Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:27:57 26,22
2 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:28:59 29,35
3 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:31:04 35,66
4 Annie Lund OK Kolmården 00:32:04 38,68
5 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:32:28 39,90
6 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:32:37 40,35
7 Vilma Nilsson Attunda OK 00:32:50 41,00
8 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:33:18 42,42
9 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:33:24 42,72
10 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:33:35 43,28
11 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:50 44,03
12 Linn De Boussard IFK Enskede 00:34:34 46,25
13 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:34:37 46,40
14 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:49 47,01
15 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:55 47,31
16 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:35:21 48,62
17 Lina Uller Kils OK 00:35:37 49,43
18 Klara Junegard Tullinge SK 00:37:19 54,58
19 Emma Henriques OK Södertörn 00:37:45 55,89
20 Signe Feil Sundsvalls OK 00:37:49 56,09
21 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:02 56,75
22 Sara Ohlin OK Tranan 00:38:31 58,21
23 Wilda Lundqvist Mälarö SOK 00:39:15 60,43
24 Elin Abel Snättringe SK 00:39:38 61,59
24 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:39:38 61,59
26 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:39:59 62,65
27 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:40:33 64,36
28 Malin Strömqvist Attunda OK 00:42:56 71,58
29 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:43:36 73,60
30 Tuva Holmström OK Ravinen 00:43:50 74,30
31 Nova Matthews Tullinge SK 00:43:55 74,55
32 Nova Sahlén Västerås SOK 00:44:15 75,56
33 Elin Theander Haninge SOK 00:45:15 78,59
34 Greta Häger OK Södertörn 00:47:02 83,99
35 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:04 90,14
36 Moa Glanshed Haninge SOK 00:49:37 91,81
37 Stina Ylipää Mälarö SOK 00:53:05 102,30
38 Emma Hallendal IFK Enskede 00:56:15 111,89
39 Vera Skantze IFK Lidingö SOK 01:04:24 136,56
40 Klara Strind Södertälje-Nykvarn OF 01:13:06 162,89

Annonser

Bagheera