ljunggren OK Hammaren 00:26:44 188,33
91 Malte Söderlund Karlsbyhedens IK 00:26:50 189,31
92 Adrian Sandell OK Roxen 00:27:02 191,26
92 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 00:27:02 191,26
96 Elias Josefsson Västvärmlands OK 00:27:11 192,72
97 Oskar Westerberg Trollhättans SOK 00:27:16 193,53
98 Rasmus Öberg OK Hällen 00:27:19 194,02
99 Elvis Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:20 194,18
100 Emil Wallenius Frölunda OL 00:27:21 194,35
102 Olof Levin Svaide Roma SOK 00:27:32 196,13
103 Joel Byström OK Nolaskogsarna 00:27:43 197,92
104 Erik Saméus Frölunda OL 00:27:51 199,22
105 Hugo Norrbom Attunda OK 00:27:52 199,38
107 Björn Djupström Frölunda OL 00:28:08 201,99
108 Malte Granefelt OK Tyr 00:28:11 202,47
109 Andy Granfors IF Rigor 00:28:13 202,80
110 Hugo Ekström OK Tyr 00:28:26 204,91
112 Vilgot Kuokkanen OK Renen 00:28:39 207,02
112 Edvard Pelander OK Djerf 00:28:39 207,02
114 Linus Nilevi Haninge SOK 00:28:44 207,84
115 Simon Berglund Karlsbyhedens IK 00:28:45 208,00
116 Viggo Wallin IK Trenne Ullared 00:28:52 209,14
117 Alfred Leijon Härlövs IF 00:29:02 210,76
118 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:29:03 210,92
120 Albin Granqvist FK Göingarna 00:29:14 212,71
121 Martin Nilsson Skogslöparna 00:29:23 214,18
122 Erik Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:28 214,99
123 Vidar Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:29:29 215,15
124 Viggo Andersson Trollhättans SOK 00:29:30 215,31
125 Oliver Biander Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:36 216,29
126 Samuel Ringström OK Landehof 00:29:37 216,45
127 Albin Svensson FK Herkules 00:29:45 217,75
128 Edvin Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:29:49 218,40
129 Viktor Nilsson OK Linné 00:29:56 219,54
130 Jakob Sandberg Köping-Kolsva OK 00:30:06 221,16
130 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 00:30:06 221,16
132 Isak Larsson OK Tisaren 00:30:12 222,14
133 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:30:25 224,25
134 Isak Eng OK Pan-Kristianstad 00:30:32 225,39
137 Oliver Hammar Falköpings AIK OK 00:31:04 230,59
138 Simon Hansson IF Rigor 00:31:28 234,49
139 Lukas Lind IF Thor 00:31:39 236,28
140 Samuel Rasmussen OK Kontinent 00:31:47 237,58
141 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:31:49 237,91
142 Kevin Bernhed Rånäs OK 00:31:54 238,72
143 Melker Thornell Surahammars SOK 00:32:00 239,69
144 Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 00:32:08 240,99
145 Theo Jirénius Västerbergslagens OL 00:32:14 241,97
146 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:32:15 242,13
147 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:32:16 242,29
147 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 00:32:16 242,29
147 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 00:32:16 242,29
150 Wilmer Wennberg Hudiksvalls OK 00:32:21 243,11
151 Adam Samuelsson Falköpings AIK OK 00:32:24 243,59
152 Melvin Löfgren OK Kåre 00:32:26 243,92
153 Melker Wollbrand OK Renen 00:32:29 244,41
154 Oliver Eiderbäck OK Hällen 00:32:30 244,57
155 Ossian Östergren Alvesta SOK 00:32:35 245,38
156 Titan Anundborg Sidensjö IK 00:32:36 245,55
157 Leo Wikström OK Hammaren 00:32:42 246,52
158 Oscar Andersson OK Tyr 00:32:47 247,33
160 Olof Hertin Västerviks OK 00:33:01 249,61
161 Isak Dahl OK Alehof 00:33:02 249,77
162 Kalle Joons Leksands OK 00:33:20 252,70
163 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:33:23 253,18
164 Johan Olars Leksands OK 00:33:31 254,48
166 Albin Jemth IF Thor 00:33:35 255,13
167 Axel Eckerlid Sävedalens AIK 00:33:37 255,46
169 Emil Lundgren Sundsvalls OK 00:33:47 257,09
171 Pontus Hedberg Karlsbyhedens IK 00:33:52 257,90
172 Walter Löfqvist SOK Viljan 00:34:06 260,17
173 Melker Waldfelt Finspångs SOK 00:34:11 260,99
174 Gustav Lindberg OK Roslagen 00:34:25 263,26
175 August Jacobsen OK Måsen 00:34:28 263,75
177 Olof Ersson OK Kåre 00:34:36 265,05
178 Erik Hermansson Åmåls OK 00:34:45 266,51
179 Vigon Berggrund Umeå OK 00:34:55 268,14
180 Johan Andersson IK Gandvik 00:35:02 269,28
181 Olof Arevång Tullinge SK 00:35:06 269,93
182 Eric Olofsson Sjövalla FK 00:35:09 270,41
183 Gabriel Ekström Halmstad OK 00:35:14 271,23
184 Erik Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:25 273,01
185 Samuel Karlsson OK Landehof 00:35:37 274,96
186 Arvid Josefsson OK Vivill 00:35:58 278,38
188 Viktor Nilsson Stångenäs AIS 00:36:10 280,33
189 Arvid Tögenmark OK Linné 00:36:11 280,49
190 Elliot Jonsson Attunda OK 00:36:19 281,79
190 Fabian Larsson OK Milan 00:36:19 281,79
192 Albin Isaksson OK Tyr 00:36:25 282,77
193 Linus Hansson SOK Viljan 00:36:40 285,20
194 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:36:45 286,02
195 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:36:55 287,64
196 Erik Norin Söders-Tyresö 00:36:57 287,97
197 Axel Bütikofer Ljusdals OK 00:37:00 288,45
198 Oscar Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:37:07 289,59
199 Ebbe Törnkvist Anderstorps OK 00:37:08 289,75
200 Oskar Moberg OK Löftan 00:37:10 290,08
201 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:37:23 292,19
202 Viktor Berndtsson Frölunda OL 00:37:31 293,49
203 Elliot Jägstedt Halmstad OK 00:37:33 293,82
204 Adam Engstrand Storviks IF 00:37:40 294,96
205 Isak Johansson Umeå OK 00:37:57 297,72
206 Jacob Lilje Gävle OK 00:38:05 299,02
207 Carl Öberg Gamleby OK 00:38:19 300,00
208 Petter Granath Svärdsjö SOK 00:38:36 300,00
209 Joel Holmgård Kils OK 00:38:51 300,00
210 Axel Engström OK Renen 00:38:56 300,00
211 Castor Rådberg Köping-Kolsva OK 00:39:10 300,00
212 Matteo Moberg OK Tyr 00:39:13 300,00
213 Oscar Lundquist OK Ravinen 00:39:41 300,00
214 Ludwig Lindgren Tjalve IF Norrköping 00:39:48 300,00
215 Eskil Söderlund Ulricehamns OK 00:40:07 300,00
216 Wilfred Larsson Tullinge SK 00:40:10 300,00
217 Olle Sjöblom Östersunds OK 00:40:20 300,00
218 Arild Erikmats Sävedalens AIK 00:40:49 300,00
219 Eskil Leon Trollhättans SOK 00:41:14 300,00
220 Oskar Ward OK Vivill 00:41:40 300,00
221 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:41:49 300,00
222 Gabriel Carlqvist Snättringe SK 00:41:50 300,00
223 Erik Wihlborg OK Gynge 00:42:13 300,00
224 Viggo Persson IK Hakarpspojkarna 00:42:15 300,00
225 Elias Samuelsson OK Vivill 00:42:25 300,00
226 Frode Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:42:46 300,00
228 Adam Nero Nässjö OK 00:43:29 300,00
229 Johannes Norrby OK Södertörn 00:43:34 300,00
230 Edvin Persson Valbo AIF 00:44:03 300,00
231 Gustav Rydenius Tullinge SK 00:44:07 300,00
232 Nils Persson OK Tyringe 00:45:13 300,00
233 Elias Bladh Tullinge SK 00:45:25 300,00
234 Eric Henriksson Rånäs OK 00:45:59 300,00
235 Edvin Stegmark Halmstad Garnisons IF 00:47:27 300,00
236 Albert Svensson FK Finn 00:48:53 300,00
238 Filip Borell OK Linné 00:49:22 300,00
239 Edvin Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:49:23 300,00
240 Noa Göth Eksjö SOK 00:49:24 300,00
241 Oskar Hjertberg Hestra IF 00:49:39 300,00
242 Gustav Johnsson OK Måsen 00:51:13 300,00
243 Erik Arneborg Ulricehamns OK 00:51:44 300,00
244 Alfred Dahlin Kovlands IF 00:52:12 300,00
245 Alex Andersson Sundsvalls OK 00:52:27 300,00
246 André Bergkvist Västerbergslagens OL 00:52:53 300,00
247 Simon Segerman IF Thor 00:53:08 300,00
248 Emil Andersson Lunds OK 00:53:12 300,00
249 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:53:35 300,00
250 Rasmus Wärn NAIS Orienteringsklubb 00:55:06 300,00
251 Hugo Thoresson Andrarums IF 00:56:10 300,00
252 Jakob Åkesson Skåneslättens OL 00:56:24 300,00
253 Alvin Lönkvist OK Vivill 00:56:37 300,00
254 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 00:57:05 300,00
255 Viggo Lindgren OK Kåre 00:57:59 300,00
256 Theo Fredman OK Skogshjortarna 00:58:11 300,00
257 Axel Stenback Skarpnäcks OL 00:59:52 300,00
258 Albin Thunberg OK Vivill 01:04:26 300,00
259 Arvid Persson Valbo AIF 01:04:34 300,00
260 Samuel Aspfors OK Hammaren 01:06:01 300,00
261 Simon Blücher Östersunds OK 01:07:10 300,00
263 Erik Kindlund OK Tranan 01:12:38 300,00
264 Anton Hedström Söders-Tyresö 01:14:22 300,00
Simon Holmer OK Nipan
Axel Gräfnings Grycksbo IF OK
Axel Kylborn Almby IK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr