Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Runefors Växjö OK 00:54:48 2,60
3 Søren Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 00:56:52 5,54
4 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 00:57:09 5,95
6 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:59:32 9,34
7 Ville Johansson OK Kolmården 00:59:34 9,38
8 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 01:00:40 10,95
9 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:00:58 11,38
10 Leo Johansson OK Kolmården 01:01:27 12,06
11 Hector Haines IFK Lidingö SOK 01:01:43 12,44
14 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:02:19 13,30
15 Ludvig Ek Nyköpings OK 01:02:31 13,58
16 Tim Johansson OK Orion 01:03:15 14,63
17 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 01:03:43 15,29
18 Sebastian Daland IFK Göteborg Orientering 01:03:51 15,48
19 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:03:53 15,53
20 Andreas Höye IFK Göteborg Orientering 01:04:46 16,78
21 John Oskarsson Helsingborgs SOK 01:05:05 17,23
23 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 01:05:45 18,18
25 Isac Ericsson Växjö OK 01:06:59 19,94
26 Øyvind Hjermstad IFK Göteborg Orientering 01:07:22 20,48
27 Johan Hellman Idefjordens SK 01:07:35 20,79
29 Anders Hederskog IFK Göteborg Orientering 01:11:37 26,53
30 Mattias Killander Hästveda OK 01:11:40 26,60
31 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:12:14 27,41
32 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 01:12:15 27,43
33 Hugo Ström Ulricehamns OK 01:12:28 27,74
37 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:16:33 33,55
38 Albin Weiden FK Göingarna 01:17:02 34,24
39 Mikael Löfving Helsingborgs SOK 01:17:41 35,16
40 Simon Runefors Växjö OK 01:18:55 36,91
41 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:19:09 37,25
42 Moltas Viebke Malmö OK 01:19:17 37,44
43 Adam Georgsson OK Nackhe 01:19:47 38,15
44 Jonas Nilsson OK Nackhe 01:20:28 39,12
45 Per Aspegren OK Kontinent 01:20:57 39,81
46 Jefta Langerak Järfälla OK 01:21:05 40,00
47 Johan Wikström Sävedalens AIK 01:24:25 44,74
48 Joel Johnsson OK Nackhe 01:25:10 45,81
49 Niklas Svensson Järfälla OK 01:25:15 45,93
50 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:25:31 46,30
51 Oskar Engman Nyköpings OK 01:25:32 46,33
52 Joel Bergkvist Centrum OK 01:27:26 49,03
53 Håkan Palm OK Klemmingen 01:33:40 57,90
54 Anders Ohlsson Uddevalla OK 01:42:11 70,02
Albin Andersson Markbygdens OK
Johan Langerak IFK Lidingö SOK
Linus Agervig Kristiansson IFK Göteborg Orientering
Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering
Jonas Gustafsson OK Kåre
Kalle Johansson OK Hammaren

Annonser

Bagheera