Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Harden Friluftsklubben Boken 00:08:10 15,30
2 Daniel Bogren IF Hagen 00:08:15 16,20
3 Emil Auselius Bredaryds Skid O OK 00:08:28 18,55
4 Lukas Olm Kils Orienteringsklubb 00:08:39 20,55
5 Linus Kristiansson Trollhättans Skid o Orienterin 00:09:06 25,44
6 Philip Carlsson Nyköpings Orienteringsklubb 00:09:14 26,89
7 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:09:15 27,07
8 Eric Berlin Trollhättans Skid o Orienterin 00:09:29 29,60
9 Alfred Pettersson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:09:32 30,14
10 Filip Johansson Trollhättans Skid o Orienterin 00:09:40 31,59
11 Hugo Ström Ulricehamns Orienteringsklubb 00:09:44 32,32
12 William Lundstedt Mullsjö Skid O OK 00:09:46 32,68
13 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering 00:09:47 32,86
14 Eric Nystrand Orienteringsklubben Klyftamo 00:09:51 33,59
15 Lukas Katvala Orienteringsklubben Älgen 00:10:00 35,22
16 Hugo Håkansson Idrottsklubben Ymer 00:10:03 35,76
17 Pontus Bierfeldt Ärla Idrottsförening 00:10:04 35,94
18 Jonathan Uller Kils Orienteringsklubb 00:10:10 37,03
19 Anton Karlsson Mariestads Friluftsklubb 00:10:13 37,57
20 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:10:21 39,02
21 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:10:22 39,20
22 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:10:39 42,28
23 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:10:41 42,64
24 Gustav Östensson Orienteringsklubben Tranan 00:10:43 43,00
25 Gustav Perman Orienteringsklubben Tyr 00:10:49 44,09
26 Joar Tryggö Trollhättans Skid o Orienterin 00:10:53 44,81
27 Erik Lund Stenungsunds Orienteringsklubb 00:11:05 46,99
27 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn Orientering 00:11:05 46,99
29 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:11:07 47,35
30 August Abrahamsson Gällstadbygdens Skid o Oriente 00:11:10 47,89
31 Erik Eriksson Orienteringsklubben Älgen 00:11:32 51,88
32 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:11:38 52,96
33 Oskar Källman Orienteringsklubben Hällen 00:11:42 53,69
34 Noa Sjöstrand Västerås Skid O OK 00:11:48 54,77
35 Loke Östangård Gamleby Orienteringsklubb 00:11:57 56,40
36 William Nilsson Nyköpings Orienteringsklubb 00:11:59 56,77
37 Johan Holmberg IF Hagen 00:12:01 57,13
38 Oliver Vallerius Gamleby Orienteringsklubb 00:12:21 60,75
39 Andreas Skeppling Orienteringsklubben Södertörn 00:12:35 63,28
40 Oscar Karlsson Trollhättans Skid o Orienterin 00:12:37 63,65
41 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:12:43 64,73
42 Marcus Carlsson IF Hagen 00:13:34 73,97
43 Tim Dalheimer IK Vikings Orienteringsklubb 00:13:40 75,06
44 Ludvig Holmqvist Orienteringsklubben Tor 00:13:41 75,24
45 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn Orientering 00:13:49 76,69
46 Axel Berglund Ulricehamns Orienteringsklubb 00:13:50 76,87
47 Jacob Enberg Halmstad Orienteringsklubb 00:32:22 278,24

Annonser