Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Allan Mogensen OK Ravinen 00:25:21 13,68
2 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:27:09 19,78
3 Fredrik Sone Attunda OK 00:27:16 20,18
4 Kjell Almgren OK Ravinen 00:28:22 23,91
5 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:28:49 25,43
6 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:29:34 27,97
7 Martin Sigrand OK Södertörn 00:30:28 31,03
8 Ola Bengtsson Täby OK 00:30:50 32,27
9 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:30:58 32,72
10 Henrik Morast Haninge SOK 00:31:34 34,75
11 Peder Pedersson Centrum OK 00:32:01 36,28
12 Erik Berggren Tullinge SK 00:32:03 36,39
13 Patrik Leickt Tullinge SK 00:32:15 37,07
14 Mattias Palm OK Ravinen 00:33:15 40,46
15 Johan Hofstedt Täby OK 00:33:31 41,36
16 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:46 42,21
17 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:47 42,27
18 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:34:41 45,32
19 Mats Sandin Haninge SOK 00:35:07 46,79
20 Asbjörn Grøvlen Järfälla OK 00:35:10 46,96
21 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:35:14 47,18
22 Håkan Melin Mälarö SOK 00:35:30 48,09
23 Jens Werner Gustavsbergs OK 00:36:08 50,23
24 Peter Haglund Haninge SOK 00:36:22 51,02
25 Per Nilsson Järfälla OK 00:37:10 53,74
26 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:12 53,85
27 Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:03 63,51
28 Mikael Nordquist Täby OK 00:40:19 64,41
29 Börje Persson OK Ravinen 00:40:34 65,26
30 Thomas Westerström OK Ravinen 00:41:04 66,96
31 Ulrik Ivers Attunda OK 00:41:38 68,88
32 Eric Roller Järfälla OK 00:43:18 74,53
33 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:43:52 76,45
34 Magnus Sneitz Järfälla OK 00:45:27 81,82
35 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:46:21 84,87
36 Petri Santalius Väsby OK 00:47:15 87,92
37 Mark Åkesson Järfälla OK 00:47:48 89,78
38 Patrik Widin IFK Enskede 00:49:33 95,71
39 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:50:48 99,95
40 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:51:45 103,17
41 Tomas Sandqvist Väsby OK 00:53:19 108,48
42 Christophe Herly OK Ravinen 00:53:23 108,71
43 Anders Hänström Täby OK 00:53:33 109,27
44 Magnus Grafström Centrum OK 00:55:15 115,04
45 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:37 123,06
46 Andreas Grunder Järfälla OK 00:57:48 123,68
47 Jim Christie Snättringe SK 00:59:35 129,72
48 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:25 139,33
49 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:12:43 174,24
51 Dejan Ilic Södertälje-Nykvarn OF 01:18:09 192,66
52 Janne Hedström Söders-Tyresö 01:19:10 196,11
53 Magnus Strömqvist Attunda OK 01:19:40 197,80
54 Ernest Wessman OK Österåker 01:28:16 226,96
Ola Bovallius Järfälla OK
Stefan Norlin IFK Enskede
Peter Albinsson IFK Enskede
Jan Glevén Täby OK

Annonser

Bagheera