Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #1 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:12:23 -0,51
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:12:58 2,96
3 Axel Granqvist OK Ravinen 00:13:12 4,34
4 Mattia Debertolis IFK Lidingö SOK 00:13:36 6,72
5 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:13:38 6,91
6 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:13:47 7,81
7 Albin Warvelin Långhundra IF 00:14:01 9,19
8 Anton Forsberg Stora Tuna OK 00:14:13 10,38
9 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:14:17 10,77
10 Olle Boström Järla Orientering 00:14:26 11,67
11 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:14:31 12,16
12 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:14:35 12,56
13 Hugo Sjölander Täby OK 00:14:46 13,64
14 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:14:54 14,44
15 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:14:58 14,83
16 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:15:11 16,12
17 Linus Forsberg OK Ravinen 00:15:12 16,22
18 Brais Piñeiro Snättringe SK 00:15:13 16,32
19 Per Lindman Järla Orientering 00:15:15 16,51
20 Albin Andersson OK Ravinen 00:15:17 16,71
21 David Baumberger OK Linné 00:15:19 16,91
22 Joel Börjesson Eriksson Snättringe SK 00:15:23 17,31
23 Harry McMurtrie IFK Lidingö SOK 00:15:28 17,80
24 Albin Andersson Tullinge SK 00:15:30 18,00
25 Anton Sundgren OK Ravinen 00:15:33 18,30
26 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:15:42 19,19
27 Joel Wallner Attunda OK 00:15:45 19,48
28 Nick Barrable OK Ravinen 00:15:46 19,58
29 Erik Bovallius Järfälla OK 00:15:47 19,68
30 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:15:48 19,78
30 Felix Persson Haninge SOK 00:15:48 19,78
32 William Grunder Järfälla OK 00:15:50 19,98
33 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:15:52 20,18
34 Rasmus Lindblom IFK Enskede 00:15:57 20,67
35 Martin Olsson Täby OK 00:16:01 21,07
36 Albin Falk Nyköpings OK 00:16:11 22,06
36 Anton Kupriiets OK Södertörn 00:16:11 22,06
38 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:14 22,35
39 Samuel Murray Centrum OK 00:16:25 23,44
40 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:16:27 23,64
41 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:16:31 24,04
41 Robert Johansson Täby OK 00:16:31 24,04
43 Rasmus Lundström Attunda OK 00:16:42 25,13
43 David Hector Snättringe SK 00:16:42 25,13
45 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:16:44 25,32
46 Magnus Yngvesson Centrum OK 00:16:49 25,82
47 Emil Andersson Tullinge SK 00:16:51 26,02
48 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:16:56 26,51
49 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 00:16:58 26,71
50 Simon Martelius Attunda OK 00:17:00 26,91
50 Elias Ljungdell Täby OK 00:17:00 26,91
52 Assar Hellström OK Ravinen 00:17:01 27,01
53 Joel Lännevall OK Roslagen 00:17:05 27,40
54 Erik Mild Skogsluffarnas OK 00:17:06 27,50
55 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:17:09 27,80
56 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:17:15 28,39
57 Anders Widegren Mälarö SOK 00:17:22 29,08
57 Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 00:17:22 29,08
59 Johan Fröberg Tjalve Orienteringsklubb 00:17:25 29,38
59 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:17:25 29,38
61 Michael Refors Järla Orientering 00:17:27 29,58
62 Oskar Karlin Centrum OK 00:17:29 29,78
63 Björn Lundquist OK Ravinen 00:17:32 30,07
65 Filip Storell Haninge SOK 00:17:38 30,67
66 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:17:39 30,77
67 Thomas Pettersson Attunda OK 00:17:43 31,16
68 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:17:45 31,36
68 Henrik Hellman Järla Orientering 00:17:45 31,36
70 Noa Helgars Täby OK 00:17:48 31,66
70 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:17:48 31,66
72 Martin Nilsson Snättringe SK 00:17:50 31,86
73 Jesper Melin Garphyttans IF 00:17:51 31,96
74 Jonas Nordström OK Älvsjö-Örby 00:18:03 33,14
75 Andreas Aasa Tullinge SK 00:18:10 33,84
76 Axel Trofast Tullinge SK 00:18:13 34,13
77 Jan Leisinger OK Linné 00:18:18 34,63
78 Krister Kölzow OK Ravinen 00:18:19 34,73
79 Jefta Langerak Järfälla OK 00:18:29 35,72
80 Filip Widén Hellas Orientering 00:18:31 35,91
81 Henning Sköldvall Centrum OK 00:18:36 36,41
82 Håkan Palm OK Klemmingen 00:18:38 36,61
83 Emmet Bergstrand OK Älvsjö-Örby 00:18:41 36,90
84 Andreas Lundsten Centrum OK 00:18:42 37,00
84 Joel Udd Centrum OK 00:18:42 37,00
86 Lukas Olsson Väsby OK 00:18:44 37,20
87 Erik Lundquist OK Ravinen 00:18:47 37,50
88 Linus Skatt OK Södertörn 00:18:53 38,09
88 Martin Blomgren Stora Tuna OK 00:18:53 38,09
90 Oskar Stenvi OK Linné 00:18:56 38,39
91 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:18:58 38,59
92 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 00:19:00 38,78
93 Markus Lundholm OK Renen 00:19:01 38,88
94 Leo Ljungberg Skarpnäcks OL 00:19:02 38,98
94 Fergus Yeoman Täby OK 00:19:02 38,98
96 Tobias Forsén Tullinge SK 00:19:07 39,48
97 Patrik Gunnarsson Big Foot Orienteers 00:19:09 39,68
98 Sverker Lenas Centrum OK 00:19:12 39,97
99 Joakim Almtorp Långhundra IF 00:19:19 40,67
100 Olle Andersson Tullinge SK 00:19:25 41,26
101 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:19:31 41,85
103 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:19:35 42,25
104 Stefan Granath Väsby OK 00:19:37 42,45
105 Marcus Barboza Attunda OK 00:19:38 42,55
106 Marcus Grunder Järfälla OK 00:19:39 42,64
107 Jon Lindmark Centrum OK 00:19:42 42,94
108 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:19:44 43,14
109 Erik Wessberg Centrum OK 00:19:45 43,24
110 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:19:50 43,73
111 Anders Jenner Gustavsbergs OK 00:19:54 44,13
112 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:19:55 44,23
113 Dan Boman Mälarö SOK 00:19:56 44,33
114 Tomas Axell IFK Enskede 00:19:57 44,43
115 Anders Back Eksjö SOK 00:20:01 44,82
116 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:20:04 45,12
117 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:20:05 45,22
118 Rihards Darzins Almby IK 00:20:07 45,42
119 Adam Bradbury Centrum OK 00:20:09 45,61
120 Emil Helander Tullinge SK 00:20:16 46,31
121 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:20:19 46,60
122 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:20:21 46,80
123 Henrik Norell Snättringe SK 00:20:25 47,20
124 Jonas Erlandsson Rehns BK 00:20:28 47,49
125 Robert Pedersen Järfälla OK 00:20:29 47,59
126 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:20:30 47,69
127 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:20:31 47,79
128 Anton Wällstedt Järfälla OK 00:20:32 47,89
128 Alexander Alness Långhundra IF 00:20:32 47,89
130 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:20:36 48,29
130 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:20:36 48,29
132 Olle Forsberg OK Ravinen 00:20:38 48,48
133 Per Oksvold Centrum OK 00:20:41 48,78
134 Tobias Andersson Göteborgs SK 00:20:42 48,88
135 Mats Warvelin Långhundra IF 00:20:45 49,18
136 Viggo Klasson OK Ravinen 00:21:08 51,45
137 Jon Sundberg Järfälla OK 00:21:12 51,85
138 Hampus Olesund Centrum OK 00:21:14 52,05
139 Axel Linder Linnersjö Gustavsbergs OK 00:21:20 52,64
140 Raphael Mak Norrsken Orienteering 00:21:23 52,94
140 Jonas Gold Järfälla OK 00:21:23 52,94
143 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:21:26 53,24
144 Fredrik Nyman Snättringe SK 00:21:39 54,52
145 Harald Mild Gustavsbergs OK 00:21:42 54,82
146 Folke Kåberg OK Ravinen 00:21:45 55,12
146 Peter Lindvall Haninge SOK 00:21:45 55,12
148 Anders Platt Järla Orientering 00:21:50 55,61
149 Jens Kvarnström Centrum OK 00:21:57 56,30
150 Johan Hydén Kamrat och IF KIF 00:21:58 56,40
150 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:21:58 56,40
152 Karl Nenzén IFK Lidingö SOK 00:22:04 57,00
153 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:22:06 57,19
154 Björn Lövdahl Attunda OK 00:22:14 57,99
156 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:29 59,47
157 Håkan Enmark Skogsluffarnas OK 00:22:31 59,67
158 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:22:35 60,06
159 Håkan Nygren Väsby OK 00:22:47 61,25
160 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:22:52 61,75
161 Johan Leire Mälarö SOK 00:23:06 63,13
162 David Lif Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:19 64,42
163 Stefan Lindvall Haninge SOK 00:23:28 65,31
164 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:24:07 69,17
164 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:07 69,17
167 Petter Isaksson Väsby OK 00:25:29 77,29
168 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:26:06 80,95
169 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:26:24 82,73
170 Jonatan Pinner Järfälla OK 00:26:35 83,82
171 Alexander Saers Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:54 85,70
172 Robin Eriksson OK Roslagen 00:27:14 87,68
173 Mattias Henriksson Centrum OK 00:27:51 91,34
174 John Alexander Centrum OK 00:28:39 96,09
175 Axel Håkansson Andén Centrum OK 00:32:33 119,25
176 Andreas Edlund Mälarö SOK 00:33:39 125,78
177 Mats Lundblad Täby OK 00:40:02 163,69
178 Niklas Sydow Järla Orientering 00:40:19 165,37
179 Per Ljung Centrum OK 00:46:27 201,80
Magnus Glännefors Tullinge SK
Fredric Johansson Snättringe SK
Joel Björnfot OK Roslagen
Anders Boström Järfälla OK
Timo Mähönen IFK Lidingö SOK
Simon Hector Snättringe SK
Johan Anemyr Nässjö OK
Andreas Holmqvist Nyköpings OK
Henning Hall Nyköpings OK
Göran Thimberg Söders-Tyresö
Martin Lindskog OK Ravinen
Malte Albinsson OK Österåker
Jonas Sjöblom Attunda OK
Jonas Kjäll Centrum OK
Rickard Andersson Tullinge SK
Linus Nilsson Täby OK
Linus Holmqvist OK Österåker
Filip Dryselius Skarpnäcks OL
Filip Olsson Väsby OK

Annonser

Bagheera