Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #1 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:12:03 1,54
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:12:12 2,45
3 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:12:23 3,57
3 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:12:23 3,57
5 Simon Hector Snättringe SK 00:12:26 3,88
6 Jens Rönnols Järla Orientering 00:12:29 4,18
7 Erik Herne OK Ravinen 00:12:44 5,71
8 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:12:53 6,63
8 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:12:53 6,63
10 Victor Imark Tullinge SK 00:12:57 7,03
10 Rassmus Andersson OK Linné 00:12:57 7,03
12 Johan Runesson Tampereen Pyrintö 00:13:03 7,64
13 David Bejbom Järla Orientering 00:13:04 7,75
14 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:13:08 8,15
15 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:13:11 8,46
16 Valentin Koziavin Snättringe SK 00:13:13 8,66
17 Johan Giberg Södertälje-Nykvarn OF 00:13:16 8,97
18 Mathias Hall Järla Orientering 00:13:20 9,37
19 Espen Hadmark Hultgreen Tyrving IL 00:13:21 9,48
20 Love Berzell OK Ravinen 00:13:22 9,58
21 Erik Berzell Järla Orientering 00:13:24 9,78
22 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:13:30 10,39
23 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:31 10,49
24 Zac Hudd IFK Lidingö SOK 00:13:33 10,70
25 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:13:36 11,00
26 Albin Andersson OK Ravinen 00:13:52 12,63
27 Karl Lundin OK Hällen 00:13:53 12,73
28 Oskar Forsberg Snättringe SK 00:14:00 13,44
29 Anton Silier Järfälla OK 00:14:01 13,55
30 Sergiu Fala OK Ravinen 00:14:03 13,75
31 Melker Lundin OK Hällen 00:14:04 13,85
32 Filip Möller OK Södertörn 00:14:06 14,06
33 Jonas Kjäll Centrum OK 00:14:07 14,16
34 Andreas Hall IFK Lidingö SOK 00:14:09 14,36
35 Christian Hjalmarsson Kamrat och IF KIF 00:14:10 14,46
36 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:14:12 14,67
37 Allan Mogensen OK Ravinen 00:14:19 15,38
38 Per Öberg OK Hällen 00:14:25 15,99
39 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:14:26 16,09
40 Assar Hellström OK Ravinen 00:14:31 16,60
41 David Hector Snättringe SK 00:14:33 16,80
41 Oscar Vångell Ärla IF 00:14:33 16,80
43 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:14:36 17,11
43 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:14:36 17,11
45 Nick Barrable OK Ravinen 00:14:39 17,41
46 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:14:41 17,62
46 Albin Andersson Tullinge SK 00:14:41 17,62
48 Emil Grehn OK Rodhen 00:14:45 18,02
49 Martin Olsson Täby OK 00:14:51 18,63
50 Michael Refors Järla Orientering 00:14:52 18,74
51 Bruno Godefroy OK Ravinen 00:14:53 18,84
52 Hannes Svahn OK Ravinen 00:14:54 18,94
53 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:15:00 19,55
54 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:15:02 19,75
55 Johan Bernhard Snättringe SK 00:15:04 19,96
56 Magnus Yngvesson Centrum OK 00:15:08 20,36
57 Fredrik Grimborg Skarpnäcks OL 00:15:09 20,47
58 Martin Lindskog OK Ravinen 00:15:12 20,77
59 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:15:14 20,98
60 Anders Boström Järfälla OK 00:15:18 21,38
61 Patric De Boussard IFK Enskede 00:15:21 21,69
62 Alexander Schandl OK Södertörn 00:15:24 21,99
63 Joel Lännevall OK Roslagen 00:15:25 22,09
64 Emil Andersson Tullinge SK 00:15:26 22,20
65 Thomas Pettersson Attunda OK 00:15:29 22,50
66 Alfred Längheim Tullinge SK 00:15:30 22,60
66 Robert Johansson Täby OK 00:15:30 22,60
68 Jakob Attås OK Tisaren 00:15:31 22,71
69 Daniel Lind Centrum OK 00:15:32 22,81
69 Henrik Sandström OK Ravinen 00:15:32 22,81
71 Tuve Möller OK Linné 00:15:33 22,91
72 Samuel Lindén Attunda OK 00:15:35 23,11
72 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:35 23,11
74 Björn Lundquist OK Ravinen 00:15:37 23,32
74 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:15:37 23,32
76 Jonathan Serrand Sundbybergs IK 00:15:38 23,42
77 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:15:40 23,62
78 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 00:15:41 23,72
78 Martin Nilsson Snättringe SK 00:15:41 23,72
80 Harald Henriksson Järla Orientering 00:15:44 24,03
80 Alvar Melin Haninge SOK 00:15:44 24,03
82 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:45 24,13
83 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:15:46 24,23
83 Johan Kärrström Tullinge SK 00:15:46 24,23
85 Mattias Johansson Kamrat och IF KIF 00:15:47 24,33
86 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:15:51 24,74
87 Johan Hydén Kamrat och IF KIF 00:15:53 24,94
88 Tamás Szüts Västerås SOK 00:15:55 25,15
89 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 00:15:56 25,25
90 Axel Målargård Täby OK 00:15:58 25,45
91 Mattias Ågren Centrum OK 00:15:59 25,55
92 Martin Sand OK Tisaren 00:16:02 25,86
93 Oskar Lund IK Vista 00:16:04 26,06
94 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:16:05 26,17
94 Lars Lindbom Mälarö SOK 00:16:05 26,17
96 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:07 26,37
97 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:16:08 26,47
98 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 00:16:17 27,39
99 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:16:18 27,49
99 Andreas Lundsten Centrum OK 00:16:18 27,49
101 Henrik Sundblom Rånäs OK 00:16:20 27,69
102 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:16:21 27,79
103 Oskar Backlund Ärla IF 00:16:22 27,90
104 Erik Mattsson Järla Orientering 00:16:25 28,20
105 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:16:26 28,30
106 Anders Englid Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:29 28,61
107 Isak Westring Järfälla OK 00:16:30 28,71
107 John Wolgast Snättringe SK 00:16:30 28,71
109 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:16:31 28,81
110 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:16:32 28,91
111 Love Ottosson Haninge SOK 00:16:33 29,01
112 Oscar Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 00:16:37 29,42
113 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:16:41 29,83
114 Samuel Murray IFK Lidingö SOK 00:16:42 29,93
115 Per Mårtensson OK Ravinen 00:16:43 30,03
115 Joel Udd Markbygdens OK 00:16:43 30,03
117 Ove Oksvold Centrum OK 00:16:45 30,24
118 Pontus Axell IFK Enskede 00:16:55 31,25
119 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:16:56 31,36
120 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:16:57 31,46
121 Albin Hainke Snättringe SK 00:17:00 31,76
121 Johannes Bladh Tullinge SK 00:17:00 31,76
123 Felix Persson Haninge SOK 00:17:01 31,86
124 Krister Kölzow OK Ravinen 00:17:03 32,07
125 Joel Berring Centrum OK 00:17:05 32,27
125 Anders Oksvold OK Kåre 00:17:05 32,27
127 Linus Rispling Centrum OK 00:17:06 32,37
128 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:17:07 32,47
129 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:17:09 32,68
130 Gustav Näsman Haninge SOK 00:17:10 32,78
132 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:17:17 33,49
133 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:17:20 33,80
133 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:17:20 33,80
135 Jorrit Boekel Centrum OK 00:17:22 34,00
136 Albin Lindskog OK Ravinen 00:17:24 34,20
137 Mikael Nyström OK Ravinen 00:17:25 34,31
138 David Skantze Järla Orientering 00:17:27 34,51
139 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 00:17:28 34,61
140 Patrik Gunnarsson Mälarhöjdens IK OK 00:17:29 34,71
141 Johan Lindqvist Täby OK 00:17:30 34,82
142 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:17:34 35,22
143 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:17:36 35,43
144 Martin Ahlström IFK Enskede 00:17:38 35,63
145 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:17:43 36,14
145 Oskar Hermansson Centrum OK 00:17:43 36,14
147 Johan Sandler Skogsluffarnas OK 00:17:44 36,24
147 Michael Ahlquist Järla Orientering 00:17:44 36,24
149 Jonas Öhman Väsby OK 00:17:48 36,65
150 Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn OF 00:17:50 36,85
151 Rickard Andersson Tullinge SK 00:17:51 36,95
152 Gustav Björklund IFK Enskede 00:17:55 37,36
153 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:17:56 37,46
154 Viggo Klasson OK Ravinen 00:18:01 37,97
155 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:18:02 38,07
156 Jonas Erlandsson Rehns BK 00:18:03 38,17
157 Axel Flordal Katrineholms OK 00:18:06 38,48
157 Jon Lindmark Centrum OK 00:18:06 38,48
159 Per Oksvold Centrum OK 00:18:07 38,58
160 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:18:15 39,39
161 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:17 39,60
161 Simon Österlund Västerås SOK 00:18:17 39,60
163 Daniel Persson Centrum OK 00:18:19 39,80
164 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:21 40,01
165 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:18:22 40,11
166 Henrik Norell Snättringe SK 00:18:23 40,21
167 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:18:25 40,41
168 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:18:31 41,02
168 Emil Tallhage Centrum OK 00:18:31 41,02
170 Sverker Lenas Centrum OK 00:18:32 41,12
171 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:35 41,43
172 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:18:36 41,53
173 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:18:37 41,63
174 Adam Bratt Tullinge SK 00:18:40 41,94
174 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:18:40 41,94
176 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:18:41 42,04
177 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:18:42 42,14
178 Fredrik Hansson Täby OK 00:18:44 42,35
179 Martin Skärlén Haninge SOK 00:18:46 42,55
180 Nils-Göran Nilsson Batz Skarpnäcks OL 00:18:48 42,75
181 Oliver Hagman OK Roslagen 00:18:50 42,96
181 Henrik Morast Haninge SOK 00:18:50 42,96
181 Mats Warvelin Långhundra IF 00:18:50 42,96
184 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:18:51 43,06
185 Ludde Blom IFK Enskede 00:18:54 43,36
186 Mats Andersson Centrum OK 00:18:58 43,77
187 Johan Anemyr Nässjö OK 00:18:59 43,87
188 Tobias Andersson OK Österåker 00:19:03 44,28
189 Patrik Äppelgran Snättringe SK 00:19:04 44,38
190 Lars Klasson OK Ravinen 00:19:11 45,09
191 Jacob Källström Vallentuna-Össeby OL 00:19:12 45,20
192 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:19:14 45,40
193 Janne Skarner Leksands OK 00:19:18 45,81
194 Peter Bergman Tullinge SK 00:19:21 46,11
195 Joakim Olsson Väsby OK 00:19:24 46,42
196 Arvid Rudberg Centrum OK 00:19:25 46,52
197 Ingemar Lindström OK Österåker 00:19:26 46,62
198 Jonas Gold Järfälla OK 00:19:30 47,03
199 Daniel Björnberg Västerås SOK 00:19:32 47,23
200 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:19:34 47,43
201 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:19:41 48,15
202 Anders Abel Snättringe SK 00:19:47 48,76
203 Henrik Bladh Tullinge SK 00:19:49 48,96
204 Jon Sundberg Järfälla OK 00:19:53 49,37
205 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:20:04 50,49
206 Anders Platt Järla Orientering 00:20:08 50,89
207 Erik Calleberg Snättringe SK 00:20:20 52,12
208 Olle Storell Haninge SOK 00:20:24 52,52
212 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:20:43 54,46
213 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:20:46 54,76
214 Stefan Lindvall Haninge SOK 00:20:47 54,86
215 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 00:20:48 54,96
215 Erik Dyrelius Snättringe SK 00:20:48 54,96
217 Thierry Reignier Järfälla OK 00:20:50 55,17
218 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:20:52 55,37
219 Anders Jenner Gustavsbergs OK 00:20:59 56,08
220 Mattias Henriksson Centrum OK 00:21:00 56,19
221 Sture Sundqvist Långhundra IF 00:21:01 56,29
222 Anders Lindgren Långhundra IF 00:21:05 56,69
223 Andreas Ljungkvist Järla Orientering 00:21:08 57,00
223 Oskar Hektor Linköpings OK 00:21:08 57,00
225 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:21:10 57,20
226 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:21:30 59,24
227 Henrik Lundgren Centrum OK 00:21:31 59,34
228 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:21:37 59,95
229 Erik Widing Skarpnäcks OL 00:21:40 60,26
230 Henrik Byström Bromma-Vällingby SOK 00:21:58 62,09
231 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:22:07 63,00
232 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:22:10 63,31
233 Fredric Höglind IFK Enskede 00:22:15 63,82
234 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 00:22:16 63,92
234 Patrik Servin Långhundra IF 00:22:16 63,92
236 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:18 64,12
237 Rasmus Rostö Rånäs OK 00:22:23 64,63
238 Mark Åkesson Järfälla OK 00:22:32 65,55
239 Mårten Källman Söders-Tyresö 00:22:53 67,69
240 Ulf Hedberg Söders-Tyresö 00:22:57 68,09
241 Robin Eriksson OK Roslagen 00:23:09 69,31
242 Anton Sundgren Långhundra IF 00:23:11 69,52
243 Martin Sahlin Järla Orientering 00:23:52 73,69
244 Fredrik Sundblad Vallentuna-Össeby OL 00:24:43 78,88
244 Andrei Kartashev Sundbybergs IK 00:24:43 78,88
246 Martin Stenback Järfälla OK 00:24:47 79,29
247 Andreas Boräng Snättringe SK 00:25:00 80,61
248 Josef Andersson Järfälla OK 00:29:10 106,05
249 Mats Lundblad Täby OK 00:32:31 126,51
250 Felix Späth IFK Lidingö SOK 00:35:31 144,82
Stefan Wisborg Tullinge SK
Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö
Ludvig Larsendahl Västerås SOK
Mikael Nilsson Snättringe SK
Anton Udd Centrum OK
Oscar Björck Järla Orientering
Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK
Mattias Millinger Järla Orientering
Manne Hammarberg Järfälla OK
Kalle Bergman OK Ravinen
Niklas Everitt Centrum OK
Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK

Annonser