Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Karlsson Smålands Orienteringsförbund 00:11:38 22,69
2 Gunnar Fovaeus Göteborgs Orienteringsförbund 00:11:59 25,55
3 Alfred Hallqvist Västergötlands Orienteringsförbund 00:12:30 29,76
5 Hugo Persson Östergötlands Orienteringsförbund 00:13:11 35,33
6 William Rönnborg Göteborgs Orienteringsförbund 00:13:23 36,96
7 Linus Vernström Blekinge Orienteringsförbund 00:13:41 39,40
7 Tobias Johansson Hallands Orienteringsförbund 00:13:41 39,40
9 Hugo Cedervall Skånes Orienteringsförbund 00:13:43 39,67
10 Theo Lövdahl Smålands Orienteringsförbund 00:13:54 41,17
11 Simon Bååth Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:02 42,25
12 Elias Nordberg Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:03 42,39
13 Melker Åkesson Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:07 42,93
14 Melker Larsson Blekinge Orienteringsförbund 00:14:11 43,48
15 Simon Flankegård Östergötlands Orienteringsförbund 00:14:15 44,02
16 Oskar Ericsson Blekinge Orienteringsförbund 00:14:17 44,29
17 Isak Andersson Skånes Orienteringsförbund 00:14:19 44,56
17 Jonathan Rundqvist Hallands Orienteringsförbund 00:14:19 44,56
19 Erik Gullbrand Västergötlands Orienteringsförbund 00:14:24 45,24
20 Johan Årbrink Östergötlands Orienteringsförbund 00:14:25 45,38
21 David Persson Skånes Orienteringsförbund 00:15:00 50,13
22 Gustav Berts Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:01 50,27
24 Albin Liljenvall Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:04 50,68
25 Joel Holmberg Västergötlands Orienteringsförbund 00:15:10 51,49
26 Lukas Hagberg Smålands Orienteringsförbund 00:15:11 51,63
27 Axel Brönnestam Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 00:15:18 52,58
28 Liam Johansson Västergötlands Orienteringsförbund 00:15:23 53,26
29 Alfred Johansson Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:33 54,62
30 Alvin Ollander Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:38 55,30
31 Gustav Eveborn Smålands Orienteringsförbund 00:15:41 55,70
32 Filip Broling Smålands Orienteringsförbund 00:15:48 56,66
33 Johan Wall Jungbjer Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:06 59,10
34 Ebbe Holmqvist Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:19 60,87
35 Carl-Henrik Wass Östergötlands Orienteringsförbund 00:16:30 62,36
36 Ludvig Hedström Västergötlands Orienteringsförbund 00:16:31 62,50
37 Olof Edvardsson Blekinge Orienteringsförbund 00:16:32 62,63
38 Joel Ringström Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:35 63,04
39 Hannes Essunger Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:40 63,72
40 Isak Bengtsson Hallands Orienteringsförbund 00:16:49 64,94
41 Victor Ericsson Skånes Orienteringsförbund 00:16:52 65,35
42 Markus Ljungqvist Smålands Orienteringsförbund 00:16:54 65,62
43 Hjalmar Olsson Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 00:17:04 66,98
44 Jakob Asp Göteborgs Orienteringsförbund 00:17:13 68,20
45 Alexander Gustafsson Smålands Orienteringsförbund 00:17:20 69,15
46 Love Persson Skånes Orienteringsförbund 00:17:23 69,56
47 Lukas Groth Göteborgs Orienteringsförbund 00:17:39 71,73
48 Carl Stadig Västergötlands Orienteringsförbund 00:18:15 76,63
49 Daniel Jonsson Östergötlands Orienteringsförbund 00:18:26 78,12
50 Martin Hansson Hallands Orienteringsförbund 00:18:33 79,07
51 Isak Thörnblad Västergötlands Orienteringsförbund 00:18:45 80,70
52 Albin Samuelsson Smålands Orienteringsförbund 00:18:53 81,79
53 Elias Nilsson Skånes Orienteringsförbund 00:19:55 90,21
54 Lucas Boström Göteborgs Orienteringsförbund 00:20:26 94,42
55 Edvard Pettersson Gotlands Orienteringsförbund 00:20:43 96,73
56 Albin Severinsson Hallands Orienteringsförbund 00:23:57 123,09
57 Axel Björkman Göteborgs Orienteringsförbund 00:25:01 131,78
58 Rasmus Påledal Östergötlands Orienteringsförbund 00:31:18 183,00
59 Albin Appelgren Västergötlands Orienteringsförbund 00:46:50 300,00
Filip Ingemarsson Västergötlands Orienteringsförbund

Annonser

OOCup 2022