Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup #2 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Berzell Järla Orientering 00:15:33 5,11
2 Axel Granqvist OK Ravinen 00:15:43 5,94
3 Erik Herne OK Ravinen 00:15:49 6,43
4 Emil Granqvist OK Ravinen 00:15:51 6,60
5 Jens Rönnols Järla Orientering 00:16:49 11,41
6 Anton Silier Järfälla OK 00:16:51 11,57
7 Love Berzell OK Ravinen 00:17:07 12,90
8 Johan Runesson Tampereen Pyrintö 00:17:18 13,81
9 Arvid Björk Göteborg-Majorna OK 00:17:44 15,97
10 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:17:46 16,13
11 Mathias Hall Järla Orientering 00:17:50 16,47
12 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:18:27 19,53
13 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:18:33 20,03
14 Albin Warvelin Långhundra IF 00:18:37 20,36
15 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:18:39 20,53
16 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 00:18:42 20,78
17 Magnus Yngvesson Centrum OK 00:18:47 21,19
18 Erik Bovallius Järfälla OK 00:18:53 21,69
18 Assar Hellström OK Ravinen 00:18:53 21,69
20 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:19:11 23,18
21 Per Öberg OK Hällen 00:19:13 23,35
22 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:19:23 24,18
23 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:19:35 25,17
24 Simon Bohman Centrum OK 00:19:41 25,67
25 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:19:43 25,84
26 Bruno Godefroy OK Ravinen 00:19:49 26,33
27 David Hector Snättringe SK 00:19:55 26,83
28 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:19:59 27,16
29 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:00 27,24
30 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:20:01 27,33
31 Anders Boström Järfälla OK 00:20:03 27,49
32 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:20:17 28,65
33 Nick Barrable OK Ravinen 00:20:18 28,74
34 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:20:21 28,99
35 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:20:33 29,98
36 Anders Englid Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:36 30,23
37 Mattias Ågren Centrum OK 00:20:37 30,31
38 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:20:51 31,47
39 Harald Henriksson Järla Orientering 00:20:57 31,97
40 Samuel Murray Centrum OK 00:20:59 32,14
41 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:21:06 32,72
42 Patric De Boussard IFK Enskede 00:21:15 33,46
43 Krister Kölzow OK Ravinen 00:21:16 33,55
44 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:21:20 33,88
45 Mikael Lovén Järla Orientering 00:21:22 34,04
46 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:21:23 34,13
47 Niklas Henriksson Attunda OK 00:21:37 35,29
48 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:21:45 35,95
49 Joel Lännevall OK Roslagen 00:21:48 36,20
50 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 00:21:49 36,28
51 Joel Berring Centrum OK 00:21:52 36,53
52 Henrik Hellman Järla Orientering 00:21:54 36,70
53 Ove Oksvold Centrum OK 00:21:58 37,03
54 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:22:05 37,61
55 Anton Udd Centrum OK 00:22:31 39,76
56 Henning Hall Nyköpings OK 00:22:34 40,01
56 Oskar Karlin Centrum OK 00:22:34 40,01
58 Konrad Nilsson Visborgs OK 00:22:35 40,10
59 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:22:43 40,76
60 Johan Stenström Linköpings OK 00:22:49 41,26
60 Rihards Darzins Almby IK 00:22:49 41,26
62 Arnau Requena Fernández Centrum OK 00:23:01 42,25
63 Magnus Karlsson Centrum OK 00:23:07 42,75
64 Pontus Axell IFK Enskede 00:23:15 43,41
65 Anders Widegren Mälarö SOK 00:23:17 43,58
66 Mats Warvelin Långhundra IF 00:23:21 43,91
67 Filip Widén Hellas Orientering 00:23:37 45,24
68 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:23:39 45,40
69 Viggo Klasson OK Ravinen 00:23:47 46,07
70 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:23:59 47,06
71 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:24:03 47,39
72 Johan Hardell Skogsluffarnas OK 00:24:04 47,48
74 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:24:11 48,06
75 Jorrit Boekel Centrum OK 00:24:24 49,13
76 Anton Wällstedt Järfälla OK 00:24:34 49,96
77 Per Edvall Skarpnäcks OL 00:24:35 50,05
78 Mattis Sandén OK Södertörn 00:24:36 50,13
79 Sven Sjöqvist OK Måsen 00:24:49 51,21
80 Fredrik Ahlberg Täby OK 00:24:52 51,46
81 Henrik Norell Snättringe SK 00:25:11 53,03
82 Per Oksvold Centrum OK 00:25:13 53,20
83 Jonas Gold Järfälla OK 00:25:35 55,02
84 Martin Rosén OK Stigen 00:25:39 55,35
85 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 00:25:41 55,52
86 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:25:44 55,77
87 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:25:50 56,26
88 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 00:25:51 56,35
89 Joakim Olsson Väsby OK 00:25:54 56,60
90 Axel Rönnberg OK Älvsjö-Örby 00:25:55 56,68
90 Stefan Granath Väsby OK 00:25:55 56,68
92 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:06 57,59
93 Anders Jenner Gustavsbergs OK 00:26:15 58,34
94 Henning Sköldvall Centrum OK 00:26:27 59,33
94 Anton Alverbäck Centrum OK 00:26:27 59,33
96 Jon Sundberg Järfälla OK 00:26:40 60,41
96 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:26:40 60,41
98 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:26:51 61,32
99 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:27:22 63,89
100 Frej Fredman IFK Enskede 00:27:27 64,31
101 Peter Bergman Tullinge SK 00:27:41 65,47
102 Vincent Lavender Ockelbo OK 00:27:42 65,55
103 Mattias Henriksson Centrum OK 00:28:24 69,03
104 Tomas Hellman Stockholm Multisport Klubb 00:28:38 70,19
105 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 00:28:47 70,94
106 Daniel Persson Centrum OK 00:28:59 71,94
107 Mårten Anterud Väsby OK 00:29:02 72,18
108 Dan Boman Mälarö SOK 00:29:18 73,51
109 Carl Åkerlund Väsby OK 00:29:33 74,75
110 Petter Skantze IFK Lidingö SOK 00:30:03 77,24
111 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:30:12 77,99
112 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:30:30 79,48
113 Jakob Redtzer Attunda OK 00:30:37 80,06
114 Adam Alfredsson Ryda SK 00:30:48 80,97
115 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:31:16 83,29
116 Daniel Rejment Centrum OK 00:31:24 83,96
117 Håkan Enmark Skogsluffarnas OK 00:32:29 89,35
118 Joel Björnfot OK Roslagen 00:32:34 89,76
119 Per Mosseby Waxholms OK 00:33:12 92,91
120 Anders Brohäll Stockholm Multisport Klubb 00:33:20 93,58
121 Timmy Stålnacke Stockholm Multisport Klubb 00:33:21 93,66
121 Daniel Fogelmark OK Södertörn 00:33:21 93,66
123 Erik Fochsen Waxholms OK 00:34:11 97,80
124 Erik Jonsson Långhundra IF 00:35:53 106,26
125 Jonatan Pinner Järfälla OK 00:36:15 108,09
126 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 00:39:12 122,76
Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF
Björn Lundquist OK Ravinen
Johan Fochsen Waxholms OK
Casper Giding Kamrat och IF KIF
Anton Mörkfors Järfälla OK
Joakim Almtorp Långhundra IF
Mikael Engver OK Älvsjö-Örby
Jonas Kastenholm Attunda OK
Stefan Hultqvist Mälarö SOK
Jakob Jansson Järla Orientering
Peter Åman IFK Lidingö SOK
Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK
Håkan Nygren Väsby OK
Michael Refors Järla Orientering
Albin Hainke Snättringe SK
Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK
Kristofer Thorsell OK Ravinen
Mattias Millinger Järla Orientering
Martin Trossing Täby OK
Sverker Lenas Centrum OK
Patrik Blidefalk Härnösands OK

Annonser

OOCup 2022