Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:10:20 33,23
2 Marcus Lamm Frölunda OL 00:10:23 33,74
3 Anton Jonsson OK Tyr 00:10:30 34,94
4 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:11:18 43,12
5 Viggo Wulff OK Gränsen 00:11:19 43,30
6 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:11:26 44,49
7 Jakob Omelchenko Karlskrona SOK 00:11:31 45,34
8 Arvid Hermansson Kungälvs OK 00:11:37 46,37
9 Filip Gummesson Nybro OK 00:11:46 47,90
10 Albin Skott Åmåls OK 00:11:50 48,58
11 Axel Rydgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:11:52 48,92
12 Felix Frykfeldt IK Hakarpspojkarna 00:11:54 49,27
13 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:12:06 51,31
14 Matti Johansson OK Njudung 00:12:07 51,48
15 Malte Söderlund Karlsbyhedens OK 00:12:16 53,02
16 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:12:19 53,53
17 Rasmus Öberg OK Hällen 00:12:32 55,75
18 William Oksvold OK Kåre 00:12:40 57,11
20 Simon Grahn IK Uven 00:13:02 60,86
21 Felix Johansson OK Alehof 00:13:07 61,72
22 Isac Elingfors Växjö OK 00:13:16 63,25
23 Hugo Toftén SOK Träff 00:13:17 63,42
24 Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 00:13:21 64,11
25 Oscar Andersson OK Tyr 00:13:26 64,96
26 Ludvig Hedin Nyköpings OK 00:13:35 66,49
27 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:13:38 67,00
28 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:13:44 68,03
29 Pontus Hedberg Karlsbyhedens OK 00:13:48 68,71
30 Ludvig Eriksson Linköpings OK 00:13:49 68,88
31 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 00:14:09 72,29
32 Adam Samuelsson Falköpings AIK OK 00:14:16 73,49
34 Oscar Kjellman Linköpings OK 00:14:26 75,19
36 Nils Odlind OK Kåre 00:14:34 76,56
37 Alexander Lännhult Eds SK 00:14:49 79,12
39 Albin Svensson FK Herkules 00:15:06 82,02
42 Simon Hansson IF Rigor 00:16:11 93,10
43 August Grahn Bredaryds SOK 00:16:48 99,41
44 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 00:16:53 100,27
45 Simon Berglund Karlsbyhedens OK 00:17:11 103,34
46 Erik Wihlborg OK Gynge 00:17:22 105,21
47 Konrad Eneroth Tidaholm SOK Sisu 00:17:30 106,58
48 Noah Törngren Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:45 109,14
49 Ossian Östergren Alvesta SOK 00:17:58 111,35
51 Walter Hällås OK Löftan 00:18:03 112,21
52 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 00:18:09 113,23
53 Sixten Wågberg NAIS Orienteringsklubb 00:19:48 130,12
55 Oskar Ward OK Vivill 00:23:26 167,30
56 Edvin Johansson OK Kåre 00:24:00 173,10
Hugo Ekström OK Tyr
Carl Öberg Gamleby OK
Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK
Simon Tolestam IF Rigor
Valter Rooth Växjö OK
Petter Granath OK Kåre

Annonser

Bagheera