Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Nederheim Täby OK 00:26:41 34,34
2 Hugo Braam OK Denseln 00:27:02 35,74
3 Filip Gummesson Nybro OK 00:27:46 38,67
4 Marcus Lamm Frölunda OL 00:27:52 39,07
5 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:28:31 41,66
7 Robin Helmersson OK Tisaren 00:29:42 46,38
10 Emil Åberg OK Linné 00:30:28 49,44
11 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:30:47 50,70
12 Viggo Holmberg OK Tylöskog 00:30:51 50,97
12 Viggo Wulff OK Gränsen 00:30:51 50,97
15 Anton Jonsson OK Tyr 00:30:58 51,44
16 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:31:48 54,76
17 Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 00:31:53 55,09
18 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:32:02 55,69
19 Max Alfredsson Gävle OK 00:32:04 55,83
20 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:32:21 56,96
23 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:33:09 60,15
24 Edvin Tögenmark OK Linné 00:33:21 60,95
25 Liam Hälldal Skogslöparna 00:33:28 61,41
26 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:33:41 62,28
27 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:33:43 62,41
28 Erik Norin Söders-Tyresö 00:33:55 63,21
29 Emil Clashammar Nyköpings OK 00:33:57 63,34
30 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:33:59 63,47
32 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:34:23 65,07
33 Hugo Ekström OK Tyr 00:34:34 65,80
34 Arvid Hermansson Kungälvs OK 00:34:35 65,87
35 Carl Öberg Gamleby OK 00:34:49 66,80
39 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:35:35 69,86
40 Simon Segerman IF Thor 00:35:52 70,99
41 Johan Andersson IK Gandvik 00:36:03 71,72
42 Jens Fochsen Waxholms OK 00:36:06 71,92
43 Edvin Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:36:31 73,58
44 Albin Skott Åmåls OK 00:36:40 74,18
45 Jakob Omelchenko Karlskrona SOK 00:36:43 74,38
47 Erik Palm Västerås SOK 00:37:36 77,91
48 Viktor Fischer OK Linné 00:37:41 78,24
49 Anders Petersson Nyköpings OK 00:37:45 78,50
51 Malte Söderlund Karlsbyhedens OK 00:38:08 80,03
51 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:38:08 80,03
53 Rasmus Öberg OK Hällen 00:38:23 81,03
54 Elias Sjöwall OK Denseln 00:38:28 81,36
57 Svante Sandvik Attunda OK 00:38:48 82,69
58 Emil Ring Ronneby OK 00:39:41 86,22
60 Eric Hasselström OK Renen 00:40:05 87,82
62 Axel Kylborn Almby IK 00:40:37 89,94
63 Pontus Hedberg Karlsbyhedens OK 00:40:43 90,34
64 Alfred Danielsson IFK Mora OK 00:40:51 90,87
65 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:41:31 93,53
66 Erik Kindlund OK Tranan 00:41:49 94,73
67 Elias Hörnell Domnarvets GoIF 00:42:03 95,66
68 Oscar Andersson OK Tyr 00:42:15 96,46
69 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 00:42:25 97,13
70 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:42:26 97,19
71 William Oksvold OK Kåre 00:42:36 97,86
72 Adam Samuelsson Falköpings AIK OK 00:42:49 98,72
73 Gustav Ljunggren OK Hammaren 00:43:03 99,65
76 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:43:35 101,78
77 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 00:43:37 101,91
78 Max Olsson IFK Sävsjö 00:43:39 102,05
79 Matti Johansson OK Njudung 00:43:52 102,91
80 Melker Sund OK Hammaren 00:43:56 103,18
81 Olof Arevång Tullinge SK 00:43:58 103,31
82 Eddie Karlsson OK Vilse 87 00:44:03 103,64
83 Hugo Toftén SOK Träff 00:44:27 105,24
84 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 00:44:43 106,30
85 Johannes Norrby OK Södertörn 00:44:47 106,57
87 Wilmer Kempe OK Denseln 00:45:23 108,96
88 Viktor Abrahamsson Tjällmo-Godegårds OK 00:45:24 109,03
89 Albin Jemth IF Thor 00:45:59 111,36
90 Ludvig Eriksson Linköpings OK 00:46:14 112,36
91 William Härström Falköpings AIK OK 00:46:33 113,62
93 Felix Johansson OK Alehof 00:46:58 115,28
94 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:47:03 115,61
95 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:47:17 116,55
96 Viktor Wistrand Tullinge SK 00:47:25 117,08
97 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:48:19 120,67
98 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:48:23 120,94
99 Felix Frykfeldt IK Hakarpspojkarna 00:48:31 121,47
100 Olle Hamberg Östersunds OK 00:48:50 122,73
101 Gustav Fagerlind Markbygdens OK 00:48:52 122,86
102 David Nyberg Snättringe SK 00:48:55 123,06
104 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:25 125,06
105 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:49:45 126,39
106 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:49:47 126,52
107 Felix Lind OK Tyr 00:50:05 127,72
109 Albin Isaksson OK Tyr 00:50:07 127,85
111 Gustav Svensson Rånäs OK 00:51:18 132,57
114 Noah Korall Motala AIF OL 00:52:34 137,63
115 Isac Elingfors Växjö OK 00:52:36 137,76
116 Adam Stråle OK Tyr 00:53:02 139,49
117 Elias Lauri FK Herkules 00:53:06 139,76
118 Joel Byström OK Nolaskogsarna 00:53:17 140,49
119 Måns Ravald Östersunds OK 00:53:20 140,69
120 Noah Törngren Tolered-Utby OL-Klubb 00:53:44 142,28
122 Emil Lundgren Sundsvalls OK 00:54:18 144,55
123 Melvin Löfgren OK Kåre 00:54:42 146,14
124 Axel Rydgren Tolered-Utby OL-Klubb 00:54:48 146,54
125 Eskil Leon Trollhättans SOK 00:55:00 147,34
126 Frode Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:55:02 147,47
128 Emil Lagneteg Boxholm-Mjölby OL 00:55:08 147,87
130 Viktor Argus Kalmar OK 00:55:13 148,20
132 Linus Nilevi Haninge SOK 00:55:35 149,67
133 Simon Berglund Karlsbyhedens OK 00:55:37 149,80
134 Linus Augustsson Göteborgs SK 00:55:42 150,13
136 Alexander Lännhult Eds SK 00:56:04 151,59
137 Filip Hansson OK Löftan 00:56:06 151,73
138 Alexander Rydberg Söders-Tyresö 00:56:37 153,79
140 Walter Löfqvist SOK Viljan 00:57:21 156,72
141 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 00:57:48 158,51
144 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 00:58:42 162,10
145 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:58:55 162,97
147 Isak Nilsson OK Landehof 01:00:26 169,02
148 Gustav Lübcke OK Ravinen 01:00:38 169,82
149 Petter Granath OK Kåre 01:00:39 169,88
150 Jakob Ellin Kalmar OK 01:01:04 171,55
151 Elliot Jonsson Attunda OK 01:01:20 172,61
152 Edvard Svensson SK Björnen 01:01:31 173,34
154 Axel Nilsson Garphyttans IF 01:03:41 181,99
155 Ted Johnsson Matteus SI 01:04:31 185,31
156 Hampus Glanshed Haninge SOK 01:04:43 186,11
157 Wille Vernström Ronneby OK 01:05:00 187,24
158 Alvin Isenström Almby IK 01:05:19 188,51
159 Emil Andersson Lunds OK 01:06:09 191,83
160 Filip Höög OK Motala 01:07:52 198,68
161 Valter Rooth Växjö OK 01:09:01 203,27
162 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 01:09:18 204,40
163 Elias Bladh Tullinge SK 01:10:03 207,39
164 Toste Wallskog Östersunds OK 01:10:30 209,19
166 Ossian Östergren Alvesta SOK 01:14:22 224,62
167 Viggo Persson IK Hakarpspojkarna 01:15:40 229,81
168 Erik Petersson Tolered-Utby OL-Klubb 01:16:30 233,13
169 Adam Nero Nässjö OK 01:17:19 236,39
170 Erik Wihlborg OK Gynge 01:18:14 240,05
172 Viktor Nilsson Stångenäs AIS 01:19:18 244,30
174 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 01:20:40 249,76
176 Simon Waxegård Torsås OK 01:24:08 263,59
177 Simon Hansson IF Rigor 01:24:38 265,59
178 Svante Nelander OK Linné 01:32:53 298,51
180 Wille Larsson OK Storsjön 01:50:56 300,00
181 Rasmus Karlström Frösö IF 02:48:07 300,00
Simon Thörnblad OK Flundrehof
Theo Årbrink Linköpings OK
Melker Waldfelt Finspångs SOK
Walter Hällås OK Löftan
Linus Hansson SOK Viljan
Adam Lundby Tjalve IF Norrköping
Viktor Jonhed KFUM Örebro OK
Hugo Örtlund Rånäs OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF