Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars etapp 1, medel - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:30:01 27,67
2 Anders Björklund Sävedalens AIK 00:31:45 33,56
3 Jerker Netz Trollhättans SOK 00:32:21 35,60
4 Olov Öström OK Tyr 00:32:50 37,24
5 Jörgen Karlsson Attunda OK 00:33:17 38,77
6 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:34:29 42,85
7 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK 00:34:37 43,30
8 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:34:46 43,81
10 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:35:02 44,71
11 Urban Larsson OK Gipen 00:35:21 45,79
12 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:36:14 48,79
13 Kenneth Waltersson Bredaryds SOK 00:36:36 50,04
14 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:36:49 50,77
15 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:37:06 51,74
16 Bengt Larsson FK Göingarna 00:37:27 52,93
19 Björn Karlsson Halmstad OK 00:37:45 53,94
20 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:38:22 56,04
21 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:38:53 57,80
22 Mikael Byström Järfälla OK 00:38:56 57,97
24 Bill Andersson I 15 IF 00:40:09 62,10
25 Arne Bogren OK Vivill 00:40:31 63,35
26 Bengt Arnesson IK Dran 00:40:46 64,19
27 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:40:53 64,59
28 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:42:31 70,14
29 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:42:40 70,65
30 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 00:42:45 70,93
33 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:45:23 79,88
34 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:46:44 84,47
35 Uno Magnusson IF Hagen 00:46:52 84,92
37 Karl Mollén OK Denseln 00:47:33 87,24
41 Odd Olsson Uddevalla OK 00:50:58 98,85
42 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:53:03 105,93
43 Bo Engborg Hällefors OK 00:54:16 110,06
44 Leif Bergman Södertälje-Nykvarn OF 00:54:25 110,57
45 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:56:14 116,75
46 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:56:15 116,80
47 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:57:32 121,16
48 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:59:52 129,09
49 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:59:57 129,37
50 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:00:07 129,94
51 Lennart Svernestam Linköpings OK 01:01:33 134,81
52 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:02:51 139,23
53 Thomas Dagsberg OK Orion 01:04:30 144,83
54 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 01:04:39 145,34
55 Olle Enfors Tockarps IK 01:10:36 165,56
58 Kenneth Andersson Nässjö OK 01:12:00 170,32
60 Ulf Bengtsson OK Kompassen 01:18:35 192,68
Rudolf Brogren Kungälvs OK

Annonser

Bagheera