Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter, skog

Rankingfilter, sprint

Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Andersson Almby IK 00:29:50 30,04
2 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 00:30:13 31,40
3 Frode Montelius Risberg OK Kåre 00:30:35 32,71
4 Alfred Olsson Lunds OK 00:30:37 32,83
5 Svante Nelander OK Linné 00:30:41 33,06
6 Olof Levin Svaide Roma SOK 00:30:54 33,83
7 Denis Orsingher Sundbybergs IK 00:31:32 36,09
8 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:31:41 36,62
9 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 00:32:11 38,40
11 Joel Frodin OK Roxen 00:32:31 39,59
12 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:32:58 41,19
13 Nils Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:33:10 41,90
14 Johannes Norrby OK Södertörn 00:33:18 42,38
15 Linus Opel Sundsvalls OK 00:33:28 42,97
16 Benjamin Davidson Helsingborgs SOK 00:34:17 45,88
17 Hugo Zetterberg Västerås SOK 00:34:19 46,00
18 Adam Lindqvist OK Motala 00:34:24 46,30
19 Hugo Taunton-burnet OK Orion 00:34:56 48,19
20 Eric Jensen Åhl Åmåls OK 00:34:59 48,37
21 Viktor Andersson Umeå OK 00:35:02 48,55
22 Axel Ekdala Kungälvs OK 00:35:44 51,04
23 Simon Trossing Täby OK 00:35:46 51,16
24 Rasmus Granäng Kungälvs OK 00:35:47 51,22
25 Axel Slätt OK Alehof 00:35:56 51,75
28 Alfons Johansen OK Vilse 87 00:36:20 53,18
29 Gustav Nyström OK Ravinen 00:36:21 53,24
30 Edvin Vikström Västerås SOK 00:36:41 54,42
31 Carl Erngrund Surahammars SOK 00:37:28 57,21
31 Lukas Eriksson Umeå OK 00:37:28 57,21
33 Emil Östemar Finspångs SOK 00:37:44 58,16
34 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:38:04 59,35
35 Aron Höglund Tullinge SK 00:38:29 60,83
36 Emil Augustsson IFK Göteborg Orientering 00:38:30 60,89
37 Jakob Omelchenko OK Orion 00:38:43 61,66
38 Nikolai Alvarez Lönn OK Pan-Kristianstad 00:39:01 62,73
39 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:39:27 64,27
40 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:01 69,85
41 Simon Eriksson OK Ravinen 00:41:47 72,58
42 Viggo Persson Söders-Tyresö 00:41:54 73,00
43 Joakim Gustafsson Gotlands Bro OK 00:42:54 76,56
44 Alvin Rosén OK Skogshjortarna 00:44:26 82,02
45 Joel Sigfridsson Toft Hjärnarps OL 00:48:22 96,02
46 Hugo Rantzer Linköpings OK 01:04:48 154,53
Alex Andersson Sundsvalls OK

Annonser

Bagheera