Svenska Orienteringsförbundet

Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Malmberg Jönköpings OK 00:30:34 5,02
2 Erik Herne OK Ravinen 00:30:55 5,93
3 Axel Olsson IF Hagen 00:31:28 7,35
4 Erik Classon IKHP Huskvarna 00:31:54 8,47
5 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 00:31:56 8,55
6 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 00:32:00 8,73
7 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK 00:32:16 9,42
8 Jesper Johansson OK Löftan 00:32:17 9,46
9 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:32:44 10,62
10 Filip Karlsson IF Hagen 00:32:50 10,88
11 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 00:33:04 11,48
12 Albin Andersson Markbygdens OK 00:33:09 11,70
14 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:33:27 12,47
15 Tim Johansson OK Orion 00:33:36 12,86
16 Victor Hansson IKHP Huskvarna 00:34:05 14,11
17 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:34:31 15,23
18 Erik Martinsson Linköpings OK 00:34:48 15,96
19 John Oskarsson Helsingborgs SOK 00:35:13 17,04
20 Ondra Hlavac OK Linné 00:35:24 17,51
21 Hannes Svahn OK Ravinen 00:35:28 17,69
22 Tobias Johansson OK Löftan 00:36:06 19,32
23 Øyvind Hjermstad IFK Göteborg Orientering 00:37:01 21,69
24 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:37:08 21,99
25 Joel Aristondo Magnusson Ärla IF 00:37:40 23,37
26 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:38:09 24,62
27 Nils Nedfors OK Roxen 00:38:45 26,17
28 Martin Ponev Frölunda OL 00:39:17 27,55
29 Jonas Lundgren IFK Göteborg Orientering 00:39:44 28,71
31 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:41:04 32,16
33 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:41:55 34,36
34 Jakob Assarsson OK Älme 00:42:27 35,74
35 Jonas Lauri FK Herkules 00:43:12 37,67
36 John Wolgast Snättringe SK 00:43:59 39,70
37 Anton Hemlin IK Uven 00:44:16 40,43
38 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:45:25 43,40
39 Johan Höög Jönköpings OK 00:46:15 45,56
40 Otto Lundman OK Roslagen 00:48:21 50,99
41 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 00:48:30 51,37
42 Hampus Nyström IF Hagen 00:48:34 51,55
43 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:48:46 52,06
44 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:50:17 55,98
46 Tobias Edström FK Friskus-Varberg 00:53:18 63,78
47 Åke Wettergren FK Herkules 01:02:53 88,55
49 Johan Helander Hagaby GoIF Örebro 01:09:27 105,52
Pontus Karlsson Markbygdens OK
Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering
Calle Stenberg Göteborg-Majorna OK
Rasmus Arfwedson Frölunda OL

Annonser

Bagheera