Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Olsson Åmåls OK 00:22:55 53,49
2 Hanna Woxlin Skogslöparna 00:22:59 53,81
3 Tuva Henricsson OK Tyr 00:23:16 55,19
4 Ebba Skullman Linköpings OK 00:23:56 58,44
6 Izabella Ljungberg OK Tyr 00:24:23 60,64
9 Tindra Rytterstedt Skogslöparna 00:24:42 62,18
10 Linn Enbom Vänersborgs SK 00:24:48 62,67
13 Miriam Gustafsson Nyköpings OK 00:25:13 64,70
14 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:25:38 66,73
15 Julia Lönn Halmstad OK 00:25:39 66,81
16 Märta Svennerud Karlskrona SOK 00:25:41 66,97
17 Andrea Enbom Vänersborgs SK 00:25:50 67,70
18 Signe Forsberg Skogslöparna 00:26:04 68,84
20 Elin Axelsson Lerums SOK 00:26:32 71,12
21 Ida Andersson Vänersborgs SK 00:26:44 72,09
22 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 00:26:45 72,17
23 Maja Mases Stora Tuna OK 00:26:46 72,25
24 Minna Turesson OK Renen 00:26:50 72,58
26 Malva Engström OK Kolmården 00:27:03 73,63
27 Sara Roos OK Linné 00:27:11 74,28
29 Tilde Eveborn OK Roxen 00:27:34 76,15
30 Liv Lundsgaard OK Kontinent 00:27:36 76,32
31 Johanna Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:27:51 77,53
32 Edit Treptow Anderstorps OK 00:28:07 78,83
33 Moa Vemdal Mullsjö SOK 00:28:09 79,00
34 Edith Holmstrand OK Landehof 00:28:10 79,08
35 Emilie Hellström Åmåls OK 00:28:12 79,24
36 Tilde Sveder Domnarvets GoIF 00:28:13 79,32
36 Ella Kruse KFUM Örebro OK 00:28:13 79,32
39 Irma Westh Mullsjö SOK 00:28:20 79,89
39 Emma Engström Finspångs SOK 00:28:20 79,89
41 Elin Noborn IFK Göteborg Orientering 00:28:24 80,21
42 Lova Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:29 80,62
43 Amanda Gustavsson Växjö OK 00:28:40 81,51
45 Tilde Timlöv Stora Sundby GoIF 00:28:59 83,06
46 Ella Lindqvist Täby OK 00:29:18 84,60
47 Wilma Lindström Sundsvalls OK 00:29:35 85,98
47 Cecilia Eriksson OK Milan 00:29:35 85,98
49 Miranda Niklasson Växjö OK 00:29:36 86,06
51 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 00:29:43 86,63
52 Elin Doering Garphyttans IF 00:29:54 87,53
53 Elvina Bergdahl OK Orinto 00:30:16 89,31
54 Wilma Wikström Fellingsbro GoIF 00:30:30 90,45
55 Sonia Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:30:37 91,02
58 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 00:30:46 91,75
59 Alma Hallsten Täby OK 00:30:49 91,99
60 Selma Partanen OK Hammaren 00:30:59 92,81
61 Greta Karlsson Tolered-Utby OL-Klubb 00:31:01 92,97
62 Tilde Lennartson Nässjö OK 00:31:09 93,62
63 Emma Persson Halmstad OK 00:31:14 94,02
65 Vera Klingberg Ljungskile FK 00:31:32 95,49
66 Tova Holmberg Bergnäsets AIK 00:31:36 95,81
66 Linne'a Edvardsson Eksjö SOK 00:31:36 95,81
68 Lisa Malm KFUM Örebro OK 00:31:51 97,03
69 Jennie Lidén OK Landehof 00:31:52 97,11
70 Elise Renard OK Denseln 00:32:04 98,09
72 Hilda Lindén Växjö OK 00:32:07 98,33
73 Tyra Elgesjö Domnarvets GoIF 00:32:18 99,22
76 Agnes Gustafsson Västerbergslagens OL 00:32:39 100,93
78 Smilla Thomasson FK Göingarna 00:32:45 101,42
79 My Wallenborg Lunds OK 00:32:52 101,99
80 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:32:56 102,31
81 Maja Sjödin OK Tisaren 00:33:00 102,64
82 Elsa Nilsson Dalaportens OL 00:33:06 103,12
83 Elin Andersson OK Löftan 00:33:12 103,61
83 Hanna Lundström Strängnäs-Malmby OL 00:33:12 103,61
85 Molly Eliasson Nyköpings OK 00:33:20 104,26
86 Svea Forsslund Gävle OK 00:33:22 104,42
87 Clara Illner Tjalve IF Norrköping 00:33:26 104,75
88 Filippa Hemmingsson Stora Tuna OK 00:33:28 104,91
89 Maja Thimberg Söders-Tyresö 00:33:50 106,70
90 Tilda Malmström Tjalve IF Norrköping 00:33:59 107,43
91 Maja Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:34:07 108,08
92 Matilda Söderberg OK Skogsfalken 00:34:08 108,16
94 Signe Kullman OK Alehof 00:34:36 110,43
95 Emilia Jakobsson Nybro OK 00:34:37 110,52
96 Ella Hedström OK Renen 00:34:38 110,60
97 Emilia Mellegård Lidköpings VSK 00:34:40 110,76
98 Nike Rinaldo OK Tor 00:34:46 111,25
99 Mathea Yngve OK Kontinent 00:34:51 111,65
100 Alice Classon NAIS Orienteringsklubb 00:34:53 111,82
101 Selma Leopold OK Orion 00:35:01 112,47
103 Alma Jöhnemark Stora Tuna OK 00:35:09 113,12
104 Elin Johansson IFK Göteborg Orientering 00:35:15 113,60
106 Anna Johannesson Frölunda OL 00:35:44 115,96
107 Alice Ettling Skogspojkarnas OK 00:35:48 116,28
108 Sara Strömqvist Attunda OK 00:36:32 119,86
109 Irma Frisell Boxholm-Mjölby OL 00:36:41 120,59
110 Stina Elgh IK Hakarpspojkarna 00:36:45 120,91
112 Karin Prince Mölndal Outdoor IF 00:37:21 123,84
113 Linda Strömqvist Attunda OK 00:37:24 124,08
116 Alma Kjellén Helsingborgs SOK 00:38:29 129,36
117 Ellen Skovbjerg Frölunda OL 00:38:30 129,44
118 Ylva Oppås NAIS Orienteringsklubb 00:38:35 129,85
119 Klara Berglund Karlsbyhedens OK 00:38:52 131,23
121 Moa Bengtsson OK Skogshjortarna 00:39:02 132,04
123 Fanny Hemmingsson Stora Tuna OK 00:39:28 134,16
127 Jennifer Nyström OK Roxen 00:39:54 136,27
128 Nellie Bolin Tullinge SK 00:39:58 136,59
129 Ebba Jensen Sundsvalls OK 00:40:01 136,84
130 Evelina Petersson Nyköpings OK 00:40:16 138,05
131 Linnéa Sandström OK Älme 00:40:23 138,62
133 Joline Petri OK Djerf 00:40:31 139,27
134 Nellie Nilsson Halmstad OK 00:40:48 140,65
135 Kerstin Christie Snättringe SK 00:41:05 142,04
136 Elma Friberg OK Vivill 00:41:36 144,55
137 Signe Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:41:53 145,93
138 Matilda Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:04 146,83
139 Alva Engström OK Orion 00:42:23 148,37
141 Milla Klasson OK Ravinen 00:42:47 150,32
142 Hilma Ekström Stenungsunds OK 00:42:52 150,73
143 Lia Fransson OK Njudung 00:42:57 151,13
144 Tova Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:43:02 151,54
145 Nora Petersson NAIS Orienteringsklubb 00:43:03 151,62
146 Kajsa Elfström OK Orinto 00:43:13 152,43
147 Frida Skoglund Ulricehamns OK 00:43:21 153,08
148 Elin Karlsson Kovlands IF 00:43:45 155,03
149 Agnes Olovsson Gamleby OK 00:44:16 157,55
150 Emma Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:44:21 157,96
152 Allie Nelking Skåneslättens OL 00:44:34 159,01
153 Hilda Trofast Tullinge SK 00:45:06 161,61
154 Emilia Andersson OK Tor 00:46:02 166,16
156 Karolina Knuts Trollhättans SOK 00:46:07 166,57
157 Emelie Holmström Täby OK 00:47:19 172,42
158 Blenda Sandén OK Södertörn 00:47:31 173,39
159 Lovisa Björnberg Västerås SOK 00:48:09 176,48
160 Clara Werdin OK Älvsjö-Örby 00:48:19 177,29
161 Stina Svensson Vimmerby OK 00:48:31 178,27
162 Sofia Quas Waxholms OK 00:49:20 182,25
163 Tuva Westbom Säterbygdens OK 00:49:27 182,82
164 Moa Pettersson OK Linné 00:51:28 192,65
168 Alva Lindfors Björkfors GoIF 00:53:20 201,74
169 Alva Smeds Väsby OK 00:54:02 205,16
170 Elin Lidén OK Landehof 00:54:48 208,89
173 Paulina Alzén Gustavsbergs OK 01:02:09 244,72
174 Ebba Hjärtsjö Tjällmo-Godegårds OK 01:06:20 265,11
176 Vilma Jansson Mölndal Outdoor IF 01:11:06 288,34
177 Elsa Ivarsson Västerbergslagens OL 01:33:27 300,00
Tilda Kindlund OK Tyr
Saga Christensen Skåneslättens OL
Hedda Roos IFK Göteborg Orientering

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF