Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Wikström Sävedalens AIK 00:26:20 3,60
2 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 00:26:26 3,90
4 David Andersson IFK Lidingö SOK 00:27:20 6,60
5 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:27:25 6,85
6 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:27:26 6,90
7 Gustav Runefors Växjö OK 00:27:51 8,15
8 Øyvind Hjermstad IFK Göteborg Orientering 00:27:57 8,45
9 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:28:25 9,85
11 Leo Johansson OK Kolmården 00:29:14 12,29
12 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 00:29:18 12,49
13 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:29:20 12,59
15 Albin Andersson Markbygdens OK 00:29:33 13,24
16 Søren Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 00:29:34 13,29
17 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:29:39 13,54
18 Isac Ericsson Växjö OK 00:29:44 13,79
19 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:29:51 14,14
20 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:29:58 14,49
21 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:00 14,59
22 Johan Langerak IFK Lidingö SOK 00:30:06 14,89
24 Erik Malmberg Jönköpings OK 00:30:26 15,89
25 Ville Johansson OK Kolmården 00:30:30 16,09
27 Hector Haines IFK Lidingö SOK 00:30:50 17,09
29 Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering 00:32:23 21,74
31 Mattias Killander Hästveda OK 00:32:34 22,29
32 Tobias Noborn IFK Göteborg Orientering 00:32:36 22,39
33 John Oskarsson Helsingborgs SOK 00:32:39 22,54
34 Tim Johansson OK Orion 00:32:49 23,04
35 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:32:50 23,09
36 Johan Hellman Idefjordens SK 00:33:04 23,79
37 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:33:30 25,09
38 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:33:44 25,79
39 Adam Georgsson OK Nackhe 00:34:03 26,74
40 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:34:08 26,99
41 Daniel Andersson OK Löftan 00:34:11 27,14
42 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:34:18 27,49
44 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:34:53 29,24
45 Fredrik Norell Frölunda OL 00:35:15 30,34
45 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:15 30,34
47 Elias Öhgren Sävedalens AIK 00:35:49 32,03
48 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:35:56 32,38
49 Oskar Engman Nyköpings OK 00:36:05 32,83
51 Mikael Löfving Helsingborgs SOK 00:36:52 35,18
52 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:37:01 35,63
53 Jonas Nilsson OK Nackhe 00:37:16 36,38
55 Allan Hedberg Lunds OK 00:38:00 38,58
56 Simon Runefors Växjö OK 00:38:02 38,68
57 Jefta Langerak Järfälla OK 00:38:11 39,13
58 Per Aspegren OK Kontinent 00:38:21 39,63
59 Anders Hederskog IFK Göteborg Orientering 00:38:23 39,73
60 Hampus Larsson FK Göingarna 00:39:52 44,18
61 Moltas Viebke Malmö OK 00:40:19 45,53
62 Lars Johansson OK Älme 00:40:21 45,63
63 Johan Lidström IFK Göteborg Orientering 00:41:22 48,68
64 Karl Jansson Helsingborgs SOK 00:41:47 49,93
65 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:42:13 51,22
66 Martin Ankel OK Alehof 00:44:10 57,07
67 Emil Svensson Hjärnarps OL 00:44:11 57,12
68 Axel Eriksson OK Löftan 00:45:12 60,17
69 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:47:26 66,87
70 Håkan Palm OK Klemmingen 00:48:14 69,27
71 Åke Wettergren FK Herkules 00:52:08 80,96
72 Manne Freyland SOK Aneby 00:58:12 99,15
73 Johan Filipsson Markaryds FK 00:59:06 101,85
73 Hugo Thunberg OK Alehof 00:59:06 101,85
75 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:00:21 105,60
Daniel Glimtén OK Löftan
Niklas Svensson Järfälla OK
Kalle Johansson OK Hammaren
Olle Sörqvist Markbygdens OK
Sebastian Daland IFK Göteborg Orientering
Anders Ohlsson Uddevalla OK

Annonser

Bagheera