Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 3 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 00:34:18 2,42
2 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:22 2,57
3 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:34:58 3,91
4 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:45 5,65
6 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:46 7,92
7 Måns Sandgren OK Orion 00:36:53 8,18
8 Samuel Andersson IFK Umeå 00:36:58 8,37
10 Mathias Hallmén Attunda OK 00:37:23 9,30
11 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 00:37:24 9,34
12 Henrik Laas IFK Göteborg 00:37:34 9,71
13 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:37:39 9,89
14 Erik Martinsson Linköpings OK 00:37:47 10,19
15 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:37:56 10,53
16 Erik Tengvall Vänersborgs SK 00:38:04 10,82
17 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:38:06 10,90
20 Henrik Berggren OK Denseln 00:38:38 12,09
21 Daniel Attås OK Tisaren 00:38:41 12,20
22 Oscar Vångell Ärla IF 00:38:43 12,27
23 Espen Jarvis Hultgren Weltzien Järla Orientering 00:38:49 12,50
24 Conny Rantzow Hestra IF 00:38:53 12,65
24 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:38:53 12,65
26 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:39:07 13,17
26 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:39:07 13,17
28 Lasse Suonpää MS Parma 00:39:10 13,28
29 Göran Winblad Rehns BK 00:39:23 13,76
30 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:39:29 13,98
31 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:39:32 14,10
32 Karl Levin Sävedalens AIK 00:39:34 14,17
33 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:42 14,47
35 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 00:39:45 14,58
37 Victor Silvemark Ärla IF 00:39:54 14,91
38 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:57 15,03
39 Albert Mollén Sävedalens AIK 00:39:59 15,10
40 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:40:00 15,14
41 Matěj Kamenický SK OS Nové Město na Moravě 00:40:02 15,21
43 Anders Österlund Västerås SOK 00:40:04 15,29
44 Daniel Netz Vänersborgs SK 00:40:26 16,10
45 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:40:31 16,29
46 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:40:38 16,55
46 Thomas Van der Kleij D-Team Belgium 00:40:38 16,55
49 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:57 17,26
50 Mikael Andersson Linköpings OK 00:40:58 17,29
51 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:41:01 17,41
52 Olof Sandgren OK Orion 00:41:03 17,48
53 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:41:06 17,59
54 Johan Kärrström Tullinge SK 00:41:15 17,93
54 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:41:15 17,93
56 Rickard Börjesson Hestra IF 00:41:16 17,96
57 Tomas Landovsky SK Kamenice 00:41:21 18,15
58 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:41:24 18,26
59 Carl Magnusson IFK Moras OK 00:41:33 18,60
60 Oskar Daniels Attunda OK 00:41:45 19,04
61 Matthieu Puech IFK Göteborg 00:41:46 19,08
62 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:41:55 19,41
63 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:41:56 19,45
65 John Persson IFK Göteborg 00:41:57 19,49
65 Magnus Johansson Kristiansand OK 00:41:57 19,49
68 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:42:06 19,82
71 Alexander Schwab OL Regio Olten 00:42:39 21,05
72 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:42:41 21,13
74 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:43:06 22,06
75 Per Eklöf KFUM Örebro OK 00:43:07 22,09
76 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:43:11 22,24
77 Fredrik Persson IFK Göteborg 00:43:16 22,43
79 Daniel Gunnarsson OK Orion 00:43:44 23,47
80 Jan Johansson IFK Umeå 00:43:49 23,65
81 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:43:52 23,77
83 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:43:55 23,88
85 Tommy Söderberg OK Hällen 00:44:05 24,25
86 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:44:29 25,14
87 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:44:31 25,22
88 Simon Andersson Forsa OK 00:44:40 25,55
89 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:44:55 26,11
90 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:44:59 26,26
91 Desmond Franssen D-Team Belgium 00:45:05 26,48
92 Patrik Johansson Kexholms SK 00:45:07 26,56
93 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:45:21 27,08
94 Albin Pettersson OK Tisaren 00:45:23 27,15
96 Jakob Anderson Bredaryds SOK 00:45:32 27,49
98 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:45:44 27,93
100 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 00:46:01 28,56
101 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:46:06 28,75
102 Thomas Pettersson IF Thor 00:46:38 29,94
103 Patrik Lind Ärla IF 00:46:56 30,61
104 Anders Karlsson OK Hällen 00:47:03 30,87
105 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:47:08 31,06
106 Pontus Johansson OK Linné 00:47:13 31,24
107 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:47:16 31,35
108 Magnus U Johansson Linköpings OK 00:47:21 31,54
109 Simon Hedlund Ärla IF 00:47:38 32,17
110 Magnus Björk OK Borgen 00:47:42 32,32
111 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:47:50 32,62
113 Emil Kalered OK Denseln 00:48:01 33,03
114 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:48:07 33,25
115 Christer Backman Tullinge SK 00:48:20 33,73
116 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:48:22 33,81
118 Johan Norberg OK Orion 00:48:52 34,92
119 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:48:55 35,04
120 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:49:01 35,26
123 Henrik Hammas Attunda OK 00:49:13 35,70
125 Jörgen Ohlin OK Linné 00:49:22 36,04
131 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:50:19 38,16
132 Simon Eklöv OK Linné 00:50:20 38,20
133 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:50:25 38,38
134 Oscar Riis Gamleby OK 00:50:30 38,57
135 Johan Persson Hagaby GOIF 00:50:31 38,61
137 John Hartley OK Ravinen 00:50:38 38,87
139 Carl Wiking OK Kåre 00:51:02 39,76
140 Björn Normark Tullinge SK 00:51:21 40,47
140 Oscar Arman Nyköpings OK 00:51:21 40,47
142 Erik Nero Mullsjö SOK 00:51:27 40,69
144 Måns Faxén Växjö OK 00:51:46 41,39
146 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:52:05 42,10
149 David Modig OK Tyr 00:52:36 43,25
151 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 00:54:59 48,57
152 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:55:33 49,84
155 Tomas Kobayashi Surahammars SOK 00:57:31 54,23
157 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 00:58:02 55,38
159 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:58:40 56,79
162 Magnus Hektor Järla Orientering 01:00:10 60,14
163 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:01:00 62,00
165 Jan Hjort Falköpings AIK OK 01:01:31 63,15
171 Markus Hansson Östersunds OK 01:05:21 71,71
172 Jacob Westborg Vittjärvs IK 01:07:25 76,32
173 Björn Wistrand OK Hällen 01:09:42 81,41
176 Andreas Karlsson Nässjö OK 02:00:00 193,66
Ivan Forsgren OK Tisaren
Adam Fredén Falköpings AIK OK

Annonser