Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tor 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat
fre 2/1MidvintersprintenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund75
distS
lör 3/1SkiGo cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund119
S
natS
SkidO, IFK Moras OK, sprintIFK Mora OKDalarna89
S
natS
sön 4/1Ski Go cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund110
S
natM
SkidO, IFK Moras OK, medelIFK Mora OKDalarna88
S
natM
v 2mån 5/1
tis 6/1Medelpad SkidO Cup #1Selånger SOKMedelpad0
S
natL
ons 7/1
tor 8/1
fre 9/1
lör 10/1SkidO, SM, medel, masstartSöderhamns OKHälsingland65
S
mästMResultat
Publiktävling vid SkidO-SM , långSöderhamns OKHälsingland50
S
natLResultat
EM/VM/JVM/UEM-test sprint, VemdalenSöderhamns OKHälsingland58
S
natSResultat
sön 11/1Publiktävling vid SkidO-SM, medelSöderhamns OKHälsingland41
S
natMResultat
SkidO, SM, stafettSöderhamns OKHälsingland28
S
mästSLResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten0
S
distM
v 3mån 12/1
tis 13/1
ons 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm197
distLNResultat
tor 15/1
fre 16/1
lör 17/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanland26
S
natS
SkidO, Arcus. JVM/UEM-testtävlingGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natSResultat
sön 18/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, långOK NolaskogsarnaÅngermanland25
S
natL
SkidO, Arcussvängen. JVM/UEM-testGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten42
S
natMResultat
v 4mån 19/1
tis 20/1
ons 21/1
tor 22/1
fre 23/1
lör 24/1SkidO, DM, sprint, Norrbotten + Skigo CupI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund36
S
mästSResultat
SkidO sprint, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna88
S
natSResultat
SkidO, DM, sprintstafett, NorrbottenI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
mästSSStarttider
sön 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholm0
S
distM
SkidO medel, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna98
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #2Umedalens IF
Vännäs OK
Västerbotten35
S
distMResultat
v 5mån 26/1
tis 27/1
ons 28/1
tor 29/1
fre 30/1SkidO, SM, sprintprologAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Län0
S
mästSResultat
SkidO, SM, medel jaktstartAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Län0
S
mästMResultat
lör 31/1SkidO, TvååkerSundsvalls OKMedelpad12
S
natSLResultat
sön 1/2SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg37
S
mästL
SkidO, DM, medel, Västerbotten + Skigo Cup + Salomon Cup #3Skellefteå OKVästerbotten73
S
mästMStarttider
v 6mån 2/2
tis 3/2Medelpad SkidO Cup #2Sundsvalls OKMedelpad13
S
natLNResultat
ons 4/2
tor 5/2
fre 6/2
lör 7/2SkidO, DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen35
S
mästMResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm450
distLResultat
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
0
S
mästLResultat
sön 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm467
distLResultat
SkidO Medel Ärla IFÄrla IFSödermanland0
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen35
S
mästLResultat
v 7mån 9/2
tis 10/2
ons 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm177
distLNResultat
tor 12/2
fre 13/2
lör 14/2Skigo Cup, Luleå, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natSResultat
Skigo Cup, Luleå, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natMResultat
sön 15/2DM Skid-OL, (Öppet Distriktsmästerskap)Lerums SOKGöteborg10
S
natL
Salomon SkidO Cup #4IFK UmeåVästerbotten26
S
distMResultat
SkidO, DM, lång, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland0
S
mästLResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadVK UvarnaMedelpad0
S
mästSL
v 8mån 16/2
tis 17/2
ons 18/2
tor 19/2
fre 20/2
lör 21/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintForsa OKHälsingland0
S
mästSResultat
sön 22/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långForsa OKHälsingland0
S
mästLResultat
v 9mån 23/2
tis 24/2SkidO, DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad4
S
mästLN
ons 25/2SkidO, DM, medel, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
mästMN
tor 26/2
fre 27/2Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne611
natLNResultat
lör 28/2SkidO, DM, lång, MedelpadNjurunda OKMedelpad0
S
mästLResultat
Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne1172
natMResultat
sön 1/3SkidO, DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad0
S
mästMResultat
Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne1067
natLResultat
BAIK, medel, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
BAIK, sprint, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distSResultat
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3Laxadubbeln, långFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Halland348
natLResultat
Salomon SkidO Cup #5Robertsfors IKVästerbotten29
S
distMResultat
sön 8/3Laxadubbeln, medelFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Halland557
natMResultat
Härlövs IFHärlövs IFSkåne510
natLResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Kvällssprint skid-OKorsnäs IF OKDalarna6
S
distSN
Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholm187
distLNResultat
tor 12/3
fre 13/3KattegattnattOK LindénaHalland479
natLNResultat
lör 14/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland1066
natMResultat
Orustkavlen Svanesunds GIFBohuslän-Dal27
natSM
Salomon SkidO Cup #6Umeå OKVästerbotten34
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna11
S
mästM
Skigo Cup, Arvidsjaur, medelArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna11
S
mästL
sön 15/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland0
natLResultat
Skigo Cup, final, Arvidsjaur, långArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natLResultat
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3Hjortnatta med långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötland262
natLNResultat
lör 21/3OK TyringeOK TyringeSkåne435
natMResultat
Vårracet, långOK OrionBlekinge551
natLResultat
Vårduetten, medelIF Rigor
IFK Göteborg Orientering
Halland
Göteborg
882
natMResultat
sön 22/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge573
natMResultat
Frosta OKFrosta OKSkåne443
natLResultat
Vårduetten, långIF Rigor
IFK Göteborg Orientering
Halland
Göteborg
857
natLResultat
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3DM, natt, GöteborgOK LandehofGöteborg0
mästLNResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
distLNResultat
PreO, nattMalmö OKSkåne54
P
natLN
DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland0
mästLNResultat
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland0
natLResultat
Ryssbergsdubbeln, För-SM, långBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge768
natLResultat
PreO, dagOK Pan-KristianstadSkåne81
P
natL
sön 29/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal364
natLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland431
natSLResultat
PreO i NyrupRingsjö OKSkåne86
P
natL
Ryssbergsdubbeln, För-SM, medelBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge685
natMResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg1060
natMResultat
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4Häxjakten Five-O 1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland461
natLNResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkåne0
natSLKResultat
SvartnattaVingåkers OKSödermanland0
natSLNResultat
fre 3/4Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkåne0
natSLKResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland805
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötland580
natSResultat
NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland1097
natMResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland0
natLResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlen, individuella öppna motionsklasserFK GöingarnaSkåne144
distLResultat
lör 4/4NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland881
natLResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland684
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland1508
natLResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne0
natLResultat
NackheträffenOK NackheHalland632
natLResultat
sön 5/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland0
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland584
natMResultat
Tockarps IKTockarps IKSkåne399
natMResultat
Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal631
natMResultat
v 15mån 6/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland872
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm931
natMResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSLResultat
Vikingaträffen Five-O 5OK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland894
natMResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland0
natLResultat
PåskrännetÖrkelljunga FKSkåne876
natLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland0
natLResultat
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4EskilstunasprintenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland137
natSResultat
Tibrotrippeln, dag 1, nattTibro OKVästergötland410
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm513
natLNResultat
lör 11/4LännamedelnLänna IFUppland0
natMResultat
OK Tors ungdomstävlingEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland533
natLResultat
Tibrotrippeln, dag 2, långTibro OKVästergötland880
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långSävedalens AIKGöteborg899
natLResultat
SM, ultralångOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästUResultat
DM, ultralång, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne130
mästUResultat
Klåverödsdubbeln, medelOK Silva
Rävetofta OK
Skåne499
natMResultat
sön 12/4EskilstunaorienteringenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland507
natLResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland349
natSLResultat
Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland0
distLResultat
Tibrotrippeln, dag 3, medelTibro OKVästergötland871
natMResultat
Ålems OKÅlems OKSmåland484
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland172
natMResultat
Aprilapril!Motala AIF OLÖstergötland552
natMResultat
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg929
natMResultat
Klåverödsdubbeln, långOK Silva
Rävetofta OK
Skåne866
natLResultat
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, nattAttunda OKStockholm0
mästLNResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattMullsjö SOKVästergötland139
natLNResultat
lör 18/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland520
natMResultat
Attunda, långdistansAttunda OKStockholm800
distLResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland316
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland441
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötland67
distL
SSM, dag 1, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland763
mästLResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland255
natSLKResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna motionsklasserOK HällenSödermanland0
distMResultat
Helsingborgs SOK, medelHelsingborgs SOKSkåne383
natMResultat
AleträffenOK AlehofGöteborg1042
natMResultat
sön 19/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland255
natSLKResultat
EnenracetOK EnenUppland778
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, långIF Hagen
OK P4
Västergötland398
natLResultat
SSM, dag 2, publiktävlingBodafors OK
Nässjö OK
Småland600
natMResultat
SSM, dag 2, stafettBodafors OK
Nässjö OK
Småland35
mästSLResultat
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland327
natMResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland182
distLResultat
Helsingborgs SOK, långHelsingborgs SOKSkåne478
natLResultat
Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholm1151
natMResultat
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm124
distSLKResultat
tor 23/4
fre 24/4Bauernatta Jönköpings OKSmåland135
natLNResultat
NattinattaIF Hansa-HoburgGotland77
natLNResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland312
natLNResultat
lör 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland652
natLResultat
Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholm934
natLResultat
Lunds OK, medelLunds OKSkåne377
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, medelOK SkogsstjärnanVästergötland206
natMResultat
Swedish League, lång, med StigsökarträffenStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dal0
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanland381
natMResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland482
natMResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland407
natMResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland1033
natMResultat
sön 26/4DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland175
mästUResultat
Lunds OK, långLunds OKSkåne695
natLResultat
OK Ravinen, medelOK RavinenStockholm780
natMResultat
Swedish League, medel, med Ändå NågotStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dal0
natMResultat
Uppsala möte, långIF ThorUppland983
natLResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland390
natLResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland792
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland365
natMResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland305
natLResultat
MedeluvenIK UvenGöteborg697
natMResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland166
distMResultat
Växjö OK, långVäxjö OKSmåland546
natLResultat
Gammelstads sprintcup #1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund172
distSResultat
v 18mån 27/4
tis 28/4Tiomilas jubileumsloppLänna IFUppland38
distLKResultat
ons 29/4Gammelstads sprintcup #2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund161
distSResultat
tor 30/4
fre 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholm864
natMResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland959
natMResultat
Tisarträffen, medelOK TisarenÖrebro Län520
natMResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland528
natMResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland508
natMResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland511
natMResultat
MölbackaträffenSK ÖrnenVärmland232
distMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland794
natLResultat
lör 2/57-häradsdubbeln, dag 1, långUlricehamns OKVästergötland577
natLResultat
Dolkampen, medelDalaportens OLDalarna862
natMResultat
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm701
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland638
natMResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland453
natLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal320
natMResultat
Tisarträffen, långOK TisarenÖrebro Län351
natLResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland595
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland354
natMResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland250
natMResultat
Råda MTBO SprintLidköpings VSKVästergötland66
M
natSResultat
sön 3/57-häradsdubbeln, dag 2, medelUlricehamns OKVästergötland788
natMResultat
Dolkampen, långDalaportens OLDalarna827
natLResultat
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm1282
natLResultat
Propagandan med För-USMOK TyrVärmland241
natLResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland486
natMResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland629
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland454
natLResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland509
natLResultat
Råda MTBO MedelLidköpings VSKVästergötland99
M
natMResultat
v 19mån 4/5Gammelstads sprintcup #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund180
distSResultat
tis 5/5SkaraborgsstafettenOK KlyftamoVästergötland36
distSMResultat
ons 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholm0
mästSResultat
tor 7/5LjungsbrokampemOK SkogsströvarnaÖstergötland601
natMResultat
StorvikssprintenStorviks IFGästrikland183
natSResultat
fre 8/5Tiomila Open Individual, FridayLånghundra IFUppland171
natLKResultat
lör 9/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Uppland0
natSLKResultat
Tiomila Open Individual, SaturdayLånghundra IFUppland630
natLResultat
OK Bävern, medelOK BävernSmåland507
natMResultat
sön 10/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Uppland0
natSLKResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland352
natLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland229
natLResultat
Tiomila Open Individual, SundayLånghundra IFUppland37
natLResultat
OK Bävern, långOK BävernSmåland407
natLResultat
Lidköpings vårtävlingLidköpings VSKVästergötland346
natMResultat
v 20mån 11/5
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm159
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm217
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm179
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholm170
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm196
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholm150
distLResultat
ons 13/5
tor 14/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 1, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
431
natMResultat
Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1Säterbygdens OKDalarna0
natSResultat
Vårdubbeln på Seskarö, sprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund130
distSResultat
Närkekvartetten, dag 1, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län0
natMResultat
Vårdubbeln på Seskarö, medelSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund146
distMResultat
fre 15/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 2, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
337
natLResultat
PreO i väst, stafettKungälvs OK
Stenungsunds OK
Göteborg
Bohuslän-Dal
28
P
natSL
Närkekvartetten, dag 2, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län953
natLResultat
Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2Säterbygdens OKDalarna0
natMResultat
lör 16/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 3, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
510
natLResultat
Närkekvartetten, dag 3, långAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län1004
natLResultat
OL-Touren, medel, dag 3Bjursås OKDalarna0
natMResultat
PreO, Nordisk landskampOK SkogsmunkenBohuslän-Dal86
P
intM
ÅrjängsträffenOK Jösse
Årjängs OK
Värmland240
natLResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dal108
P
intL
SOKs nordiskaSkellefteå OKVästerbotten232
natLResultat
sön 17/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 4, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
549
natMResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dal108
P
intL
Närkekvartetten, dag 4, medelAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län0
natMResultat
Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4Bjursås OKDalarna0
natLResultat
LOKs vårtävlingLångvikens OKVästerbotten223
natMResultat
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland359
natSResultat
ons 20/5Skaraborgs sprintMariestads FK
OK Amne
Västergötland179
natSResultat
Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm940
distSResultat
tor 21/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland0
mästSResultat
fre 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm239
natSSResultat
lör 23/5MTBO, Trollhättan, sprintTrollhättans SOKVästergötland0
M
natSResultat
Swedish League, medel, med HögåkersträffenHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbotten0
natMResultat
Tour de Mösseberg, sprintFalköpings AIK OKVästergötland279
distSResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland114
distLResultat
Jubileumsträffen i Ljusne, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland217
natLResultat
sön 24/5Lunds OK, sprintLunds OKSkåne113
natSResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland72
distSSResultat
MTBO Trollhättan MedelTrollhättans SOKVästergötland0
M
natMResultat
Swedish League, jaktstart, final, med Umeträffen, långHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbotten0
natLResultat
Faxeträffen i Ljusne, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland280
natMResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne100
mästSSResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland166
distSMResultat
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5GävlesprintenGävle OKGästrikland178
natSResultat
Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm905
distSResultat
DM, sprint, Örebro län + Sommarsprinten #1Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län300
mästSResultat
tor 28/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland413
mästSResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm189
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm178
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholm175
distLResultat
JubileumssprintenÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund12
distSS
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm218
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholm188
distLResultat
fre 29/5DM, Sprint, Dalarna och Tigersprinten i GrönklittIFK Mora OKDalarna532
natSResultat
Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholm319
distSResultat
DM, sprint, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland292
mästSResultat
lör 30/5DM, sprint, SmålandNybro OKSmåland492
mästSResultat
DM, sprintstafett, SmålandNybro OKSmåland153
mästSSResultat
PreO, Länna IFLänna IFUppland58
P
natM
Renlunken, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund164
natMResultat
Svenska Cupen MTB-ONAIS OrienteringsklubbÖstergötland137
M
natLResultat
Tigermedeln i GrönklittIFK Mora OKDalarna984
natMResultat
DM, sprint, SkåneOK TorfinnSkåne0
mästSResultat
PreO, TempO i RoslagenOK RoslagenUppland43
P
natS
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsingland44
natM
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland395
distMResultat
High Coast, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland247
natMResultat
PreO, DM, SkåneOK TorfinnSkåne26
P
mästL
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkåne150
natMResultat
sön 31/5Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal276
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal280
natSResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland199
natSResultat
MTBO Svenska CupenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
M
natMResultat
Renlunken, långOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund133
natLResultat
Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholm65
distSMResultat
Tigerlången i GrönklittIFK Mora OKDalarna770
natLResultat
UmedalrännetUmedalens IFVästerbotten195
distMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsingland41
natL
5-mannaLaxå OKÖrebro Län43
distSMStarttider
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkåne0
natMResultat
PreO, OK LinnéOK LinnéUppland62
P
natM
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6DM, sprint, ÖstergötlandOK KolmårdenÖstergötland385
mästSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm892
distSResultat
DM, sprint, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg452
mästSResultat
tor 4/6
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
lör 6/6BAIK:s vårtävling, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund214
distLResultat
DM, sprint, VärmlandKils OKVärmland234
mästSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland866
natSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland884
natSResultat
PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanland55
P
natL
Sprinthelgen, individuell, etapp 1OK OrionBlekinge0
natSResultat
Sprinthelgen, individuell, etapp 2OK OrionBlekinge0
natSResultat
World Cup, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal-
intS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
World Cup, publiktävling, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal110
natSResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland238
natMResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen107
mästSResultat
EOK MTB-O Dag 1Edsbyns OKHälsingland0
M
natSResultat
PreO, DM, lång, HälsinglandRehns BKHälsingland16
P
mästL
sön 7/6BAIK:s vårtävling, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund182
distMResultat
PreO, DM, dag, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland59
P
mästL
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland211
natLResultat
Sprinthelgen, stafettOK OrionBlekinge0
natSSResultat
World Cup, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal-
intM
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland0
natLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland3239
natSResultat
World Cup, publiktävling Munkloppet, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal241
natMResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland9
distSL
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen107
mästUResultat
EOK MTB-O Dag 2Edsbyns OKHälsingland56
M
natMResultat
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6SAIK extremsprintSävedalens AIKGöteborg121
distS
Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län210
distSResultat
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6Skellefteå Byske HavsbadSkellefteå OKVästerbotten193
LM
natMResultat
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland449
natSResultat
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland581
natSResultat
v 25mån 15/6
tis 16/6Midsommarracet i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund177
distMResultat
ons 17/6Brödkampen, samt DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
212
mästUResultat
DM, sprint, GotlandIF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotland161
mästSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland137
distMResultat
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna489
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Län371
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Län32
natSSResultat
v 26mån 22/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna469
natSResultat
tis 23/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna628
natLResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland190
distSResultat
ons 24/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna589
natMResultat
tor 25/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna612
natLResultat
fre 26/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1280
natMResultat
lör 27/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1421
natLResultat
SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad10
distS
sön 28/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1370
natMResultat
SM, sprint, stafett, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
mästSS
SM, sprint, individuellt, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
mästSResultat
SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad43
distSResultat
v 27mån 29/6SM, sprint, stafett, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
mästSS
Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm585
distSResultat
tis 30/6SM, sprint, individuellt, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
mästSResultat
Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm730
distMResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm668
distLResultat
Tjust 2-dagars dag 1Ankarsrums OKSmåland677
natLResultat
Havs-OL, sprint + DM, sprint, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge428
mästSResultat
tor 2/7Tjust 2-dagars dag 2Ankarsrums OKSmåland563
natLResultat
Havs-OL, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge546
natLResultat
fre 3/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland954
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen293
natSResultat
lör 4/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland1013
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen347
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland76
natSLKResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1, medelIdefjordens SKBohuslän-Dal353
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland326
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund212
natMResultat
Gotland 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland950
natMResultat
sön 5/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland971
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen328
natLResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2, långIdefjordens SKBohuslän-Dal343
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland300
natLResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund216
natLResultat
Gotland 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland1007
natLResultat
v 28mån 6/7Sommar-3-kvällars, etapp 1, medelAndrarums IFSkåne756
natMResultat
tis 7/7Sommar-3-kvällars, etapp 2, medelAndrarums IFSkåne779
natMResultat
PreO, DM, lång, UpplandSigtuna OKUppland43
P
mästL
Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland0
natMResultat
ons 8/7Sommar-3-kvällars, etapp 3, medelAndrarums IFSkåne760
natMResultat
Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland0
natMResultat
tor 9/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland0
natLResultat
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland2161
natMResultat
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland1564
natLResultat
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland1564
natLResultat
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland293
natSResultat
ons 15/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland294
natSResultat
tor 16/7
fre 17/7PreO, DM, Göteborg + Bohuslän-Dal + VästergötlandGöteborgs OF
OK Landehof
Göteborg99
P
mästL
O-Ringen träningsraceO-Ringen384
natLResultat
lör 18/7AXA StafettenO-Ringen57
natSSResultat
sön 19/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 1O-Ringen12066
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 20/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 2O-Ringen12073
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, elitsprint/MTB-O 1O-Ringen523
LMP
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2O-Ringen12748
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3O-Ringen13596
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7AXA Sprint CupO-Ringen162
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 5O-Ringen13107
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/7
sön 26/7World Masters Orienteering Championships, sprint, kvalGöteborgs OFGöteborg-
intS
v 31mån 27/7World Masters Orienteering Championships, sprint, finalGöteborgs OFGöteborg-
intS
OK Hällen 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland319
distMResultat
tis 28/7OK Hällen 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland237
distLResultat
ons 29/7OK Hällen 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland199
distLResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, kval 1Göteborgs OFGöteborg-
intL
tor 30/7World Masters Orienteering Championships, lång, kval 2Göteborgs OFGöteborg-
intL
fre 31/7
lör 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsingland129
distSResultat
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland1016
natMResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, finalGöteborgs OFGöteborg-
intL
sön 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsingland160
distLResultat
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland954
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BåstadssprintenHjärnarps OLSkåne268
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 3/8
tis 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmland137
distMResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland185
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmland0
distSMResultat
tor 6/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland714
natMResultat
fre 7/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland233
natSLKResultat
Norrlandsmästerskap, sprintOK NipanÅngermanland357
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/8Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland0
natMResultat
Hedemora/Rembo, långIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna441
natLResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 1, medelIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland1031
natMResultat
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge387
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 1Garda OKGotland141
natSResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 2Garda OKGotland161
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medelOK NipanÅngermanland527
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/8Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 3Garda OKGotland175
natLResultat
Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland471
natMResultat
Hedemora/Rembo, medelIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna568
natMResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 2, långIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland949
natLResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 1Malmö OKSkåne344
natMResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 2Malmö OKSkåne178
natMResultat
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge443
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnflyktenSK ÖrnenVärmland105
distM
ÅtvidskampenBjörkfors GOIF
OK Eken
Östergötland447
natMResultat
Norrlandsmästerskap, långOK NipanÅngermanland495
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland66
natSLResultat
StorviksnattStorviks IFGästrikland184
natLNResultat
RotorundanOK RotoBohuslän-Dal143
distMResultat
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland557
natMResultat
DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad163
mästMResultat
fre 14/8OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro LänOK Hedströmmen
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
336
mästLNResultat
GM, sprintHässleholms OKSkåne551
mästSResultat
lör 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm919
natMResultat
DM, lång, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund168
mästLResultat
Hässleholms OK, nationell, långHässleholms OKSkåne650
natLResultat
OL-rounden, långOK HedströmmenVästmanland525
natLResultat
PreO, Helsingehelg, dag 1, långRehns BKHälsingland58
P
natL
PreO, Helsingehelg, dag 1, stafettRehns BKHälsingland17
P
natSL
VärmlandsserienOK MangenVärmland0
natLResultat
Bockadubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland408
natMResultat
GM, långHässleholms OKSkåne441
mästLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal342
natMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsingland56
natM
DM, sprint, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland137
mästSResultat
FAIK medelFalköpings AIK OKVästergötland105
natM
sön 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm904
natLResultat
DM, stafett, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund37
mästSLResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund25
distLResultat
GM, stafettHässleholms OKSkåne73
mästSLResultat
Hässleholms OK, elit, medelHässleholms OKSkåne694
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland422
natLResultat
OL-rounden, medelOK HedströmmenVästmanland574
natMResultat
PreO, Helsingehelg, dag 2, långRehns BKHälsingland59
P
natL
Triangelns nationellaOK TriangelnUppland713
natMResultat
Bockadubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland269
natLResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsingland42
natL
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland514
natLResultat
BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal236
natLResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarna420
natMResultat
DM, medel, ÅngermanlandÖrnsköldsviks OKÅngermanland201
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland316
distLResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm116
distLResultat
MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholm45
M
natSResultat
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland329
mästLResultat
DM, lång, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten197
mästLResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen88
mästMResultat
DM, sprint, HallandIF RigorHalland292
mästSResultat
DM, sprintstafett, HallandIF RigorHalland0
mästSSResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 1, medelFK ÅsenSkåne396
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland283
natMResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland659
natMResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmland320
natMResultat
OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm1224
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund170
natMResultat
Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län267
distMResultat
Sommarlandssprinten #1 i LeksandLeksands OKDalarna450
natSResultat
sön 23/8Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund159
natLResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen69
mästLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland0
mästSLResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, långFK ÅsenSkåne384
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland114
natLResultat
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland674
natLResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmland345
natMResultat
SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm964
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VR-mötetVandrarringenVästmanland316
natMResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland93
mästSResultat
KolmårdsträffenTjalve OrienteringsklubbÖstergötland0
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlandssprinten #2 i LeksandLeksands OKDalarna404
natSResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal605
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUppland821
natMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland109
mästMResultat
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm659
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm292
distMResultat
DM, sprint, MedelpadTimrå SOKMedelpad173
natSResultat
tor 27/8
fre 28/8 DM, natt, SödermanlandOK TjärnenSödermanland164
mästLNResultat
DM, natt, GästriklandValbo AIFGästrikland126
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland68
mästLNResultat
DM, natt, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland147
mästLNResultat
lör 29/8DM, lång, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal240
mästLResultat
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg912
mästMResultat
DM, medel, HallandHalmstad OKHalland287
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund192
mästMResultat
DM, medel, SmålandSOK ViljanSmåland658
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
0
mästMResultat
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland736
mästMResultat
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanland314
mästMResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland623
mästMResultat
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland0
mästSLResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län374
mästMResultat
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotland154
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna0
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbotten27
distMResultat
DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge255
mästLResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandForsa OK
Gästriklands OF
Hälsingland
Gästrikland
246
mästLResultat
DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
0
mästLResultat
DM, lång, VästmanlandArboga OKVästmanland263
mästLResultat
DM, medel, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal252
mästMResultat
DM, stafett, DalarnaStora Tuna OKDalarna103
mästSLResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarna151
distLResultat
DM, stafett, GöteborgSävedalens AIKGöteborg0
mästSLResultat
DM, stafett, SmålandMålilla OKSmåland0
natSLResultat
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
mästSLResultat
DM, stafett, VästergötlandTibro OKVästergötland137
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland123
mästSLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland65
distLResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund172
mästUResultat
DM, lång, SkåneFK GöingarnaSkåne652
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanland507
mästLResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län283
mästLResultat
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotland0
mästSLResultat
DM, stafett, HallandOK LindénaHalland0
mästSLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHalland0
distLResultat
DM, medel, VärmlandLesjöfors SKVärmland323
mästMResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholm548
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandSigtuna OKUppland224
mästLNResultat
DM, natt, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland224
mästLNResultat
MtbO, SM, sprint Söderhamns OKHälsingland0
M
mästSResultat
DM, natt, Bohuslän-Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Stigsökarna
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dal
Västergötland
339
mästLNResultat
DM, natt, HallandIK Trenne UllaredHalland134
mästLNResultat
DM, natt, SmålandOK StigenSmåland0
mästLNResultat
lör 5/9DM, medel, GästriklandÅrsunda IFGästrikland305
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanland539
mästMResultat
MtbO, SM, lång Söderhamns OKHälsingland0
M
mästLResultat
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge276
mästMResultat
DM, medel, SkåneOK KontinentSkåne682
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Gotland (endast H21)IF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotland10
mästSResultat
DM, lång, VärmlandOK TyrVärmland260
mästLResultat
DM, medel, DalarnaOK MalmiaDalarna568
mästMResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland275
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-Dal + VästergötlandOK Gipen
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dal
Västergötland
594
mästSResultat
PreO, TempO-SM, OK LinnéOK LinnéUppland62
P
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland0
mästSSResultat
DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund111
mästSResultat
DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund95
mästLNResultat
PreO, Natt-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland0
P
mästLNResultat
sön 6/9DM, lång, GotlandGarda OKGotland148
mästLResultat
DM, lång, GöteborgFK HerkulesGöteborg922
mästLResultat
DM, lång, VästergötlandTrollhättans SOKVästergötland618
mästLResultat
DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland554
mästLResultat
DM, stafett, GästriklandÅrsunda IFGästrikland55
mästSLResultat
DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholm299
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
157
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna motionsklasserOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
40
distLResultat
DM, stafett, UpplandOK LinnéUppland107
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna motionsklasserOK LinnéUppland90
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, SM, medel Söderhamns OKHälsingland0
M
mästMResultat
PreO, Dag-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland79
P
mästM
DM, stafett, Skåne, individuella öppna motionsklasserOK KontinentSkåne139
distLResultat
DM, lång, DalarnaOK MalmiaDalarna474
mästLResultat
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
mästSLResultat
DM, stafett, SkåneOK KontinentSkåne127
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholm71
distLResultat
DM, stafett, Örebro länOK TisarenÖrebro Län61
mästSLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna motionsklasserOK TisarenÖrebro Län0
distLResultat
DM, lång, HallandSimlångsdalens IFHalland277
mästLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna motionsklasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
distLResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal0
mästSLResultat
DM, stafett, VärmlandSkattkärrs SOKVärmland84
mästSLResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna motionsklasserSkattkärrs SOKVärmland59
distLResultat
DM, långdistans, SmålandKexholms SKSmåland706
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten185
natMResultat
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9USM, sprintSundsvalls OKMedelpad0
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
USM, sprint, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad56
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9KorpenKFUM Örebro OK
Närkes Skogskarlars Klubb
Örebro Län235
distLResultat
PreO, Kvarnsvedens GOIF OKKvarnsvedens GOIF OKDalarna44
P
natL
USM, långSundsvalls OKMedelpad0
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
USM, lång, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad95
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öka fartaMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland708
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalHaninge SOKStockholm526
mästLResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland259
distMResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
natMResultat
NOKs nationellaNorbergs OKVästmanland536
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9SM, lång, finalHaninge SOKStockholm526
mästLResultat
Mullsjö SOKMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland649
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Ödmården/Oslättforspojkarnas IKOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästrikland188
natLResultat
PreO, DM, DalarnaStora Tuna OKDalarna44
P
mästL
PreO, Öppet FyrklubbsHjärnarps OLSkåne28
P
natL
SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholm883
natMResultat
USM, stafettSundsvalls OKMedelpad0
mästSLResultat
FyrklubbsHjärnarps OLSkåne1015
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland323
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland364
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgjakten, 7-mannastafett, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen0
natSS
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9SM, medel, kvalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm854
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprint + publiktävlingHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland568
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9SM, medel, finalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm854
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco Cup, medelLidköpings VSKVästergötland14
natM
BDOF:s ungdomsserie i BullarenBullarens GoIF
Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
distMResultat
KanonstafettenOK DjerfVärmland0
M
natSSResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OK
OK Grane
Värmland16
distSLResultat
SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm1219
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps IKTockarps IKSkåne284
natMResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland479
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland22
distLResultat
Veteran-SM, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland950
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Anderstorps OKAnderstorps OKSmåland343
distMResultat
Bahco Cup, ungdomsstafettLidköpings VSKVästergötland2
natSM
SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm0
mästSLResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne768
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstträffen på GotlandGarda OKGotland0
distLResultat
Svenska Cupen MTBOOK TyrVärmland0
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland840
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9BAIK-A-NATT #1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund51
distMNResultat
tor 24/9
fre 25/9DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad81
mästLNResultat
Vetlanda OLSport Cup, medel, nattOK NjudungSmåland253
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmland0
distPLNResultat
lör 26/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten80
mästLNResultat
DM, sprint, Dalarna och Trampen sprintLudvika OKDalarna352
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland26
natSMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne0
natM
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm519
natMResultat
Trampen medelLudvika OKDalarna296
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OLSport Cup, medelOK NjudungSmåland608
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm148
natSLResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborg653
natLResultat
BDOF:s ungdomsserie deltävling 5Brattås CKBohuslän-Dal107
distLResultat
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten142
mästSResultat
sön 27/9ArosträffenVästerås SOKVästmanland544
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad18
distSLResultat
RamunderträffenSöderköpings OKÖstergötland580
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland1246
natLResultat
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne608
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapBjursås OKDalarna292
distLResultat
UNT-cupsfinalenRasbo IKUppland404
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandNässjö OKSmåland97
LM
mästMResultat
v 40mån 28/9
tis 29/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen63
mästLNResultat
ons 30/9BAIK-A-NATT #2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund44
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholm33
distSSNResultat
tor 1/10
fre 2/10DM, natt, HälsinglandEdsbyns OKHälsingland74
mästLNResultat
Nacka by NightOK RavinenStockholm83
distLNResultat
lör 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmåland0
distMResultat
Falkdrevet, lördag, medelOK SkogsfalkenBlekinge0
natM
PreO, DM, natt, OK LinnéOK LinnéUppland51
P
mästLN
Älgdrevet i Fredriksberg, långHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna815
natLResultat
Älgot cup, finalMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne546
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs höststafettIFK Göteborg OrienteringGöteborg175
natSLResultat
IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg72
distMResultat
PreO, DM, tempo, UpplandBjörklinge SOKUppland49
P
mästS
sön 4/10Falkdrevet, söndag, medelOK SkogsfalkenBlekinge335
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO dagLänna IFUppland64
P
natL
Tranåsträffen Sol TranåsSmåland83
natL
Älgdrevet i Fredriksberg, medelHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna770
natMResultat
RingsjömedelnMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne433
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 7-mannaMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne0
natSLResultat
Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholm0
natSResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg1066
natMResultat
Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbotten69
distMResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund58
distMNResultat
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
362
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
705
distLResultat
sön 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
3495
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HöstrusketVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund64
distMResultat
Eslövs FKEslövs FKSkåne301
natMResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Revinge by night, nattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne19
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
distLResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna931
natSMResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland0
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmåland157
distSResultat
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
distLResultat
Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natUResultat
Hedjakten Lunds OKSkåne220
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge516
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KullabäcksmedelnIFK UmeåVästerbotten37
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland500
natMResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm163
distMNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötland217
distMNResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm6
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland0
distLNResultat
PreO, DM, dag, HallandFK Friskus-VarbergHalland41
P
mästL
SmålandskavlenIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland291
natSLKResultat
sön 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland0
distLResultat
SmålandskavlenIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland291
natSLKResultat
OktoberracetOK EnenUppland0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10PreO, DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg61
P
mästLN
lör 31/10MtbO, Rodhenloppet, nattOK RodhenUppland8
M
natPLN
PreO, PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborg84
P
natL
Rodhenloppet, nattOK RodhenUppland248
natPLN
Sista chansenOK OrionBlekinge0
natM
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal276
distPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland509
natMResultat
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm525
natPUResultat
PreO LerumLerums SOKGöteborg98
P
natL
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland62
natSL
Sydsvenska 2-milen + DM, ultralång, Halland, Småland & VästergötlandHallands OF
Hylte OK
Smålands OF
Västergötlands OF
Halland
Småland
Västergötland
419
mästUResultat
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-Event - Sprint by NightBorås GIFVästergötland1526
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm651
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - Up n Downhill SprintHestra IFVästergötland1788
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm647
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - ZoorienteringIK YmerVästergötland0
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm244
distLNResultat
tor 12/11
fre 13/11DM, natt, SkåneFK BokenSkåne286
mästLNResultat
lör 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
distPU
FK Boken, medelFK BokenSkåne315
natMResultat
sön 15/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland0
natUResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne657
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm272
distLNResultat
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund141
S
natMResultat
sön 20/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund152
S
natLResultat
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12
fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne151
distLResultat

Annonser

Bagheera