Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 1, lång - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Irma Westh Mullsjö SOK 00:20:18 45,48
2 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:22:46 58,09
4 Minna Turesson OK Renen 00:23:05 59,71
5 Andrea Enbom Vänersborgs SK 00:23:21 61,07
6 Ebba Skullman Linköpings OK 00:23:24 61,32
8 Signe Forsberg Skogslöparna 00:24:24 66,44
9 Julia Lönn Halmstad OK 00:24:40 67,80
10 Edith Holmstrand OK Landehof 00:24:46 68,31
11 Irma Frisell Boxholm-Mjölby OL 00:24:53 68,91
14 Märta Svennerud Karlskrona SOK 00:25:14 70,70
15 Miriam Gustafsson Nyköpings OK 00:25:15 70,78
17 Malva Engström OK Kolmården 00:25:58 74,45
18 Izabella Ljungberg OK Tyr 00:26:02 74,79
19 Linn Enbom Vänersborgs SK 00:26:07 75,21
20 Ida Andersson Vänersborgs SK 00:26:11 75,55
21 Lova Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:17 76,07
22 Elin Axelsson Lerums SOK 00:26:20 76,32
23 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 00:26:23 76,58
24 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 00:26:28 77,00
25 Matilda Söderberg OK Skogsfalken 00:26:38 77,85
27 Alma Hallsten Täby OK 00:26:59 79,64
28 Ella Lindqvist Täby OK 00:27:04 80,07
29 Tilde Eveborn OK Roxen 00:27:07 80,33
30 Tilde Sveder Domnarvets GoIF 00:27:24 81,77
31 Linne'a Edvardsson Eksjö SOK 00:27:47 83,73
32 Tindra Rytterstedt Skogslöparna 00:28:16 86,21
33 Sara Roos OK Linné 00:28:21 86,63
34 Nike Rinaldo OK Tor 00:28:32 87,57
35 Jennifer Nyström OK Roxen 00:28:44 88,59
36 Lisa Malm KFUM Örebro OK 00:28:53 89,36
37 Elin Doering Garphyttans IF 00:29:00 89,95
38 Tuva Henricsson OK Tyr 00:29:03 90,21
39 Smilla Thomasson FK Göingarna 00:29:13 91,06
40 Emilia Jakobsson Nybro OK 00:29:21 91,74
42 Edit Treptow Anderstorps OK 00:29:29 92,43
44 Sonia Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:29:42 93,53
45 Alma Kjellén Helsingborgs SOK 00:29:48 94,04
46 Tyra Elgesjö Domnarvets GoIF 00:29:54 94,56
48 Ella Kruse KFUM Örebro OK 00:30:06 95,58
49 Mathea Yngve OK Kontinent 00:30:08 95,75
50 Maja Mases Stora Tuna OK 00:30:13 96,17
52 Tilda Malmström Tjalve IF Norrköping 00:30:24 97,11
54 Johanna Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:30:36 98,13
55 Emma Persson Halmstad OK 00:30:37 98,22
57 Emilia Mellegård Lidköpings VSK 00:30:54 99,67
58 Maja Sjödin OK Tisaren 00:30:55 99,75
59 Elsa Nilsson Dalaportens OL 00:30:59 100,09
60 Signe Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:31:17 101,63
61 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 00:31:34 103,08
63 Greta Karlsson Tolered-Utby OL-Klubb 00:31:50 104,44
64 Tova Holmberg Bergnäsets AIK 00:32:11 106,23
65 Milla Klasson OK Ravinen 00:32:15 106,57
66 Alva Olsson Åmåls OK 00:32:19 106,91
67 Hanna Woxlin Skogslöparna 00:32:23 107,25
68 Tilde Timlöv Stora Sundby GoIF 00:32:27 107,59
71 Cecilia Eriksson OK Milan 00:32:36 108,36
72 Miranda Niklasson Växjö OK 00:32:43 108,96
73 Emma Engström Finspångs SOK 00:32:49 109,47
74 Selma Leopold OK Orion 00:32:50 109,55
76 Filippa Hemmingsson Stora Tuna OK 00:33:01 110,49
77 Tilde Lennartson Nässjö OK 00:33:02 110,58
80 Svea Forsslund Gävle OK 00:33:22 112,28
81 Elvina Bergdahl OK Orinto 00:33:23 112,36
82 Maja Thimberg Söders-Tyresö 00:33:41 113,90
83 Hanna Lundström Strängnäs-Malmby OL 00:33:58 115,35
84 Elin Noborn IFK Göteborg Orientering 00:34:06 116,03
85 Elise Renard OK Denseln 00:34:08 116,20
86 Signe Kullman OK Alehof 00:34:26 117,73
88 Emilie Hellström Åmåls OK 00:34:34 118,41
89 Amanda Gustavsson Växjö OK 00:35:02 120,80
90 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:35:05 121,06
