Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 1 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:40:17 2,27
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:44:17 9,81
4 Noel Braun Växjö OK 00:44:44 10,66
8 Jakub Chaloupsky IKHP Huskvarna 00:46:37 14,21
9 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 00:46:51 14,65
10 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:47:09 15,21
11 Florian Freuler Södertälje-Nykvarn OF 00:47:17 15,47
12 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:47:26 15,75
13 Fredrik Glännefors OK Tisaren 00:47:30 15,87
14 Hugo Kindborn Växjö OK 00:47:31 15,91
17 Felix Silver Gävle OK 00:48:21 17,48
18 Valter Pettersson OK Tisaren 00:49:01 18,73
19 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:49:03 18,80
20 Isak Lundholm Umeå OK 00:49:21 19,36
23 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:49:46 20,15
27 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:50:27 21,44
30 Johan Mårtensson IF Hagen 00:51:26 23,29
31 Rasmus Petterson OK Djerf 00:51:31 23,45
33 Hugo Ericsson Växjö OK 00:51:47 23,95
34 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:51:54 24,17
35 Jari Suter Eksjö SOK 00:53:14 26,68
36 Edvin Selin FK Göingarna 00:53:19 26,84
39 Albin Weiden FK Göingarna 00:55:21 30,67
40 Oscar Hultgren OK Njudung 00:55:32 31,02
43 Erik Bovallius Järfälla OK 00:56:25 32,68
44 William Sturesson Lerums SOK 00:56:36 33,03
46 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:20 34,41
48 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:57:26 34,60
49 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:57:30 34,73
50 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:57:46 35,23
55 William Grunder Järfälla OK 00:58:24 36,42
57 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:59:04 37,68
59 Hugo Larsson OK Orion 00:59:06 37,74
60 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:59:10 37,87
61 Loke Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:59:20 38,18
64 Kasper Lagerström Nyköpings OK 01:00:19 40,04
65 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:00:31 40,41
68 Hugo Unosson OK Orion 01:00:45 40,85
69 Maxim Omelchenko OK Orion 01:00:55 41,17
73 Sverre Röjgård OK Kolmården 01:01:27 42,17
76 Olle Kallerbäck Växjö OK 01:02:12 43,59
77 Valter Fredriksson Tjalve OK 01:02:13 43,62
79 John Wolgast Snättringe SK 01:02:22 43,90
80 Oskar Ådahl Umeå OK 01:02:55 44,94
84 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 01:06:15 51,22
86 Isak Fransson OK Njudung 01:06:59 52,61
87 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 01:07:37 53,80
88 Filip Håkansson OK Orion 01:09:36 57,54
91 Johan Hansson SOK Viljan 01:11:41 61,47
95 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 01:19:40 76,52
97 Axel Eveborn SOK Viljan 01:21:08 79,28
99 Konrad Stamer Järfälla OK 01:24:12 85,06
101 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:27:57 92,13
103 Isak Berggren Gävle OK 01:30:02 96,06
Oscar David Broman Jensen OK Pan-Kristianstad
David Melin OK Rodhen

Annonser

Bagheera