Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H15-GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karl Petersén Smålands OF 00:14:26 17,87
2 Axel Elmblad Smålands OF 00:14:46 20,00
3 Frantisek Svetnicky Blekinge OF 00:15:11 22,66
4 Emil Axelsson Göteborgs OF 00:15:33 25,00
5 Arvid Aronsson Bohuslän-Dals OF 00:15:35 25,21
6 Jesper Johansson Hallands OF 00:15:36 25,32
7 Axel Nalbin Västergötlands OF 00:15:41 25,85
8 Aron Östangård Smålands OF 00:15:47 26,49
9 Viktor Jellvert Börjeson Göteborgs OF 00:16:08 28,73
10 Hugo Mandinger Västergötlands OF 00:16:11 29,05
11 Felix Bäckstäde Gotlands OF 00:16:20 30,00
12 Anton Gunnarsson Smålands OF 00:16:29 30,96
13 Arvid Blomster Blekinge OF 00:16:32 31,28
14 Maxim Omelchenko Blekinge OF 00:16:44 32,56
15 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs OF 00:16:52 33,41
16 Isak Hagberg Smålands OF 00:16:54 33,62
17 Felix Drejmo Göteborgs OF 00:16:57 33,94
18 Mattis Nilsson Östergötlands OF 00:17:06 34,90
19 Gustav Ohlin Västergötlands OF 00:17:07 35,01
20 Jakob Gunnarsson Göteborgs OF 00:17:09 35,22
21 Arvid Kronmar Blekinge OF 00:17:17 36,07
22 Gabriel Öhgren Göteborgs OF 00:17:23 36,71
23 Albin Persson Hallands OF 00:17:48 39,37
24 Nils Grimbeck Göteborgs OF 00:17:49 39,48
25 Jakob Wilhelmsson Blekinge OF 00:17:51 39,69
26 Erik Ingemarsson Västergötlands OF 00:17:56 40,22
27 Rasmus Johansson Fjordside Göteborgs OF 00:17:57 40,33
28 Adam Lindblom Skånes OF 00:17:59 40,54
29 Melker Andersson Skånes OF 00:18:00 40,65
30 Fabian Vallerius Smålands OF 00:18:01 40,75
31 Carl Ås Skånes OF 00:18:05 41,18
32 Simon Nordberg Göteborgs OF 00:18:23 43,10
33 Erik Åkesson Smålands OF 00:18:25 43,31
34 Viggo Johansson Skånes OF 00:18:42 45,12
35 Johan Vinblad Skånes OF 00:19:12 48,31
36 Sixten Ekbladh Smålands OF 00:19:53 52,68
37 Malte Eveborn Östergötlands OF 00:19:58 53,21
38 Ludvig Carlbom Västergötlands OF 00:20:13 54,81
39 Arvid Lundqvist Hallands OF 00:20:15 55,02
40 Erik Nilsson Gotlands OF 00:22:02 66,41
41 Fabian Andersson Blekinge OF 00:22:20 68,33
42 Ludvig Classon Östergötlands OF 00:22:26 68,96
43 Melvin Nilsson Skånes OF 00:22:33 69,71
Albin Nilsson Blekinge OF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr