Svenska Orienteringsförbundet

Bjursåsluffen med elittest, lång - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 01:01:17 2,54
2 Simon Hector Snättringe SK 01:01:59 3,40
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:03:47 5,59
4 Axel Elmblad Bredaryds SOK 01:04:17 6,21
5 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:04:28 6,43
6 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:05:51 8,12
7 Olle Kalered Stora Tuna OK 01:06:11 8,52
7 Anton Johansson OK Orion 01:06:11 8,52
9 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:06:13 8,56
10 Philip Carlsson Nyköpings OK 01:06:25 8,81
11 Andreas Uller Kils OK 01:07:15 9,83
12 Axel Wrådhe Attunda OK 01:07:59 10,72
13 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:08:34 11,43
14 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:09:09 12,14
16 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:10:05 13,28
17 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:10:09 13,37
18 Daniel Hájek Malungs OK Skogsmårdarna 01:10:23 13,65
19 Maxim Omelchenko OK Orion 01:10:38 13,96
19 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:10:38 13,96
21 Benjamin Näslund Skogslöparna 01:10:39 13,98
22 Hugo Lillieström Kils OK 01:12:21 16,05
23 Ludvig Ek Nyköpings OK 01:12:25 16,13
23 Björn Cederberg IFK Lidingö SOK 01:12:25 16,13
25 Leo Johansson OK Kolmården 01:12:38 16,40
26 Oskar Spets Storhov OK Linné 01:12:48 16,60
27 Jesper Lidmar Snättringe SK 01:13:17 17,19
28 Love Berzell OK Ravinen 01:13:58 18,02
29 Oskar Daniels Attunda OK 01:14:09 18,25
30 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 01:14:32 18,71
31 Carl Josefsson Sävedalens AIK 01:15:14 19,57
32 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:15:41 20,12
33 Pontus Petersson OK Orion 01:16:16 20,83
34 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 01:16:17 20,85
35 Gustav Ohlin Bredaryds SOK 01:16:47 21,46
36 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:16:49 21,50
37 Albin Falk Nyköpings OK 01:17:21 22,15
38 Olof Ljunggren Linköpings OK 01:17:25 22,23
39 August Mollén OK Denseln 01:17:55 22,84
40 David Melin OK Rodhen 01:17:57 22,88
41 Jakob Lööf Västerviks OK 01:18:22 23,39
42 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 01:18:36 23,68
43 Emil Granqvist OK Ravinen 01:18:55 24,06
44 Daniel Martinsson OK Tisaren 01:18:59 24,15
45 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:19:11 24,39
46 Edvin Forsberg OK Ravinen 01:19:45 25,08
47 Valter Pettersson OK Tisaren 01:20:09 25,57
48 William Sturesson Lerums SOK 01:20:11 25,61
48 Karl Enges Attunda OK 01:20:11 25,61
50 Mattias Östberg Stora Tuna OK 01:20:48 26,36
51 Hugo Larsson Karlskrona SOK 01:20:57 26,55
52 Edvin Nilsson Långhundra IF 01:21:27 27,16
53 Emil Axelsson Lerums SOK 01:21:37 27,36
54 Tuve Möller OK Linné 01:21:49 27,60
55 Marcus Stenebo Attunda OK 01:22:27 28,38
56 Albin Weiden FK Göingarna 01:22:34 28,52
57 Hugo Kindborn OK Hällen 01:22:44 28,72
58 Felix Silver Gävle OK 01:22:47 28,78
59 Isak Gelius Snättringe SK 01:23:30 29,66
60 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:32 29,70
61 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:06 30,39
62 Edvin Selin FK Göingarna 01:24:13 30,53
63 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 01:25:00 31,49
64 Melker Åkesson OK Landehof 01:25:56 32,63
65 Viktor Skoog Kils OK 01:26:23 33,18
66 Isak Hagberg Kalmar OK 01:26:46 33,65
67 Johan Mårtensson IF Hagen 01:27:03 33,99
68 Olle Bergstedt Markbygdens OK 01:27:08 34,09
69 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:05 35,25
70 Albin Warvelin Långhundra IF 01:28:55 36,27
71 Jesper Åkesson Järfälla OK 01:29:20 36,78
72 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:29:21 36,80
73 Joel Börjesson Eriksson Snättringe SK 01:29:25 36,88
74 Johan Bernhard Snättringe SK 01:30:05 37,69
75 Jakob Nilsson Umeå OK 01:30:07 37,73
76 Olle Kallur OK Ravinen 01:30:27 38,14
77 Hugo Unosson Kalmar OK 01:31:17 39,16
78 Edvin Lake Sundsvalls OK 01:31:42 39,67
79 Tobias Johansson OK Löftan 01:31:57 39,97
80 Hugo Persson OK Denseln 01:32:28 40,60
81 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:32:37 40,79
82 Aron Hellgren IF Thor 01:32:49 41,03
83 Edvin Hellsten Nyköpings OK 01:33:11 41,48
84 Manne Hammarberg Järfälla OK 01:33:34 41,94
85 Loke Hedberg Lunds OK 01:33:40 42,07
86 Samuel Böke OK Skogshjortarna 01:34:58 43,65
87 Anton Silier Järfälla OK 01:35:59 44,89
88 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 01:36:41 45,75
89 Samuel Lindén Attunda OK 01:39:25 49,08
90 Viktor Sone Attunda OK 01:40:09 49,98
91 Elis Ivers Attunda OK 01:40:13 50,06
92 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 01:42:55 53,36
93 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 01:42:59 53,44
94 Isak Andersson FK Göingarna 01:43:41 54,29
95 Thomas Pettersson Attunda OK 01:44:11 54,90
96 Anton Uller IF Hagen 01:44:27 55,23
97 Kasper Lagerström Nyköpings OK 01:45:39 56,69
98 John Wolgast Snättringe SK 01:46:00 57,12
99 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:49:22 61,23
100 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 01:54:18 67,25
101 Markus Halvarsson Leksands OK 01:56:32 69,98
102 Isak Dalin OK Kåre 02:18:39 96,97
103 Isak Berggren Gävle OK 02:42:12 125,71
104 Eric Johansson OK Kåre 02:58:36 145,73
Erik Herne OK Ravinen
Albin Gezelius IFK Mora OK
William Grunder Järfälla OK
Joel Golsäter Korsnäs IF OK
Ludvig Lange Snättringe SK
Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna
Linus Wernström Ronneby OK
Isak Lundholm Umeå OK
Hannes Svahn OK Ravinen
Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK
Leo Alvolin OK Kåre
Jesper Johansson OK Löftan
Ludvig Eriksson Kils OK
Axel Lundgren Sundsvalls OK
Oskar Vikström Sundsvalls OK
Rasmus Pettersson OK Djerf
Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna
Sverre Röjgård OK Kolmården
Erik Andersson OK Orion
Halvor Eid Nielsen Ärla IF
Erik Bovallius Järfälla OK
Jonas Carlsson Stora Tuna OK
Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro
Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb
Oskar Forsberg Snättringe SK
Oskar Sjöberg OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion