Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #3 - H21 18:30-19:00

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 00:12:54 1,23
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:13:02 1,99
3 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:13:20 3,69
5 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:13:56 7,10
6 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:14:21 9,47
7 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:15:03 13,44
9 Erik Herne OK Ravinen 00:15:34 16,38
10 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:15:36 16,57
11 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:15:38 16,75
12 Robert Wallstén Snättringe SK 00:15:49 17,80
13 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:15:57 18,55
14 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:16:12 19,97
15 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:16:16 20,35
16 Henrik Hellman Järla Orientering 00:16:19 20,64
17 Jakob Attås OK Tisaren 00:16:22 20,92
18 Samuel Murray IFK Lidingö SOK 00:16:23 21,01
19 Krister Kölzow OK Ravinen 00:16:27 21,39
20 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:16:31 21,77
21 Anton Sundgren Långhundra IF 00:16:38 22,43
22 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:16:53 23,85
23 Jonathan Svensson Växjö OK 00:16:57 24,23
24 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:16:58 24,33
25 Nils-Göran Nilsson Batz Skarpnäcks OL 00:17:06 25,09
26 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:17:10 25,46
26 Petter Lind Skogsluffarnas OK 00:17:10 25,46
28 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:17:14 25,84
29 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:17:16 26,03
30 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:17:27 27,07
31 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:17:31 27,45
32 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:17:35 27,83
33 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:17:39 28,21
33 Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn OF 00:17:39 28,21
35 Harald Henriksson Järla Orientering 00:17:42 28,49
35 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:17:42 28,49
38 Robert Pedersen Järfälla OK 00:17:43 28,59
39 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:17:45 28,78
40 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:17:49 29,16
41 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:17:51 29,34
41 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:17:51 29,34
43 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:18:04 30,58
44 Erik Mattsson Järla Orientering 00:18:08 30,95
45 Patrik Gunnarsson Mälarhöjdens IK OK 00:18:12 31,33
46 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:18:13 31,43
47 Niklas Everitt Centrum OK 00:18:16 31,71
48 Joel Udd Markbygdens OK 00:18:19 32,00
49 Viggo Klasson OK Ravinen 00:18:22 32,28
51 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:18:34 33,42
51 Hugo Flordal Snättringe SK 00:18:34 33,42
51 Daniel Rejment OK Linné 00:18:34 33,42
54 Johan Sandler Skogsluffarnas OK 00:18:35 33,51
55 Adam Bratt Tullinge SK 00:18:37 33,70
55 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:18:37 33,70
57 Erik Brandhorst-Satzkorn Järla Orientering 00:18:42 34,17
58 Jon Lindmark Centrum OK 00:18:46 34,55
59 Emil Sone Attunda OK 00:18:48 34,74
60 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:18:55 35,40
61 Linus Albinsson IFK Enskede 00:19:01 35,97
62 Mats Hainke Snättringe SK 00:19:07 36,54
63 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:19:09 36,73
64 Albin Hainke Snättringe SK 00:19:10 36,82
65 Alexander Alness Långhundra IF 00:19:12 37,01
66 Samuel Björklund Attunda OK 00:19:24 38,15
67 Lars Klasson OK Ravinen 00:19:26 38,34
68 Joakim Olsson Väsby OK 00:19:27 38,43
69 Dennis Nyqvist Väsby OK 00:19:40 39,66
70 Henrik Norell Snättringe SK 00:19:41 39,76
70 Fredric Höglind IFK Enskede 00:19:41 39,76
72 Patrik Äppelgran Snättringe SK 00:19:44 40,04
72 Håkan Enmark Skogsluffarnas OK 00:19:44 40,04
72 Tobias Andersson OK Österåker 00:19:44 40,04
75 Axel Flordal Katrineholms OK 00:19:45 40,14
76 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:19:51 40,70
77 Jonas Erlandsson Rehns BK 00:19:55 41,08
78 Ronnie Pettersson Haninge SOK 00:19:58 41,37
79 Henrik Bladh Tullinge SK 00:20:09 42,41
80 Fredrik Hansson Täby OK 00:20:12 42,69
80 Jon Sundberg Järfälla OK 00:20:12 42,69
82 Oskar Hektor Linköpings OK 00:20:20 43,45
83 Anders Lindgren Långhundra IF 00:20:24 43,83
84 Tommy Stenvi OK Linné 00:20:28 44,21
85 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:20:29 44,30
86 Anton Silier Järfälla OK 00:20:31 44,49
87 Per Göthsson Täby OK 00:20:33 44,68
88 Mattias Henriksson Centrum OK 00:20:36 44,96
89 Martin Skärlén Haninge SOK 00:20:37 45,06
90 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:20:38 45,15
91 Joel Lännevall OK Roslagen 00:20:41 45,44
93 Olle Storell Haninge SOK 00:20:49 46,19
94 Oskar Stenvi OK Linné 00:20:51 46,38
95 Sture Sundqvist Långhundra IF 00:20:54 46,67
96 Oskar Forsberg Snättringe SK 00:20:59 47,14
97 Filip Möller OK Södertörn 00:21:08 47,99
98 Mårten Anterud Väsby OK 00:21:13 48,47
99 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:21:16 48,75
100 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:21:19 49,03
101 Jonas Sjöblom Attunda OK 00:21:22 49,32
102 Frej Fredman Centrum OK 00:21:24 49,51
103 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:25 49,60
104 Stefan Wisborg Tullinge SK 00:21:50 51,97
105 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:21:51 52,06
106 David Hector Snättringe SK 00:22:00 52,92
107 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:22:16 54,43
108 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:22:29 55,66
108 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:29 55,66
110 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:22:42 56,89
111 Andreas Boräng Snättringe SK 00:22:48 57,46
112 Hannes Svahn OK Ravinen 00:22:55 58,12
113 Henrik Byström Bromma-Vällingby SOK 00:23:30 61,43
114 Martin Nilsson Snättringe SK 00:23:43 62,67
114 Henrik Lundgren Centrum OK 00:23:43 62,67
116 Alfred Längheim Tullinge SK 00:23:46 62,95
117 Mårten Källman Söders-Tyresö 00:23:53 63,61
117 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 00:23:53 63,61
119 Erik Jonsson Långhundra IF 00:23:57 63,99
120 Thomas Pettersson Attunda OK 00:24:01 64,37
121 Johan Hydén Kamrat och IF KIF 00:24:09 65,13
122 Mattias Ågren Centrum OK 00:24:10 65,22
123 Samuel Lindén Attunda OK 00:25:37 73,46
124 Josef Andersson Järfälla OK 00:25:39 73,65
125 Anders Platt Järla Orientering 00:26:54 80,75
126 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 00:27:47 85,76
127 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:52:55 228,51
Johan Giberg Södertälje-Nykvarn OF
Oskar Hermansson Centrum OK
Zac Hudd IFK Lidingö SOK
Emil Grehn OK Rodhen
Jan Stridh Skogsluffarnas OK
Jonathan Uller Kils OK
Oliver Hermundstad Snättringe SK
Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr