Svenska Orienteringsförbundet

DM Medel Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:27:06 4,15
2 Johan Näsman IFK Lidingös Skid o OK 00:27:29 5,25
3 Martin Vister Järla Orientering 00:27:48 6,16
4 David Bejbom Järla Orientering 00:27:58 6,64
5 Mattias Millinger OK Linné 00:28:45 8,88
6 Erik Andersson Järla Orientering 00:28:46 8,93
7 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:28:50 9,12
9 Oskar Daniels Attunda OK 00:29:21 10,60
11 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:29:44 11,70
12 Mathias Hallmén Attunda OK 00:30:04 12,65
13 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:30:06 12,75
14 Anders Hedman IFK Lidingös Skid o OK 00:30:28 13,80
15 Johan Kärrström Tullinge SK 00:30:50 14,85
16 Martin Lindskog OK Ravinen 00:31:11 15,85
17 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:31:14 16,00
18 Christian Kollberg Järla Orientering 00:31:18 16,19
19 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:31:24 16,47
20 Markus Fredlund Tullinge SK 00:31:27 16,62
21 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:38 17,14
22 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:31:53 17,86
23 David Kleman Täby OK 00:33:25 22,25
24 Christer Backman Tullinge SK 00:33:35 22,73
25 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:34:09 24,35
26 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:34:14 24,59
27 Fredrik Norman Leksands OK 00:34:40 25,83
28 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:34:54 26,50
29 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:34:56 26,60
30 Nick Barrable OK Ravinen 00:35:07 27,12
31 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:34 28,41
32 Linus Kaisajuntti IFK Lidingös Skid o OK 00:35:38 28,60
33 Ali Kuosku Järfälla OK 00:36:03 29,80
34 Clément Fumey Tullinge SK 00:36:12 30,23
35 Axel Mattsson Järla Orientering 00:36:27 30,94
36 Erik Mattsson Järla Orientering 00:36:43 31,71
37 Henrik Hellman OK Södertörn 00:37:10 33,00
38 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:29 33,90
39 Jerk Rönnols Centrum OK 00:37:41 34,48
40 Tero Junttila IFK Lidingös Skid o OK 00:38:08 35,77
41 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 00:38:19 36,29
42 Martin Härberg Järla Orientering 00:38:21 36,39
43 Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 00:39:03 38,39
44 Christian Rotviker Centrum OK 00:40:08 41,50
45 Niklas Olsson Täby OK 00:40:20 42,07
46 John Svanberg OK Södertörn 00:40:51 43,55
47 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:41:17 44,79
48 John Hartley OK Ravinen 00:41:19 44,89
49 Robert Johansson Täby OK 00:41:32 45,51
50 Anders Platt Järla Orientering 00:41:53 46,51
51 Marcus Brandt Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:34 48,47
52 Henrik Hammas Attunda OK 00:43:22 50,76
53 Staffan Persson Tullinge SK 00:43:30 51,14
54 Bengt Langels Skarpnäcks OL 00:44:16 53,34
54 Jakob Skogholm Centrum OK 00:44:16 53,34
56 Josh Beech OK Södertörn 00:44:28 53,91
57 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:44:32 54,10
58 Jakob Carlsson Centrum OK 00:44:52 55,06
59 Pierre Schamberger Centrum OK 00:45:44 57,54
60 Thomas Furuheim IFK Lidingös Skid o OK 00:46:07 58,64
61 Björn Bängtsson Centrum OK 00:46:58 61,07
62 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:48:44 66,14
63 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:50:34 71,39
64 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:52:58 78,26
65 Daniel Torén Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:38 85,90
66 Ulf Bylund IFK Enskede 00:56:27 88,24
67 Fredric Johansson Snättringe SK 01:02:24 105,29
68 Mattias Henriksson Centrum OK 01:04:44 111,98
69 Arnaud Dumas IFK Lidingös Skid o OK 01:14:52 141,01
Joakim Lönnkvist Tullinge SK
Jonas Lindholm Centrum OK
Markus Adolfsson Tullinge SK
Robin Westerlund Täby OK

Annonser