Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludwig Rosén Göteborgs OF 00:14:25 30,06
2 Karl Aderstedt Althoff Göteborgs OF 00:14:43 32,19
3 Arvid Algers Omholt Östergötlands OF 00:15:04 34,68
4 Hjalmar Axelsson Skånes OF 00:15:06 34,91
5 Liam Hogedal Västergötlands OF 00:15:20 36,57
6 Marcus Lamm Göteborgs OF 00:15:26 37,28
7 Hugo Braam Östergötlands OF 00:15:31 37,87
8 Viggo Wulff Smålands OF 00:15:45 39,53
9 Gustav Hellgren Östergötlands OF 00:15:48 39,88
10 Axel Rydgren Göteborgs OF 00:16:05 41,89
11 Filip Gummesson Smålands OF 00:16:31 44,97
13 Eddie Karlsson Blekinge OF 00:17:17 50,41
14 Albin Skott Bohuslän-Dals OF 00:17:19 50,64
15 Simon Grahn Göteborgs OF 00:17:22 51,00
16 Carl Öberg Smålands OF 00:17:33 52,30
17 Wilhelm Karmetun Smålands OF 00:17:37 52,77
18 Alexander Fedje Göteborgs OF 00:17:51 54,43
19 Felix Frykfeldt Smålands OF 00:17:55 54,90
20 Isac Elingfors Smålands OF 00:18:04 55,97
21 Linus Augustsson Göteborgs OF 00:18:08 56,44
21 Valter Rooth Smålands OF 00:18:08 56,44
23 Edvin Lennartson Västergötlands OF 00:18:21 57,98
24 Felix Johansson Göteborgs OF 00:18:39 60,11
25 Isak Törnström Hallands OF 00:18:50 61,41
26 Elias Persson Skånes OF 00:18:56 62,12
27 Erik Kindlund Västergötlands OF 00:19:23 65,31
28 Wilmer Kempe Östergötlands OF 00:19:24 65,43
29 August Grahn Smålands OF 00:19:26 65,67
30 Gustav Fagerlind Västergötlands OF 00:19:42 67,56
31 Viktor Nilsson Bohuslän-Dals OF 00:19:54 68,98
32 Samuel Dahlberg Hallands OF 00:20:30 73,24
33 Alexander Lännhult Bohuslän-Dals OF 00:20:37 74,06
33 Noah Mulari Blekinge OF 00:20:37 74,06
35 Simon Hansson Hallands OF 00:20:49 75,48
36 Isak Nilsson Göteborgs OF 00:22:08 84,83
37 Eskil Söderlund Västergötlands OF 00:22:20 86,25
38 Walter Hällås Hallands OF 00:22:26 86,96
39 Johan Andersson Västergötlands OF 00:22:49 89,68
40 Vincent Dahm Östergötlands OF 00:23:29 94,41
41 Adam Samuelsson Västergötlands OF 00:23:37 95,35
42 Lucas Berggren Östergötlands OF 00:24:06 98,78
43 Leon Ryberg Hallands OF 00:26:18 114,40
44 Fritiof Lomander Västergötlands OF 00:31:30 151,30
Jakob Omelchenko Blekinge OF
Ruben Qwick Smålands OF
Simon Tolestam Hallands OF

Annonser

Bagheera