Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Runefors Smålands OF 00:13:06 15,53
2 William Lundstedt Västergötlands OF 00:13:18 16,87
3 Emil Auselius Smålands OF 00:13:25 17,65
4 Daniel Bogren Västergötlands OF 00:13:35 18,77
5 Marcus Carlsson Västergötlands OF 00:13:49 20,33
6 Isac Ericsson Smålands OF 00:13:50 20,45
7 Simon Harden Skånes OF 00:13:55 21,01
8 Elias Ljungqvist Göteborgs OF 00:14:09 22,57
9 Anders Björklund Västergötlands OF 00:14:15 23,24
10 Victor Hansson Smålands OF 00:14:40 26,04
11 Jonathan Jylltorp Östergötlands OF 00:14:42 26,26
12 Tim Johansson Hallands OF 00:14:47 26,82
13 Loke Östangård Smålands OF 00:14:53 27,49
14 Ludvig Hallabro Skånes OF 00:14:56 27,83
15 Axel Blom Göteborgs OF 00:14:57 27,94
16 Algot Najvik Skånes OF 00:15:07 29,06
17 Filip Bengtsson Hallands OF 00:15:12 29,62
18 Gabriel Sturesson Göteborgs OF 00:15:31 31,74
19 Lukas Granstedt Smålands OF 00:15:32 31,85
19 Gunnar Engström Östergötlands OF 00:15:32 31,85
21 Oscar Modig Skånes OF 00:15:41 32,86
22 Martin Lamm Göteborgs OF 00:15:42 32,97
23 Daniel Brandström Västergötlands OF 00:15:47 33,53
24 Jakob Ingström Smålands OF 00:15:54 34,31
25 Jacob Enberg Hallands OF 00:16:15 36,66
26 Anton Gliveson Blekinge OF 00:16:19 37,11
27 Thorsten Svensson Östergötlands OF 00:16:21 37,33
28 Filip Johansson Västergötlands OF 00:16:28 38,12
29 Love Carlsson Blekinge OF 00:16:55 41,14
30 Eric Berlin Västergötlands OF 00:16:58 41,47
31 Hugo Håkansson Västergötlands OF 00:17:18 43,71
32 Klas Johansson Västergötlands OF 00:17:31 45,16
33 Felix Falk Göteborgs OF 00:17:34 45,50
33 Eric Nystrand Västergötlands OF 00:17:34 45,50
35 Daniel Hellberg Skånes OF 00:17:55 47,84
36 Oskar Svahn Smålands OF 00:18:40 52,88
37 Oskar Carlsson Bohuslän-Dals OF 00:19:08 56,01
37 Oscar Karlsson Västergötlands OF 00:19:08 56,01
39 Axel Åkesson Västergötlands OF 00:20:28 64,96
40 Kalle Lundgren Göteborgs OF 00:21:03 68,87
41 Julius Puke Skånes OF 00:24:41 93,25
42 Oscar Ehrnborn Skånes OF 00:26:49 107,56
43 Benjamin Pauli Västergötlands OF 00:40:04 196,47
Axel Olsson Västergötlands OF
Axel Toresson Skånes OF
Olle Svangren Gotlands OF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF