O-event, dag 1, Sprint by Night - D14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Klara Borg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:10:41 |
14,57 |
|
2 |
Ebba Thern
|
OK Skogshjortarna |
00:10:49 |
15,48 |
|
3 |
Elina Reinholdsson
|
OK Alehof |
00:11:20 |
19,01 |
|
4 |
Emma Emilsson
|
OK Skogsfalken |
00:11:27 |
19,81 |
|
5 |
Emmy Granstedt
|
IK Hakarpspojkarna |
00:11:39 |
21,18 |
|
6 |
Tuva Nylund
|
Bredaryds SOK |
00:11:40 |
21,29 |
|
7 |
Alma Svennerud
|
Karlskrona SOK |
00:11:44 |
21,75 |
|
8 |
Stina Andersson
|
Anderstorps OK |
00:11:50 |
22,43 |
|
9 |
Marta Törnström
|
FK Friskus-Varberg |
00:11:51 |
22,54 |
|
10 |
Ebba Ottosson
|
Gävle OK |
00:12:00 |
23,57 |
|
10 |
Maja Graad
|
IF Rigor |
00:12:00 |
23,57 |
|
13 |
Filippa Fagerström
|
IFK Göteborg Orientering |
00:12:05 |
24,14 |
|
14 |
Ellen Funke
|
Leksands OK |
00:12:06 |
24,25 |
|
15 |
Alice Eriksson Björling
|
Domnarvets GOIF |
00:12:16 |
25,39 |
|
16 |
Lisa Swartz
|
OK Orion |
00:12:49 |
29,15 |
|
17 |
Ina Åman
|
OK Vilse 87 |
00:12:54 |
29,72 |
|
18 |
Agnes Kamfors
|
OK Kullingshof |
00:12:55 |
29,83 |
|
19 |
Anja Nilsson
|
Domnarvets GOIF |
00:12:56 |
29,94 |
|
20 |
Maja Inghammar
|
Hestra IF |
00:12:58 |
30,17 |
|
21 |
Elsa Wiberg
|
Helsingborgs SOK |
00:13:12 |
31,77 |
|
23 |
Matilda Wallström
|
Sävedalens AIK |
00:13:23 |
33,02 |
|
26 |
Maja Karmstig
|
FK Friskus-Varberg |
00:13:30 |
33,82 |
|
27 |
Martina Niklasson
|
Växjö OK |
00:13:34 |
34,27 |
|
28 |
Ellen Toll
|
OK Njudung |
00:13:35 |
34,38 |
|
29 |
Elin Bryggar
|
Grycksbo IF OK |
00:13:44 |
35,41 |
|
31 |
Asta Törnkvist
|
Anderstorps OK |
00:13:49 |
35,98 |
|
32 |
Wilma Pettersson
|
OK Kullingshof |
00:13:54 |
36,55 |
|
33 |
Elsa Boberg
|
IF Rigor |
00:13:58 |
37,00 |
|
34 |
Vera Elfström
|
OK Orinto |
00:14:01 |
37,34 |
|
35 |
Maja Lindén
|
Växjö OK |
00:14:11 |
38,48 |
|
36 |
Saga Mattsson
|
Dalaportens OL |
00:14:13 |
38,71 |
|
37 |
Agnes Wallin
|
Korsnäs IF OK |
00:14:14 |
38,83 |
|
38 |
Klara Ersson
|
OK Kåre |
00:14:18 |
39,28 |
|
39 |
Linn Andersson
|
OK Tyr |
00:14:29 |
40,53 |
|
41 |
Meja Alenius
|
Nyköpings OK |
00:14:43 |
42,13 |
|
42 |
Katja Gustafsson
|
Nyköpings OK |
00:14:49 |
42,81 |
|
43 |
Annika Källman
|
OK Hällen |
00:14:58 |
43,84 |
|
44 |
Sandra Widuch
|
Karlskrona SOK |
00:15:01 |
44,18 |
|
45 |
Julia Westh
|
Mullsjö SOK |
00:15:12 |
45,43 |
|
46 |
Miranda Fredriksson
|
Nyköpings OK |
00:15:20 |
46,34 |
|
48 |
Tilda Hagelberg
|
Eksjö SOK |
00:15:39 |
48,50 |
|
49 |
Maja Bäcklund
|
Ronneby OK |
00:15:42 |
48,85 |
|
50 |
Anna Svensson
|
IF Rigor |
00:15:47 |
49,41 |
|
51 |
Klara Bäckstäde
|
Visborgs OK |
00:15:52 |
49,98 |
|
52 |
Linn Johnsson
|
Matteus SI |
00:15:54 |
50,21 |
|
53 |
Alva Svensson
|
FK Åsen |
00:15:56 |
50,44 |
|
55 |
Anna Backman
|
Lidköpings VSK |
00:15:59 |
50,78 |
|
56 |
Natalie Gardelin
|
Gotlands Bro OK |
00:16:23 |
53,51 |
|
57 |
Alicia Bergkvist
|
Västerbergslagens OL |
00:16:26 |
53,86 |
|
58 |
Emma Norin
|
Söders-Tyresö |
00:16:33 |
54,65 |
|
60 |
Linnea Skobe
|
Kalmar OK |
00:16:48 |
56,36 |
|
61 |
Linnea Axelsson
|
Åmåls OK |
00:17:26 |
60,69 |
|
62 |
Tilda Rosander
|
SOK Aneby |
00:17:29 |
61,03 |
|
63 |
Alicia Björnberg
|
Söders-Tyresö |
00:17:33 |
61,48 |
|
64 |
Linnea Höök
|
Fjärås AIK |
00:17:35 |
61,71 |
|
65 |
Lina Holmqvist
|
OK Tor |
00:17:45 |
62,85 |
|
67 |
Nelly De Groot Boersma
|
Rydboholms SK |
00:18:45 |
69,68 |
|
68 |
Tilde Blixt
|
Avesta OK |
00:18:55 |
70,82 |
|
69 |
Emma Emanuelsson
|
OK Tranan |
00:19:07 |
72,19 |
|
71 |
Ida Svahn
|
Söders-Tyresö |
00:19:43 |
76,29 |
|
72 |
Kristina Bohman
|
OK Orinto |
00:19:50 |
77,08 |
|
73 |
Vilma Johansson
|
OK Hällen |
00:20:31 |
81,75 |
|
75 |
Linn Eneljung
|
IFK Göteborg Orientering |
00:27:37 |
130,26 |
|
|
Olga Rindeskog
|
Västerbergslagens OL |
|
|
|
|
Stella Burén
|
IK Ymer |
|
|
|
|
Judith Lundqvist
|
Kalmar OK |
|
|