91 Moa Vemdal Mullsjö SOK 00:35:09 121,40
92 Elin Karlsson Kovlands IF 00:35:15 121,91
92 Hilda Lindén Växjö OK 00:35:15 121,91
94 Emelie Holmström Täby OK 00:35:21 122,42
96 Agnes Gustafsson Västerbergslagens OL 00:35:44 124,38
98 Alma Jöhnemark Stora Tuna OK 00:36:09 126,51
99 Alice Ettling Skogspojkarnas OK 00:36:46 129,66
101 Ylva Oppås NAIS Orienteringsklubb 00:37:17 132,30
102 Ellen Skovbjerg Frölunda OL 00:37:29 133,33
103 Ella Hedström OK Renen 00:37:36 133,92
104 Kerstin Christie Snättringe SK 00:37:40 134,26
105 Liv Lundsgaard OK Kontinent 00:37:50 135,12
107 Hilma Ekström Stenungsunds OK 00:38:09 136,73
108 Wilma Lindström Sundsvalls OK 00:38:22 137,84
109 Wilma Wikström Fellingsbro GoIF 00:38:23 137,93
111 Fanny Hemmingsson Stora Tuna OK 00:38:52 140,40
112 Hilda Trofast Tullinge SK 00:39:17 142,53
113 Karin Prince Mölndal Outdoor IF 00:39:19 142,70
114 Maja Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:39:25 143,21
116 Moa Bengtsson OK Skogshjortarna 00:40:03 146,45
117 Nellie Bolin Tullinge SK 00:40:11 147,13
118 Lia Fransson OK Njudung 00:40:36 149,26
120 Alva Engström OK Orion 00:41:22 153,18
121 Nora Petersson NAIS Orienteringsklubb 00:41:29 153,78
122 Linnéa Sandström OK Älme 00:41:40 154,71
123 Hedda Roos IFK Göteborg Orientering 00:42:04 156,76
124 Evelina Petersson Nyköpings OK 00:42:10 157,27
126 Stina Elgh IK Hakarpspojkarna 00:42:24 158,46
127 Tova Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:42:31 159,06
129 My Wallenborg Lunds OK 00:42:58 161,36
130 Clara Illner Tjalve IF Norrköping 00:42:59 161,45
131 Nellie Nilsson Halmstad OK 00:43:32 164,26
132 Allie Nelking Skåneslättens OL 00:43:36 164,60
133 Agnes Olovsson Gamleby OK 00:43:45 165,36
134 Selma Partanen OK Hammaren 00:44:13 167,75
135 Kajsa Elfström OK Orinto 00:44:46 170,56
136 Joline Petri OK Djerf 00:44:52 171,07
138 Blenda Sandén OK Södertörn 00:45:37 174,91
139 Jennie Lidén OK Landehof 00:45:39 175,08
140 Elin Johansson IFK Göteborg Orientering 00:45:44 175,50
142 Matilda Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:46:11 177,81
143 Elin Andersson OK Löftan 00:46:44 180,62
145 Vera Klingberg Ljungskile FK 00:47:53 186,50
147 Clara Werdin OK Älvsjö-Örby 00:48:59 192,12
148 Stina Svensson Vimmerby OK 00:49:08 192,89
149 Alice Classon NAIS Orienteringsklubb 00:49:14 193,40
150 Elin Lidén OK Landehof 00:50:16 198,68
152 Anna Johannesson Frölunda OL 00:50:49 201,49
154 Alva Smeds Väsby OK 00:51:42 206,01
155 Alva Lindfors Björkfors GoIF 00:52:07 208,14
157 Lovisa Björnberg Västerås SOK 00:52:12 208,57
159 Kajsa Bernsten Östersunds OK 00:53:57 217,51
160 Linda Strömqvist Attunda OK 00:54:12 218,79
161 Frida Skoglund Ulricehamns OK 00:54:34 220,67
162 Klara Berglund Karlsbyhedens OK 00:54:48 221,86
164 Vilma Jansson Mölndal Outdoor IF 00:56:47 232,00
165 Elma Friberg OK Vivill 00:56:48 232,08
166 Sara Strömqvist Attunda OK 00:57:09 233,87
167 Sofia Quas Waxholms OK 00:57:53 237,62
168 Ebba Hjärtsjö Tjällmo-Godegårds OK 01:00:28 250,83
169 Paulina Alzén Gustavsbergs OK 01:02:21 260,46
170 Moa Pettersson OK Linné 01:04:14 270,09
171 Ebba Jensen Sundsvalls OK 01:04:44 272,64
172 Tuva Westbom Säterbygdens OK 01:05:15 275,28
174 Karolina Knuts Trollhättans SOK 01:08:55 294,03
175 Emilia Andersson OK Tor 01:10:25 300,00
176 Emma Jolly-Jansson Kungälvs OK 01:10:47 300,00
177 Saga Christensen Skåneslättens OL 01:13:47 300,00
178 Elsa Ivarsson Västerbergslagens OL 01:21:10 300,00
Tilda Kindlund OK Tyr
Molly Eliasson Nyköpings OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr