Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter, skog

Rankingfilter, sprint

SM, natt (Swedish League, #3) - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 01:18:17 -2,86
2 Simon Imark Tullinge SK 01:18:35 -2,58
3 Albin Ridefelt OK Linné 01:19:18 -1,91
4 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:20:09 -1,11
5 Emil Granqvist OK Ravinen 01:20:34 -0,72
6 Rasmus Elmelid OK Orion 01:22:13 0,82
7 Oskar Hagström OK Linné 01:23:00 1,56
8 Daniel Roos Attunda OK 01:23:27 1,98
9 Jens Rönnols Järla Orientering 01:23:43 2,23
10 Vegard Kittilsen IFK Göteborg Orientering 01:24:06 2,59
11 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:24:15 2,73
12 Eskil Kinneberg OK Kåre 01:24:45 3,19
13 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:25:05 3,51
14 Emil Ljungemyr OK Kolmården 01:25:23 3,79
15 Kornelius Kriszat-Løvfald OK Linné 01:25:25 3,82
16 Olle Boström Järla Orientering 01:25:52 4,24
17 Jonas Egger Göteborg-Majorna OK 01:26:11 4,54
18 Joar Hertin IKHP Huskvarna 01:26:43 5,04
19 Noel Braun Växjö OK 01:27:13 5,51
20 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:27:30 5,77
21 Viktor Skoog Kils OK 01:28:24 6,61
22 Hugo Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:53 7,07
23 Lukas Lundgren Växjö OK 01:29:25 7,57
24 Ville Johansson Stora Tuna OK 01:29:26 7,58
24 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:29:26 7,58
26 Loke Hedberg OK Pan-Kristianstad 01:29:32 7,67
27 Mattias Kallhauge Snättringe SK 01:29:58 8,08
28 Ludvig Ek IFK Göteborg Orientering 01:30:03 8,16
29 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:30:31 8,60
30 Hugo Kindborn Växjö OK 01:30:38 8,70
31 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:30:41 8,75
32 Benjamin Näslund IFK Umeå 01:31:04 9,11
33 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:31:13 9,25
34 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:31:21 9,38
35 Leo Johansson OK Kolmården 01:31:29 9,50
36 Daniel Hájek Malungs OK Skogsmårdarna 01:31:31 9,53
37 Erik Hannrup IFK Umeå 01:32:06 10,08
38 Gustav Hindér OK Tisaren 01:32:17 10,25
39 Filip Grahn Södertälje-Nykvarn OF 01:32:43 10,66
40 Victor Hansson IKHP Huskvarna 01:32:49 10,75
41 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 01:33:10 11,08
43 Arvid Björk OK Pan-Kristianstad 01:33:37 11,50
44 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 01:33:41 11,56
45 Casper Skepp Sävedalens AIK 01:33:49 11,69
47 Albin Andersson Tullinge SK 01:33:58 11,83
48 Gustaf Sparrevik IFK Umeå 01:34:02 11,89
49 Felix Silver OK Linné 01:34:14 12,08
50 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:34:30 12,33
51 Olof Skoglund Kils OK 01:34:44 12,54
52 Jakob Andersson OK Linné 01:34:54 12,70
53 Mark Bogataj Malungs OK Skogsmårdarna 01:34:55 12,72
54 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 01:35:48 13,54
55 Erik Classon IKHP Huskvarna 01:35:59 13,72
56 William Sturesson Göteborg-Majorna OK 01:36:23 14,09
57 Emil Åberg OK Kåre 01:36:52 14,54
58 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 01:37:14 14,89
59 Tim Johansson OK Orion 01:37:15 14,90
61 Emil Björnlinger IKHP Huskvarna 01:37:46 15,39
62 Lukas Olm Kils OK 01:38:03 15,65
63 Robbin Kantarp OK Kolmården 01:38:27 16,03
64 Karl Enges Attunda OK 01:38:35 16,15
65 Otto Gripenberg IFK Göteborg Orientering 01:40:02 17,51
66 Oscar David Broman Jensen OK Pan-Kristianstad 01:40:13 17,68
67 Filip Karlsson IKHP Huskvarna 01:40:14 17,70
68 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:40:22 17,82
70 Christian Michelsen Växjö OK 01:41:13 18,62
71 Johannes Stenberg IFK Umeå 01:41:35 18,96
72 August Mollén OK Denseln 01:41:58 19,32
73 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:42:17 19,62
74 Albin Weiden FK Göingarna 01:42:29 19,80
75 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 01:42:48 20,10
75 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:42:48 20,10
77 Johan Langerak IFK Lidingö SOK 01:42:56 20,22
78 Isaac Hernandez Pindado Järla Orientering 01:42:59 20,27
80 Johan Wehlin OK Linné 01:43:14 20,51
81 Emil Rankka OK Linné 01:43:31 20,77
82 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 01:43:34 20,82
83 Brais Piñeiro Snättringe SK 01:44:03 21,27
85 Maxime Bonneau OK Tisaren 01:44:53 22,05
86 Flavio Poltéra Snättringe SK 01:45:23 22,52
87 Harald Larsson Tullinge SK 01:45:56 23,03
88 Arvid Nord IKHP Huskvarna 01:46:13 23,30
89 David Lundsten IFK Umeå 01:46:36 23,66
90 Anton Hansson IKHP Huskvarna 01:47:31 24,52
92 Manne Hammarberg Järfälla OK 01:48:03 25,02
93 Ludvig Sigrand OK Södertörn 01:48:22 25,31
94 Joel Aristondo Magnusson Ärla IF 01:48:26 25,38
95 Emil Øbro Sävedalens AIK 01:49:31 26,39
97 Rasmus Wickbom IFK Umeå 01:51:07 27,89
98 Erik Blomgren IFK Umeå 01:52:32 29,22
99 Øyvind Hjermstad IFK Göteborg Orientering 01:52:44 29,40
100 Rasmus Pettersson OK Djerf 01:52:59 29,64
101 Jakob Nilsson Umeå OK 01:53:32 30,15
102 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 01:53:36 30,21
103 Simon Andersson OK Rodhen 01:53:47 30,39
103 Adam Segerslätt IFK Umeå 01:53:47 30,39
105 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:54:19 30,89
106 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:54:30 31,06
107 Matjaz Stanfel Malungs OK Skogsmårdarna 01:54:32 31,09
108 Gustav Johnsson IFK Mora OK 01:55:01 31,54
109 Oleksandr Starov OK Denseln 01:56:47 33,20
110 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:56:57 33,35
111 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 01:57:41 34,04
112 Hans Persson IFK Umeå 01:58:19 34,63
113 Rickard Djerf IKHP Huskvarna 02:00:07 36,32
114 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 02:00:48 36,96
115 John Wolgast Snättringe SK 02:01:50 37,93
116 Péter Gönczi Södertälje-Nykvarn OF 02:04:06 40,05
117 Erik Björklund Stora Tuna OK 02:04:23 40,31
117 Marcus Ekman Täby OK 02:04:23 40,31
119 Ole Jørgen Bogen Arenth Ludvika OK 02:06:27 42,25
120 Bart van Wijngaarden OK Klemmingen 02:10:15 45,81
121 Jonas Hammarskiöld Sundsvalls OK 02:12:19 47,74
122 Johan Hansson OK Ravinen 02:18:01 53,08
123 Sixten Törnqvist Västerås SOK 02:19:54 54,85
124 Rasmus Eriksson Umeå OK 02:33:03 67,16
125 Svante Sirviö Umeå OK 02:46:35 79,84
126 Lars Widmer Skogslöparna 02:57:34 90,12
Romain Figuière OK Linné
Hector Haines OK Linné
Måns Östman Göteborg-Majorna OK
Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede
David Melin OK Rodhen
Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering
Andreas Gustafsson IKHP Huskvarna
Martin Djerf IKHP Huskvarna
Fritjof Axelsson FK Göingarna
Valter Pettersson OK Tisaren
Philip Carlsson Nyköpings OK

Annonser

Bagheera