Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:25:23 24,86
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:25:53 26,49
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:26:36 28,83
4 Alice Johansson Finspångs SOK 00:26:47 29,42
5 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:27:09 30,62
6 Hanna Öberg Gamleby OK 00:27:33 31,93
7 Fredrika Nordquist Täby OK 00:27:42 32,42
8 Annie Lund OK Kolmården 00:28:08 33,83
9 Maja Graad IF Rigor 00:28:53 36,28
10 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:29:15 37,47
10 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:29:15 37,47
12 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:29:23 37,91
13 Hanna Alsiö IF Hagen 00:30:15 40,74
14 Maja Axelsson Lerums SOK 00:30:27 41,39
15 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:30:37 41,93
16 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:31:10 43,73
17 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:31:26 44,60
17 Tuva Östangård Gamleby OK 00:31:26 44,60
19 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:32:02 46,56
20 Lisa Swartz OK Orion 00:32:43 48,79
21 Tove Vallerius Gamleby OK 00:33:02 49,82
22 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:11 50,31
23 Alice Olvegård FK Göingarna 00:33:15 50,53
24 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:25 51,07
25 Tuva Selin FK Göingarna 00:33:39 51,83
26 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:33:51 52,49
27 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:34:22 54,17
28 Julia Andersson OK Tor 00:34:27 54,44
29 Meja Alenius Nyköpings OK 00:34:30 54,61
30 Doris Iko Täby OK 00:34:37 54,99
31 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:35:10 56,78
32 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:35:56 59,28
33 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:36:05 59,77
34 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:36:11 60,10
35 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:36:18 60,48
36 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:36:49 62,17
37 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:37:06 63,09
38 Ellen Funke Leksands OK 00:37:09 63,26
39 Ellen Toll OK Njudung 00:37:26 64,18
40 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:37:40 64,94
41 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:38:09 66,52
42 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:38:36 67,99
43 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:39:03 69,46
44 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:39:05 69,56
45 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:39:37 71,31
46 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:40:42 74,84
47 Emma Norin Söders-Tyresö 00:40:43 74,90
48 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:41:18 76,80
48 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:41:18 76,80
50 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:42:11 79,68
51 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:43:41 84,58
52 Audrey Hansson Frölunda OL 00:43:50 85,07
53 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:43:54 85,28
54 Linnea Skobe Kalmar OK 00:44:06 85,94
55 Sara Ohlin OK Tranan 00:44:58 88,76
56 Emma Karlsson OK Landehof 00:45:36 90,83
57 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:46:02 92,25
58 Anja Svensson Gamleby OK 00:46:59 95,35
59 Linn Björneld Kalmar OK 00:47:06 95,73
60 Felicia Strindér IFK Enskede 00:47:31 97,09
61 Tyra Lindell OK Roxen 00:49:02 102,04
62 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:49:53 104,81
63 Alva Wickström Arboga OK 00:52:47 114,27
64 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:53:29 116,56
65 Sandra Valjus IFK Lidingö SOK 00:54:39 120,37
66 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:55:08 121,94
67 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 01:19:20 200,92
68 Stina Ylipää Mälarö SOK 01:20:52 205,92
Emelie Röken Täby OK

Annonser