Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 2 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund Orienteringsklubben Södertörn 00:11:24 12,89
2 Alva Sonesson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:11:29 13,41
3 Ebba Hjertberg Hestra Idrottsförening 00:11:37 14,25
4 Malin Kristiansson Trollhättans Skid o Orienterin 00:12:06 17,27
5 Elsa Lindeblom Hestra Idrottsförening 00:12:42 21,03
5 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:12:42 21,03
7 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK Orienteringsklu 00:12:44 21,24
8 Emilia Engel Orienteringklubben Ravinen 00:13:06 23,53
9 Linda Renner Orienteringsklubben Södertörn 00:13:12 24,16
10 Signe Nilsson Nyköpings Orienteringsklubb 00:13:21 25,10
11 Sofia Johansson Orienteringsklubben Skärmen 00:13:30 26,04
12 Linnéa Gustafsson Orienteringsklubben Hällen 00:13:44 27,50
13 Lotten Sandén Orienteringsklubben Södertörn 00:13:46 27,70
14 Ella Andersson Orienteringsklubben Södertörn 00:14:18 31,04
15 Ella Nordström Kils Orienteringsklubb 00:14:34 32,71
16 Johanna Breivold Västerås Skid O OK 00:14:53 34,69
17 Elsa Limbäck Västerås Skid O OK 00:15:15 36,99
18 Frida Zeijlon Orienteringsklubben Hällen 00:15:17 37,20
18 Julia Markendahl Orienteringsklubben Klyftamo 00:15:17 37,20
20 Julia Elverlind Orienteringsklubben Tranan 00:15:18 37,30
21 Ellen Stålberg Orienteringsklubben Hällen 00:15:20 37,51
22 Tove Eriksson Ryda Skidklubb 00:15:47 40,33
23 Lovisa Ring Halmstad Orienteringsklubb 00:15:53 40,95
24 Ida Helgesson Hestra Idrottsförening 00:16:03 42,00
25 Thea Bad Kils Orienteringsklubb 00:16:19 43,67
26 Saga Hjertén Idrottsklubben Gandvik 00:16:26 44,40
27 Klara Berglund Västerås Skid O OK 00:16:32 45,02
28 Paulina Jägstedt Halmstad Orienteringsklubb 00:16:38 45,65
29 Linn Lugne Kils Orienteringsklubb 00:16:39 45,75
30 Elin Johansson Främmestads Idrottsklubb 00:16:53 47,21
31 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:17:46 52,74
32 Sofi Andersson Idrottsklubben Gandvik 00:18:41 58,48
33 Elin Dahlmark Västerås Skid O OK 00:18:50 59,42
34 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:19:08 61,30
35 Heidi Fors Orienteringsklubben Grip 00:21:40 77,15
36 Moa Kristiansson Halmstad Orienteringsklubb 00:29:41 127,33

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr