Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:23:23 30,47
2 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:24:43 36,32
3 Marcus Lamm Frölunda OL 00:26:00 41,96
4 Erik Nederheim Täby OK 00:26:02 42,10
6 Hugo Ekström OK Tyr 00:26:38 44,73
7 Jens Fochsen Waxholms OK 00:27:26 48,24
10 Robin Helmersson OK Tisaren 00:28:25 52,56
11 Liam Hälldal Skogslöparna 00:28:32 53,07
12 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:28:37 53,44
13 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:28:46 54,10
14 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:28:57 54,90
16 Filip Gummesson Nybro OK 00:29:17 56,36
17 Max Alfredsson Gävle OK 00:29:32 57,46
18 Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 00:29:50 58,78
19 Viktor Fischer OK Linné 00:29:56 59,21
20 Viggo Holmberg OK Tylöskog 00:29:59 59,43
21 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:30:04 59,80
22 Eddie Karlsson OK Vilse 87 00:30:08 60,09
24 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:30:09 60,17
26 Anton Jonsson OK Tyr 00:30:19 60,90
26 Edvin Tögenmark OK Linné 00:30:19 60,90
28 Emil Åberg OK Linné 00:30:29 61,63
29 Hugo Braam OK Denseln 00:30:51 63,24
30 Carl Öberg Gamleby OK 00:30:56 63,60
32 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:31:03 64,11
33 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:31:19 65,28
35 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:31:35 66,45
36 Albin Skott Åmåls OK 00:31:46 67,26
37 Melker Sund OK Hammaren 00:31:52 67,70
38 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 00:32:15 69,38
38 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:32:15 69,38
40 Svante Sandvik Attunda OK 00:32:19 69,67
41 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 00:32:28 70,33
42 Max Olsson IFK Sävsjö 00:32:38 71,06
43 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:32:52 72,09
44 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:32:55 72,31
45 Oscar Andersson OK Tyr 00:33:12 73,55
46 Erik Palm Västerås SOK 00:33:28 74,72
48 Jakob Omelchenko Karlskrona SOK 00:33:49 76,25
50 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:34:23 78,74
51 Matti Johansson OK Njudung 00:34:28 79,11
52 Anders Petersson Nyköpings OK 00:34:29 79,18
53 Alfred Danielsson IFK Mora OK 00:34:43 80,20
54 Gustav Ljunggren OK Hammaren 00:34:51 80,79
57 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:35:11 82,25
58 Wilmer Kempe OK Denseln 00:35:14 82,47
58 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:35:14 82,47
61 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:35:36 84,08
62 Johannes Norrby OK Södertörn 00:35:56 85,54
63 William Härström Falköpings AIK OK 00:35:58 85,69
64 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:36:02 85,98
66 Eric Hasselström OK Renen 00:36:04 86,13
67 William Oksvold OK Kåre 00:36:05 86,20
69 Malte Söderlund Karlsbyhedens OK 00:36:13 86,79
71 Olle Hamberg Östersunds OK 00:36:38 88,61
72 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:36:51 89,56
73 Viggo Wulff OK Gränsen 00:36:55 89,86
74 Felix Frykfeldt IK Hakarpspojkarna 00:36:58 90,08
75 Johan Andersson IK Gandvik 00:37:14 91,25
76 Erik Norin Söders-Tyresö 00:37:23 91,90
77 Albin Isaksson OK Tyr 00:37:29 92,34
78 Emil Ring Ronneby OK 00:37:30 92,42
79 Måns Ravald Östersunds OK 00:37:37 92,93
80 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:37:42 93,29
81 Hugo Örtlund Rånäs OK 00:37:49 93,81
84 Joel Byström OK Nolaskogsarna 00:37:57 94,39
85 Emil Clashammar Nyköpings OK 00:38:13 95,56
87 Valter Rooth Växjö OK 00:38:27 96,59
88 Pontus Hedberg Karlsbyhedens OK 00:38:30 96,80
89 Erik Kindlund OK Tranan 00:38:35 97,17
91 Axel Kylborn Almby IK 00:38:55 98,63
92 Edvin Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:39:14 100,02
93 Isac Elingfors Växjö OK 00:39:24 100,75
95 Viktor Wistrand Tullinge SK 00:39:34 101,49
97 Emil Lagneteg Boxholm-Mjölby OL 00:39:49 102,58
99 Viktor Argus Kalmar OK 00:39:57 103,17
100 Adam Samuelsson Falköpings AIK OK 00:40:22 105,00
101 Hugo Toftén SOK Träff 00:40:37 106,09
102 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:38 106,17
103 Linus Augustsson Göteborgs SK 00:40:48 106,90
104 Frode Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:40:52 107,19
105 Gustav Fagerlind Markbygdens OK 00:40:54 107,34
106 Alexander Lännhult Eds SK 00:40:55 107,41
107 Felix Johansson OK Alehof 00:41:08 108,36
108 Melvin Löfgren OK Kåre 00:41:09 108,43
110 Albin Jemth IF Thor 00:41:13 108,73
112 Axel Rydgren Tolered-Utby OL-Klubb 00:41:21 109,31
112 Simon Segerman IF Thor 00:41:21 109,31
114 Elias Lauri FK Herkules 00:41:44 110,99
116 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:42:24 113,92
117 Rasmus Öberg OK Hällen 00:42:36 114,80
120 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 00:43:14 117,57
121 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:43:45 119,84
122 Adam Stråle OK Tyr 00:43:59 120,87
123 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 00:44:52 124,74
125 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:45:16 126,50
127 Elias Sjöwall OK Denseln 00:45:33 127,74
130 Simon Thörnblad OK Flundrehof 00:46:13 130,67
131 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:46:21 131,25
132 Simon Berglund Karlsbyhedens OK 00:46:28 131,76
132 Felix Lind OK Tyr 00:46:28 131,76
134 Olof Arevång Tullinge SK 00:46:48 133,22
135 Adam Nero Nässjö OK 00:46:53 133,59
137 Isak Nilsson OK Landehof 00:47:03 134,32
138 Alvin Isenström Almby IK 00:47:36 136,74
139 Walter Löfqvist SOK Viljan 00:47:37 136,81
140 Ludvig Eriksson Linköpings OK 00:47:39 136,95
141 Melker Waldfelt Finspångs SOK 00:48:03 138,71
143 Simon Hansson IF Rigor 00:48:25 140,32
143 Jakob Ellin Kalmar OK 00:48:25 140,32
147 Elias Hörnell Domnarvets GoIF 00:49:17 144,12
148 Gustav Svensson Rånäs OK 00:49:32 145,22
149 Petter Granath OK Kåre 00:49:34 145,37
150 David Nyberg Snättringe SK 00:49:59 147,19
151 Edvard Svensson SK Björnen 00:50:34 149,75
153 Alexander Rydberg Söders-Tyresö 00:51:24 153,41
154 Filip Hansson OK Löftan 00:51:53 155,53
155 Viktor Abrahamsson Tjällmo-Godegårds OK 00:52:06 156,48
156 Hampus Glanshed Haninge SOK 00:52:25 157,87
157 Viktor Nilsson Stångenäs AIS 00:52:57 160,21
158 Walter Hällås OK Löftan 00:53:41 163,43
159 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:54:46 168,18
161 Arvid Hermansson Kungälvs OK 00:55:32 171,55
162 Emil Andersson Lunds OK 00:56:19 174,98
163 Linus Nilevi Haninge SOK 00:56:36 176,23
164 Viggo Persson IK Hakarpspojkarna 00:57:54 181,93
165 Adam Lundby Tjalve IF Norrköping 00:58:05 182,74
166 Linus Hansson SOK Viljan 00:59:15 187,86
167 Ossian Östergren Alvesta SOK 01:00:24 192,90
168 Svante Nelander OK Linné 01:00:26 193,05
169 Noah Korall Motala AIF OL 01:00:34 193,63
171 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 01:01:10 196,27
172 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 01:02:19 201,31
173 Ted Johnsson Matteus SI 01:05:02 213,23
174 Erik Wihlborg OK Gynge 01:05:21 214,62
175 Toste Wallskog Östersunds OK 01:06:30 219,67
176 Filip Höög OK Motala 01:08:17 227,49
178 Erik Petersson Tolered-Utby OL-Klubb 01:11:05 239,78
179 Simon Waxegård Torsås OK 01:11:09 240,07
180 Wille Vernström Ronneby OK 01:19:28 276,57
181 Elliot Jonsson Attunda OK 01:33:11 300,00
182 Rasmus Karlström Frösö IF 01:45:01 300,00
Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK
Emil Lundgren Sundsvalls OK
Elias Bladh Tullinge SK
Eskil Leon Trollhättans SOK
Noah Törngren Tolered-Utby OL-Klubb

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF