v 1 | mån 1/1 | | | | | | | | | | |
tis 2/1 | | | | | | | | | | |
ons 3/1 | Vinterserien, SSK | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
Vintercupen deltävling 2 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 4/1 | Östra Blekinges nattcup deltävling 11 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 5/1 | Test | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
lör 6/1 | Zonträning Emmaboda Verda OK | Emmaboda Verda OK | Småland | | när | | M | | | |
Trettondags OL | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
sön 7/1 | Vintercup, OK Skogsfalken | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
Vintercupen E1, SV Kretsen Skåne | Lunds OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | Skarpnäcks OL | Stockholm | | när | | L | | | |
Skid-O 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
Vinterrace etapp1 | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
v 2 | mån 8/1 | NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
tis 9/1 | NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
GTNC-3 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 10/1 | Veteran-OL nr 14 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
MOF Nattcup #6 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 5 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 11/1 | Landehofs Nattcup Etapp 5 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 4 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 12 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 6 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Skaraborg By Night | Gudhems IF | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 12/1 | | | | | | | | | | |
lör 13/1 | SM-sprinttest, kval | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | | S | | | |
SM-sprinttest, final | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | | S | | | |
Backstreckstävling | OK Orinto | Västergötland | | när | | L | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SM-sprintstafett-test | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | S | S | | | |
Skid-O 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | LS | när | | L | | | |
sön 14/1 | Vintercupen E2, SV Kretsen Skåne | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Vintercupen FK Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2018 etapp 2 | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Nattcup 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | N | | |
v 3 | mån 15/1 | | | | | | | | | | |
tis 16/1 | LiU Night 2 | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | N | | |
Spikcupen 1 Vedbo | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
OL-NV Natträning 5 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Nattcup 4 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | L | N | | |
LiU Night 2 | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
ons 17/1 | DOF Natt-Cup deltävling 2 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 3 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Veteran-OL nr 15 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 3 | Linköpings OK Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Vintercup 3 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 3 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 18/1 | Bredaryds SOK Natt-cup 3 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 13 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 7 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
fre 19/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
lör 20/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
SM Sport vintercup #2 med COL jubileums-KM | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | M | | | |
Skido-cup. Torneå | Seskarö IF | Norrbotten | S | när | | S | | | |
Vinterserien - MTBO | Hässleholms OK Lunds OK | Skåne | M | när | | L | | | |
Parsprint, Torneå | Seskarö IF | Norrbotten | S | när | S | S | | | |
sön 21/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
Tjustalliansens Vintercup #4 | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Vintercup, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen SV kretsen E3 | Eslövs FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien + MTBO | IFK Enskede | Stockholm | LM | när | | L | | | |
Skid-O 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
Vinterrace etapp3 | Brattås CK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
v 4 | mån 22/1 | | | | | | | | | | |
tis 23/1 | Vinterlund nattorientering | Lunds OK | Skåne | | när | | L | N | | |
Go´nattcupen | Torsås OK | Småland | | när | | L | N | | |
Nattcup #6 | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 24/1 | Veteran-OL nr 16 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Nattugglan Granby | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
MOF Nattcup #7 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 6 | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 25/1 | GOF NattCup Etapp 6 | Göteborgs OF Sjövalla FK | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran-OL | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Hagabys Nattcup Deltävling 1 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | M | N | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 5 | BroSö OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 8 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 14 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Skaraborg by Night | Ryda SK | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 26/1 | | | | | | | | | | |
lör 27/1 | Teknikträning Ungdom Gbg Öst | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Skid-O 4 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
sön 28/1 | NärskidOL | Täby OK | Stockholm | S | när | | M | | | |
VinterAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Vintercupen E4, SV Kretsen Skåne | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercup, FK Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien Högdalstopparna | Centrum OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Vinterrace etapp 4 | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
v 5 | mån 29/1 | | | | | | | | | | |
tis 30/1 | OL-NV Natträning 6 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Spik-cup delt2 | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | L | N | | |
Natträning Leksand | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | N | | |
ons 31/1 | Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 4 | Laxå OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Veteran-OL nr 17 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 4 | Boxholms OK Linköpings OK Mjölby OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 4 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
VinterNattCup 4 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | när | | L | N | | |
tor 1/2 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | K | | |
Landehofs Nattcup Etapp 6 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 15 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbyggden by Night 9 | Os Hjälpkurvan | Småland | | när | | L | N | | |
fre 2/2 | | | | | | | | | | |
lör 3/2 | Teknikträning lördagar Göteborg Öst | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | M | | | |
sön 4/2 | Vintercup, BroSö OK | BroSö OK | Blekinge | | när | | L | | | |
Vintercupen, SV Kretsen Skåne | Malmö OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | Hellas Orientering | Stockholm | | när | | L | | | |
TestTävling Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | N | | |
Vinterrace Etapp 5 | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | när | | M | | | |
TestTävling, medel, SOK | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | när | | S | | | |
TestTävlingen OLATEST | Rydboholms SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Testtävling Gipen | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Nattcup 2 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | L | N | | |
v 6 | mån 5/2 | | | | | | | | | | |
tis 6/2 | Nattcup no 7 | OK Måsen | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 7/2 | Veteran-OL nr 18 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
MOF Nattcup #8 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 7 | OK Tyr | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 8/2 | Bredaryds SOK Natt-cup 4 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
GOF NattCup Etapp 7 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteranträning Kungälv | Kungälvs OK | Göteborg | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | K | | |
Hagabys Nattcup Deltävling 2 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 10 | OK Gränsen | Småland | | när | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup deltävling 6 | OK Skogsfalken OL Teamet Olofström | Blekinge | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 16 | OK Orion Torsås OK | Blekinge Småland | | när | | L | N | | |
Skaraborg by Night | Istrums SK | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 9/2 | | | | | | | | | | |
lör 10/2 | SM sport vintercup #3 | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Zonträning Torsås OK | Torsås OK | Småland | | när | | L | | | |
sön 11/2 | Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 5 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
IKS OL-trän | IK Standard | Södermanland | | när | | L | | | |
Tjustalliansens Vintercup #5 | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Vinterallians | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
Vintercup, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E6, SV Kretsen Skåne | Frosta OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2018 - deltävling 6 | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
MTBO träning och planeringslunch | IFK Enskede OK Linné OK Rodhen | Stockholm Uppland | LM | när | | L | | | |
Skid-O 5 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
v 7 | mån 12/2 | | | | | | | | | | |
tis 13/2 | OL-NV Natträning 7 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Spikcupen 3 Dingtuna | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
Nattcup 5 | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | N | | |
GTNC #4 | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 14/2 | Veteran-OL nr 19 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 5 | IFK Linköpings OS Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
DOF natt-cup deltävling 3 | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | N | | |
Vintercup 4 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | M | N | | |
Vintercupen deltävling 5 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 15/2 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | K | | |
Hagabys Nattcup Deltävling 3 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 17 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 16/2 | | | | | | | | | | |
lör 17/2 | | | | | | | | | | |
sön 18/2 | Nattcup 3 | Garda OK | Gotland | | när | | L | N | | |
Vintercup FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E7, SV Kretsen Skåne | Ringsjö OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | när | | L | | | |
Närtävling skid-o | Domnarvets GOIF | Dalarna | S | när | | M | | | |
Vinterrace etapp 7 | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
v 8 | mån 19/2 | | | | | | | | | | |
tis 20/2 | | | | | | | | | | |
ons 21/2 | Veteran-OL nr 20 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
MOF Nattcup #8 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 8 | OK Älgen | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 22/2 | Veteran-OL Alingsås | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Vätterbygden by Night, deltävling 11 | Jönköpings OK | Småland | | när | | L | N | | |
GOF NattCup Etapp 8 | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 18 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 5 | IK Omega | Västergötland | | när | | L | N | | |
Öppet KM-natt i skidO | Sundsvalls OK | Medelpad | S | när | | M | N | | |
Skaraborg By Night VII | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 23/2 | | | | | | | | | | |
lör 24/2 | | | | | | | | | | |
sön 25/2 | Vintercupen Syd Västra Kretsen | Rävetofta OK | Skåne | | när | | L | | | |
Först i mål | Gudhems IF | Västergötland | | när | | M | | | |
Vintercupen 2017-2018 Uddarp | Härlövs IF | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2018 | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
v 9 | mån 26/2 | | | | | | | | | | |
tis 27/2 | Nattcup #8 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | N | | |
Nattcup 6 Skogshöjden | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | N | | |
OL-NV Natträning 8 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
ons 28/2 | Veteran-OL nr 21 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 6 | Fellingsbro GOIF Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Midvinterduell etapp 6 | Björkfors GOIF Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
SkidO natt | Säterbygdens OK | Dalarna | S | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 6 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 1/3 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Landehofs Nattcup Etapp 7 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night 12 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 19 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 2/3 | | | | | | | | | | |
lör 3/3 | Teknikträning lördagar Göteborg Öst | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
sön 4/3 | Oringen-träning | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | | | |
Vinterserien | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
v 10 | mån 5/3 | Sportlovs skidO Bolle | Rehns BK | Hälsingland | S | när | | M | K | | |
tis 6/3 | Nattcup #9 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | N | | |
GTNC-5 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 7/3 | DOF Natt-cup deltävling 4 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | N | | |
MOF nattcup #9 | VK Uvarna | Medelpad | | när | | M | N | | |
Luffarligan | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 22 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
SkidO Träning | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
OK Hällens öppna inomhus KM | OK Hällen | Södermanland | | när | | M | | | |
Skaraborg by Night | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | N | | |
tor 8/3 | GOF NattCup Etapp 9 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran OL | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Vätterbygden by night deltävling 13 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Bredaryds SOK Natt-cup 5 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | K | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 20 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 6 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 9/3 | Viking Memorial - The Nightmare | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Junior Camp, Stjärnnatten | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
lör 10/3 | Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Viking Memorial - The Hell | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
Viking Memorial - The Timechase | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
MTBO, Söders ABCD-träning | Söders-Tyresö | Stockholm | M | när | | M | | | |
SkidO Höjdhagsloppet | Gustavsbergs OK | Stockholm | S | när | | L | | | |
SM Sport Vintercup #4 + Landslagsträning | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
FBCC "Förlängd sprint i Borlänge" | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | S | | | |
sön 11/3 | Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Viking Memorial - The Hunt | Västerås SOK | Västmanland | | när | | U | | | |
Junior Camp, One (wo)man relay | OK Orion | Blekinge | | när | | M | | | |
NärskidO | Täby OK | Stockholm | S | när | | M | | | |
O-ringenträning LOK | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
VinterAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Vintercupen (avslutning) OBS! NY INBJUDAN!!! | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Kretsträning, Motala AIF OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
v 11 | mån 12/3 | | | | | | | | | | |
tis 13/3 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Bengt Borgs Minne | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | N | | |
ons 14/3 | Veteran-OL nr 23 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 7 | Linköpings OK OK Eken | Östergötland | | när | | L | N | | |
Vintercup 5 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
Marscup | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 6B | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9 | Deje SF | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 15/3 | Veterantour Norrtälje | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Hagaby öppna natt-KM | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Natt-träning Immeln | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 14 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
GOF NattCup Etapp 10 | Göteborgs OF Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | L | N | | |
Natt KM | FK Herkules | Göteborg | | när | | L | N | | |
fre 16/3 | Krets Motion Hultet-Natt | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
lör 17/3 | Tour de TGOK, etapp 1 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Tour de TGOK, etapp 2 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | M | | | |
Närtävling i Skidorientering | OK Landehof | Göteborg | S | när | | M | | | |
Krets Motion-OL Nobelhallen | Degerfors OK Kristinehamns OK OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
MTBO-träning Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | M | när | | M | | | |
Vårupptakt (Motions-OL) | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | L | | | |
sön 18/3 | Vinterser | Järla Orientering | Stockholm | | när | | L | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final) | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Krets motions-OL Bruket | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
O-ringenträning OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | M | | | |
v 12 | mån 19/3 | | | | | | | | | | |
tis 20/3 | Vet OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | M | | | |
Motions-OL Marieberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | S | | | |
IKS Nattserien Vår | IK Standard | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 21/3 | MOF Nattcup #10 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen final | Kils OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 22/3 | Dalaoffensivens nattcup | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veteran-OL HOK-1 | Hallstahammars OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 1 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran OL | IK Uven | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL Hembygdsgården | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap Natt | Hestra IF | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 23/3 | Nattcup 4 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | N | | |
lör 24/3 | Finspångs vårlopp | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Skogsröjarträffen 2018 | Bjursås OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Förenings-DM öppet | Sundsvalls OK | Medelpad | S | när | S | M | | | |
Stafett-OL Bokedalen | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Torsåkerssprinten | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | | | |
Earth Hour Rogaining | Waxholms OK | Stockholm | | när | | L | | | |
sön 25/3 | Skogsröjarträffen 2018 | Bjursås OK | Dalarna | | när | | M | | | |
O-ringenträning OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | M | | | |
Stafett-träning | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | | | |
v 13 | mån 26/3 | | | | | | | | | | |
tis 27/3 | POL-Rådagården | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Ärla IF Veteran-OL | Ärla IF | Södermanland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | OK Österåker | Stockholm | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Lövsjötorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL Hembygdsgården, Norrgården | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Höglandsträning ESOK | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | | |
Nattserien Ärla IF | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 28/3 | Vintercupen deltävling 7 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 29/3 | Veteran-OL | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Nattcup 29/3 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
fre 30/3 | MOL 1. Påskriset | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | när | | L | | | |
lör 31/3 | | | | | | | | | | |
sön 1/4 | Skogis Cup nr 1 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 14 | mån 2/4 | | | | | | | | | | |
tis 3/4 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
IKS Veteran OL | IK Standard | Södermanland | | när | | M | | | |
Dala Veteran OL 3/4 Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motions-OL Rävåsskolan | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
NOK-träning OK Denseln | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårspringet i Eskilstuna | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Östervik/Gokartbana | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Forsas vintersprint | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
ons 4/4 | Luffarligan | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering - Granskog | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
IFK Lidingö MTBO-träning | IFK Lidingö SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
tor 5/4 | POL-Mostugan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna Täby | Täby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 2 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-O Gbg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL Garnisonen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | | | |
fre 6/4 | OL-skytte sprint | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | | S | | | |
lör 7/4 | Ungdomsläger | Ludvika OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Utbildning tävlingsadministration | Dalarnas OF | Dalarna | | när | | L | | | |
OL-skytte klassisk distans | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
Halmstad OK | Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
sön 8/4 | Ungdomsläger | Ludvika OK | Dalarna | | när | | M | | | |
OL-skytte stafett | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | S | M | | | |
Motionsorientering Umeå 8 april | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
v 15 | mån 9/4 | Sprint 10 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | S | | | |
tis 10/4 | Test Stafett 10 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | S | S | | | |
Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 180410 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Bullerdalen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
NOK Träning | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårspringet Eskilstuna OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Ölmeskolan | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
SSOK Motionsorientering Gustavsberg | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SAKO-träning Snöfritt Slätthult | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
"Backe-upp-och Backe-ned" - Stenkrossen | Almby IK | Örebro Län | | när | | S | | | |
Forsas vintersprint 2 | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Sprintstafett/Säsongsupptakt | Västerbergslagens OL | Dalarna | | när | | S | | | |
ons 11/4 | Höglandets-Veteran-OL | Boxholms OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Motions 5-Dagars | Värend GN OL | Småland | | när | | M | | | |
Fyrklöver | KFUM Örebro OK | Örebro Län | | när | | L | | | |
tor 12/4 | POL-Grästorp | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteranorientering | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 3 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Råbäck | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
MOL 2 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Motions-OL Kaffeberget/ Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Kronoparken | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
OCK-träning Tågaröd | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
fre 13/4 | | | | | | | | | | |
lör 14/4 | 50turen Naturpasset | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | U | | | |
sön 15/4 | Motions-ol | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | | | |
v 16 | mån 16/4 | | | | | | | | | | |
tis 17/4 | Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #2 Arbrå | Vallsta SK | Hälsingland | | när | | S | | | |
IKS Vårspring | IK Standard | Södermanland | | när | | M | | | |
NOK-träning | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | | |
ParkO 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Provlöpning Bofors/Letälv | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Allians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Motions-OL Marielund | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Månadens bana april | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | L | | | |
SSOK Motionsorientering Råtorp | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SAKOs 10-mila träning | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL och Ungdomsmatch | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Höglandsträning 17 april | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Styckåsen/Falleberget | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Träningsserie 1 | Lindebygdens OK | Örebro Län | | när | | L | | | |
Ljusdals Vårvintersprint | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
ons 18/4 | Motionsorientering | Växjö AIS | Småland | | när | | L | | | |
Allans prövelöp | OK Tyr | Värmland | | när | | L | K | | |
MTBO Uppland, träning, Gränby sportfält | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
tor 19/4 | POL-Åsarp | Falköpings AIK OK Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL GMOK | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Björnölufsen 2018 | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | OK Gränsen | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 4 | OK Tylöskog Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
ParkO 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motions-O Gillevi Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Allétorp | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Rud norra | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Gnestasprinten 2018 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | S | | | |
Kretsträning västra kretsen - Istrums SK | Istrums SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
fre 20/4 | | | | | | | | | | |
lör 21/4 | | | | | | | | | | |
sön 22/4 | Motionsorientering Umeå 22 april | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | L | | | |
v 17 | mån 23/4 | Dala Serien MTBO Etapp 2 | Leksands OK | Dalarna | M | när | | M | | | |
tis 24/4 | OKM U-Serie | OK Motala | Östergötland | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Skultorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ParkO 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering | Waxholms OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering Edanenäset | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
NOK träning | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | | | |
Krets motions-OL Posseberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Närtävling Avesta OK | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
SSOK Motionsorientering Hult | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Sörklubbs #3 | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Norrcupen 180424 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
10-Mila Träning | Lindebygdens OK OK Milan | Örebro Län | | när | | L | | | |
Kretsstafett Södra och Västra Skaraborg | IK Gandvik | Västergötland | | när | S | L | | | |
SAKO Ungdomsserien Etapp 1 | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Höglandsserien deltävling 1 | Sol Tranås | Småland | | när | | L | | | |
Dag-KM | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | L | | | |
ons 25/4 | MTBO-cupen 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Landslagets sprintstafettträning | Svenska Orienteringsförbundet | | | när | | L | | | |
Motions 5-dagars 2018 OK Norrvirdarna | OK Norrvirdarna | Småland | | när | | L | | | |
Veckoturen | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
Stafetträning 180425 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | K | | |
MTBO, SNO ABCD-träning | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | M | när | | M | | | |
Grand Prix 2018 OK Norrvirdarna | OK Norrvirdarna | Småland | | när | | L | | | |
tor 26/4 | POL-Albion | Hjobygdens OK IK Albion | Västergötland | | när | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars E1 | Gränna-Bygdens OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
OL-alliansen Veteranorientering TSOK | Tenhults SOK | Småland | | när | | L | | | |
x | OK Roxen | Östergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 5 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteranorientering HOK | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
ParkO 4 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
MOL 4 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik #1 | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-OL Sundbo | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Sanna | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Fyrklöver | Fellingsbro GOIF | Örebro Län | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
fre 27/4 | | | | | | | | | | |
lör 28/4 | Kvarnsveden NärOl | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
ICA-sprinten | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
Skogsflickmatch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Småland, Halland o Västergötland | IK Omega OK Orinto SOK 68 | Västergötland | | när | | M | | | |
sön 29/4 | Skogis Cup nr 2 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 29 april | Umedalens IF | Västerbotten | | när | | M | | | |
v 18 | mån 30/4 | | | | | | | | | | |
tis 1/5 | Vårserien Etapp 1 | Göteborgs OF Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | L | | | |
ParkO 5 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
ons 2/5 | Dalaveteran Karlsbyheden-Svärdsjö | Svärdsjö SOK | Dalarna | | när | | L | | | |
Dala Veteran OL | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Vet-OL 3stad | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Motionsorientering och Grand Prix | Växjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Veckoturen 2 maj | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Fyrklövern | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motionsorientering Arvika city (sprint) | OK Jösse | Värmland | | när | | S | | | |
MTBO Kalmarsunds cupen 2018 deltävling 1 | Kalmar OK | Småland | M | när | | M | | | |
MTBO Uppland, träning, Stenhagen | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1 | OK Jösse | Värmland | | när | | S | | | |
Sprintcup 2018, etapp 1 | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | | | |
Ungdomsserie 1 Blekinge Västra | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
Ungdomsserien deltävling 1 | Björkfors GOIF | Östergötland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien östra etapp 1 | Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | | | |
Sprintcupen i Gammelstad, #1 | Gammelstads IF | Norrbotten | | när | | S | | | |
tor 3/5 | MOL 5 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | | | |
POL-Klyftamo | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 6 | Kristinehamns OK Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | L | | | |
Först i Mål | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | M | | | |
Veteran OL | Stjärnorps SK | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | IF Marin Väst | Göteborg | | när | | M | | | |
Ungdomsserien / NOK | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | M | | | |
DOK:s motions-OL Viken | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
ParkO 6 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering Kåsjön | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik #2 | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motion-OL Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motions-O Årjäng | Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Sörmon norra | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motions OL | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Ungdomscupen, deltävling 1 | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | när | | M | | | |
Borlänge - Säter träning | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering) | Almby IK | Örebro Län | | när | | M | | | |
Sommarserie 1 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Ungdomskrets Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Uppland | OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | L | | | |
fre 4/5 | | | | | | | | | | |
lör 5/5 | Älgots Cup SV kretsen | Lunds OK | Skåne | | när | | L | | | |
Sommarserie 1 "andra chansen" | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1 | IF Rigor | Halland | | när | | L | | | |
Vårserien Etapp 2 | Göteborgs OF Kungälvs OK | Göteborg | | när | | L | | | |
sön 6/5 | Motionsorientering Umeå 6 maj | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
OK Löftan PreO Närtävling | OK Löftan | Halland | P | när | | P | | | |
Skogis Cup nr 3 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 19 | mån 7/5 | Värmlandsserien MTBO deltävling 1 | Kristinehamns OK | Värmland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomar | Lessebo OK | Småland | | när | | L | | | |
Dalaserien i MTBO | IFK Mora OK | Dalarna | M | när | | M | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
tis 8/5 | FOK:s sprintcup etapp 1 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Morotsloppet, Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | M | | | |
POL-Larv | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Ryds Ängar | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Hultängen-Röshult | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Dala Veteran Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motionsorientering - Viksjö | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Krets Motions-OL Kedjeåsen | Degerfors OK Kristinehamns OK OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Kretsträning Södra Skbg | IK Wilske | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Härskogen | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 1 | OK Stigen | Småland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Motionsorientering Tuggelite | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
MiniAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | | |
Klubbmästerskap sprint, Lunds OK | Eslövs FK Lunds OK | Skåne | | när | | S | | | |
Motionsorientering Skjutsbol | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
Norrcup 180508 | OK Dellen | Hälsingland | | när | | M | | | |
Pokaljakten 2018, deltävling 1 | Deje SF Lustens OK Sisu Forshaga SK | Värmland | | när | | M | | | |
Ungdomsmatch och Sprint-OL 8/5 | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | | | |
7-klubbs | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | M | | | |
4-klubbsmatch #1 | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | M | | | |
Ungdomens 5-dagars E1 | Nybro OK | Småland | | när | | L | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #1 | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | S | | | |
Sako 2 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars etapp 2 med Södra Vätterbygdsmästerskap | OK Gränsen | Småland | | när | | M | | | |
VPT, deltävling 1 | Hallstahammars OK | Västmanland | | när | | S | | | |
Höglandsserien, deltävling 2 | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
ons 9/5 | MiniAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL VSK | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteranorientering Västervik | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
Sprintcup 2018, etapp 2 | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | | | |
tor 10/5 | Kalmar OK Närtävling | Kalmar OK | Småland | | när | | M | | | |
Frösö 5-dagars Etapp 1 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motions-O Bodafjället, Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
MOL 6 | Garda OK | Gotland | | när | | M | | | |
fre 11/5 | | | | | | | | | | |
lör 12/5 | Test Stafett 5 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | S | S | | | |
Motionsorientering i Upplands Väsby | Väsby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
sön 13/5 | Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | M | | | |
Älgots cup sydöstra kretsen | Andrarums IF | Skåne | | när | | L | | | |
v 20 | mån 14/5 | Östgötaserien i MTBO deltävling 1 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | M | när | | L | | | |
Kart o Hoj del 1 | Rehns BK | Hälsingland | M | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 15/5 | FOK:s sprintcup etapp 2 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars 2018 E2 Sprint | Kalmar OK | Småland | | när | | S | | | |
Veterantävling scoutstugan | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala-Veteran 15 maj 2018 | Smedjebackens OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motions-OL Knutsbol | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Frösö 5-dagars, etapp 2 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 2 | OK Stigen | Småland | | när | | M | | | |
Minialliansen 15 Maj | Vimmerby OK | Småland | | när | | S | | | |
Motion-OL Jutviken | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
OL-NV Klubbmästerskap | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
7-klubbs, Örnliga 1 | Husums IF OK | Ångermanland | | när | | L | | | |
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | | |
Motionsorientering Rackstad | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | IF Thor | Uppland | | när | | L | | | |
Norrcupen 180515 | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2 | OK Älgen | Värmland | | när | | S | | | |
Sprintstafett (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | S | S | | | |
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banor | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | | | |
Sörklubbs #4 | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Ungdomskrets | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #2 | Kjula IF | Södermanland | | när | | S | | | |
Falukretserns ungdomsserie | Grycksbo IF OK | Dalarna | | när | | S | | | |
SAKO Ungdomsserien Etapp 3 | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Till Skogs #1 VÖOL | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
U-ringen 2018 Etapp 1: IF Thor | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
VPT, deltävling 2 | Västerås SOK | Västmanland | | när | | S | | | |
MTBO-Sprint | OK Älgen | Värmland | M | när | | S | | | |
ons 16/5 | O-ligan deltävling 1 | OK Kroppefjäll | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Ungdomskretstävling IF Hagen | IF Hagen | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | IF Marin Väst | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared] | Bredareds IF SOK 68 | Västergötland | | när | | M | | | |
Mtb-o träningstävling, sprint | OK Skogshjortarna | Västergötland | M | när | | S | | | |
MTBO Uppland, träning, Lurbo | IF Thor OK Rodhen | Uppland | M | när | | L | | | |
Onsdagsorientering 1, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | S | | | |
Ungdomsserie 2, Västra | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
4-sprinten 1 | Timrå SOK | Medelpad | | när | | S | | | |
Ungdomsserie 2, Östra Blekinge | OK Orion | Blekinge | | när | | M | | | |
MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2 | Ålems OK | Småland | M | när | | M | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
Sprintcup 2018, etapp 3 | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | S | | | |
Dammatch Västra kretsen | Främmestads IK | Västergötland | | när | | M | | | |
tor 17/5 | POL-Tibro | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Barnarp | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
VR Veteran | Vandrarringen | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 7 | OK Milan Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Attunda OK | Stockholm | | när | | L | | | |
GOK VeteranOL, Krogstorp | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
VOL 2 Stockviks skidstadion | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Taik Veteran OL | Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | M | | | |
DOK:s motions-OL Bruket | Degerfors OK | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Härskogen | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
MOL 7 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
Frösö 5-dagars, etapp 3 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motion-OL Sätterbron | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motionsorientering Lillängsviken Skoghall | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
KM-Sprint | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | S | | | |
Borlänge - Säter träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors) | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
Sommarserie 2 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Tjustalliansens ungdomsserie del1 | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Jukolaträning | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars etapp 3 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | S | | | |
fre 18/5 | | | | | | | | | | |
lör 19/5 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2 | OK Nackhe | Halland | | när | | L | | | |
Frösö 5-dagars, etapp 4 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
sön 20/5 | Skogis Cup nr 4 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Mälarcupen deltävling 1 | Attunda OK | Stockholm | | när | | S | | | |
v 21 | mån 21/5 | Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2 | OK Grip | Södermanland | | när | | L | | | |
Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 3 | OK Grip | Södermanland | | när | | L | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | | | |
Kart o Hoj del 2 | Rehns BK | Hälsingland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering Långbroparken | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | när | | S | | | |
VärmlandsSerien MTBO Del. 2 | Kils OK | Värmland | M | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 2 (Berg) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 22/5 | Skogsfemman-1 | Fältjägarnas IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Mariefredsskolan Skolmästerskap | OK Grip | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Kretsträning Bergshyddan | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | L | | | |
DOK:s Krets/motions-OL Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 3 | OK Stigen | Småland | | när | | M | | | |
Norrcupen 2018-05-22 | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Sprint-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | | | |
Pokaljakten 2018, deltävling 2 | OK Tyr | Värmland | | när | | M | | | |
BOL180522 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3 | Eslövs FK | Skåne | | när | | S | | | |
Motionsorientering Brunskogsfjället (uppe på) | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
VPT, deltävling 3 | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | S | | | |
Ungdomens 5-Dagars Etapp 3 | Alstermo IF Torsås OK | Småland | | när | | L | | | |
7-klubbs | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | när | | M | | | |
Sörklubbs #5 MTBO+Fot OL | Edsbyns OK | Hälsingland | LM | när | | M | | | |
NAIS - Ungdomsserien+NOK | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #3 | Stora Sundby GoIF | Södermanland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Uppland | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
SAKO Ungdomsserien Etapp 4 | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2 | Rånäs OK | Uppland | | när | | M | | | |
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IF | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
VB-Serien | Grangärde OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Vårserien Etapp 3 | Göteborgs OF Utby IK | Göteborg | | när | | L | | | |
Höglandsserien deltävling 4 | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | | |
Herrmatchen 2018, Västra Skaraborgskretsen | Ryda SK | Västergötland | | när | | M | | | |
ons 23/5 | FOK:s sprintcup etapp 3 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Öppet KM medel | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
World Orienteering Day | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Skol-DM | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
MtbO Bjästamon / World Orienteering Day | Skogslöparna | Ångermanland | M | när | | M | | | |
Park Tour Värmland (PTV) del 3/World Orienteering Day | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Skatås med World Orienteering Day | IK Stern | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra] | Hestra IF | Västergötland | | när | | M | | | |
Fjällfemman 1 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Onsdagsorientering 2, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | S | | | |
Ungdomsserien deltävling 2 | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | | | |
Ungdomsserie 3 Blekinge Västra | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | S | | | |
Motionsorientering Sprint i Uppland på Världsorienteringsdagen | OK Linné | Uppland | | när | | S | | | |
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 3 | Ronneby OK | Blekinge | | när | | S | | | |
4-sprinten 2 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | S | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
tor 24/5 | POL-Mariestad | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien Östra Kretsen | Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | S | | | |
WOD Storsjöskolan | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 8 | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Mjölby OK | Östergötland | | när | | L | | | |
VOL nr 3 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | L | | | |
Veteran OL | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
MOL 10 | Garda OK | Gotland | | när | | S | | | |
Motionsorientering- | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motionsorientering Riddarsten med World Orienteering Day | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Frösö 5-dagars, etapp 5 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering SAIK med World Orienteering Day | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Borlänge-Säter träning Gyllbergen | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motions-O Morokulien | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ulvsby | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Skärmjakten | Årsunda IF | Gästrikland | | när | | L | | | |
Sommarserie 3 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Ungoteket Sprintstafett | Göteborg-Majorna OK Sävedalens AIK | Göteborg | | när | S | S | | | |
Ungdomsserien deltävling 2 | Ankarsrums OK | Småland | | när | | M | | | |
Ymer MTB-O med O | IK Ymer | Västergötland | LM | när | | M | | | |
Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - OK Kåre | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
fre 25/5 | StOF Sommarläger | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Jukola Träning Tibro MomentOL | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Björkstubbematchen | OK Kullingshof | Västergötland | | när | | L | | | |
lör 26/5 | StOF Sommarläger | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Orienteringsskytte, Klassiskt | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Dag-KM | Lindebygdens OK | Örebro Län | | när | | M | | | |
JukolaTest Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Mölnbacka AIS och Deje Skidförening | Deje SF | Värmland | | när | | L | | | |
Höglandsserien deltävling 5 | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | | |
StOF Sommarläger Äventyrsstafett | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | S | L | | | |
Jukola Träning Tibro Vägval | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
sön 27/5 | StOF Sommarläger | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Orienteringskytte, SM Masstart | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | M | | | |
Jukola Träning Tibro StafettOL | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3 | Fjärås AIK | Halland | | när | | L | | | |
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | L | | | |
v 22 | mån 28/5 | WOD Hammerdal | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motions Orientering Rudan | Haninge SOK | Stockholm | | när | | M | | | |
Kart o Hoj del 3 | Rehns BK | Hälsingland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering MTBO | Haninge SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 3 (Marahällan) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 29/5 | FOK:s sprintcup etapp 4 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Tisdags-OL Simsjön | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
U5-dagars Etapp 4 | Emmaboda Verda OK | Småland | | när | | M | | | |
WOD Häggenås | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
SMOL-kaveln 2018 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | när | S | M | | | |
Dala Veteran OL | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Mattila Grand Prix | Trollhättans SK Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | M | | | |
Motions-OL Villingsberg | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 4 | OK Stigen | Småland | | när | | M | | | |
Motion-OL Garnisonen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering för alla! | Avesta OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Sörklubbs #6 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Skogsfemman 2 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering Taserud | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering, Sprintcup 2, Skellefteå | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Norrcupen 180529 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
SK Björnen Motionsorientering 1 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Sprintcupen 2018, etapp 1 | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Sprintcupen 2018, etapp 2 | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Ungdomsserie och NOK-träning sprint | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | S | | | |
VPT-FINAL | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | S | | | |
Värmlandsserien MTBO deltävling 3 | Skattkärrs SOK | Värmland | M | när | | M | | | |
Pokaljakten 2018, deltävling 3 | Kils OK | Värmland | | när | | L | | | |
7-Klubbs, Örnligan 2 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | L | | | |
Ungdomstävling och Kretsträning Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | när | | M | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #4 | OK Tor | Södermanland | | när | | S | | | |
U-ringen 2018 Etapp 3: OK Linné | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
Höglandets sprintcup deltävling 1 | Eksjö SOK | Småland | | när | | S | | | |
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3 | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Uppland | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
ons 30/5 | Veteran OL | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Klubbmatch | Sol Tranås | Småland | | när | | M | | | |
Öppet Salaortsmästerskap | Sala OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Veckoturen Rullsand | Skutskärs OK | Gästrikland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen] | IK Ymer | Västergötland | | när | | M | | | |
Mtb-o träningstävling, medel | OK Skogshjortarna | Västergötland | M | när | | M | | | |
Fjällfemman 2 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
MTBO Uppland, träning, Hammarskog | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
Onsdagsorientering 3, Särna | Särna SK | Dalarna | LM | när | | L | | | |
Park tour Värmland (PTV), Deltävling 4 - final | Kils OK | Värmland | | när | | S | | | |
Sprintcup 2018, etapp 4 | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | | | |
Tjustalliansens ungdomsserie 3 | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Ungdomsserie 4 Blekinge Västra | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | när | | L | | | |
O-ligan deltävling 2 | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Chokladjakten 2018 | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | S | | | |
Ungdomsserien Östra skaraborg | SOK Träff | Västergötland | | när | | M | | | |
Siljanskretsens ungdomsserie - IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
MTBO Kalmarsunds cupen deltävling 3 | Nybro OK | Småland | M | när | | M | | | |
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4 | Karlskrona SOK | Blekinge | | när | | L | | | |
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOK | Svärdsjö SOK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 31/5 | Borlänge-Säter teknikträning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | | | |
Motionsorientering Sunnanå | Långvikens OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
POL-Träff | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 9 | Degerfors OK Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | M | | | |
Veteran-OL | VK Uvarna | Medelpad | | när | | L | | | |
Veteran OL | Sjövalla FK | Göteborg | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Häverödals SK | Uppland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Riddarsten | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Solberga | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motion-OL Hultet Avslutning | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-O Stegen, Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Hammarö | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 31 maj | Umeå OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
ORIENTERINGSSKYTTE Öppet Sprint-KM | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Run to the Hills 1 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
4-klubbsmatch #2 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | | | |
fre 1/6 | | | | | | | | | | |
lör 2/6 | Ungdomstävling Älgots Cup +läger | OK Kompassen | Skåne | | när | | L | | | |
Bakom Grönskan, vernissage och tävling | Visborgs OK | Gotland | | när | | M | | | |
Vårserien Etapp 4 | Frölunda OL Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
sön 3/6 | Ösaträffen 2018 Camping/Mat | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Älgotscup och krets mästerskap | Simrishamns OK | Skåne | | när | | S | | | |
Skogis Cup nr 5 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 23 | mån 4/6 | Mälarcupen deltävling 2 | IFK Tumba SOK | Stockholm | | när | | M | | | |
Motionsorientering Rudan | Haninge SOK | Stockholm | | när | | L | | | |
Kart o Hoj del 4 | Rehns BK | Hälsingland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering MTBO | Haninge SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
Värmlandsserien MTBO deltävl 4 | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | M | när | | M | | | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 5 | Ålems OK | Småland | | när | | L | | | |
VOK Motionsorientering 4 (Överboda) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 5/6 | Dala Veteran 2018:1 | OK Kåre | Dalarna | | när | | M | | | |
FOK:s sprintcup etapp 5 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Tisdags-OL Lunnahult | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | | | |
Provlöpning Sprint DM | OK Djerf | Värmland | | när | | S | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 5 | OK Stigen | Småland | | när | | M | | | |
Lilla 5-dagars, SV Kretsen Skåne, E1 | Malmö OK | Skåne | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Skogsfemman 3 | Brunflo IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skjutsbol OBS Ändrad plats | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
SK Björnen Motionsorientering 2 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
VB-stafetten | Ludvika OK Västerbergslagens OL | Dalarna | | när | | M | | | |
Norrcpen sprint | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
Höglandets Sprintcup, deltävling 2 | SOK Aneby | Småland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Uppland | Rasbo IK | Uppland | | när | | L | | | |
7klubbs Bjästamon | Skogslöparna | Ångermanland | LM | när | | M | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #5 | IK Standard | Södermanland | | när | | S | | | |
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4 | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
ons 6/6 | Aros summer summit | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motionsorientering på Centrum Team Sprint | Centrum OK | Stockholm | | när | | S | | | |
Lådkaveln | Norbergs OK | Västmanland | | när | | M | | | |
KM Eksjö SOK o Vimmerby OK | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
GOF jukola/venlatest 6juni + bonusträning em | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 6 juni | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | M | | | |
Motionsorientering, Sprintcup 3, Skellefteå | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Breddstafetten | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | S | M | | | |
OK Djerfs sprintstafett | OK Djerf | Värmland | | när | S | S | | | |
Fjällfemman 3 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
KM långdistans | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | | | |
KM-Sprint Eksjö SOK | Västerviks OK | Småland | | när | | S | | | |
Borlänge SommarSprint 1 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3 | Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering 4, Idre | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 7/6 | Lilla 5-dagars etapp 2 | Rävetofta OK | Skåne | | när | | L | | | |
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, teknikträning | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | när | | M | | | |
POL i Hjo | Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningsorientering | Seskarö IF | Norrbotten | | när | | L | | | |
Veteran OL 2018-06-07 | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Jäbovägen | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
VOL Silvergruvan | Sala OK | Västmanland | | när | | L | | | |
VOL 5, LV5 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | | | |
MOL 8 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Konsultkampen 2018 | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering för alla! | Avesta OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motions-O Mjögsjön, Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Jakobsbergsskogen | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Tjuststafetten | Västerviks OK | Småland | | när | S | L | | | |
Ungdomsserien deltävling 3 | Linköpings OK | Östergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien Vimmerby 7 juni | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
fre 8/6 | Stafetträning | IFK Mora OK | Dalarna | | när | S | L | | | |
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonEriksson | Storviks IF | Gästrikland | | när | | L | | | |
lör 9/6 | Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonEriksson | Storviks IF | Gästrikland | | när | | L | | | |
Fejden Småland-Östergötland 2018 för Skogsflickor och Skogskarlar | Boxholm-Mjölby OL | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårserien Etapp 5 | Göteborgs OF IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
sön 10/6 | Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonEriksson | Storviks IF | Gästrikland | | när | | L | | | |
YOK Cross Town Run | Ystads OK | Skåne | | när | P | M | | | |
Tävling individuell start | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Orienteringens dag | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
Triangelmatchen Västmanland-Uppland-Gästriklands skogsflickor | Vandrarringen | Västmanland | | när | | L | | | |
v 24 | mån 11/6 | Kart o Hoj del 5 Final | Rehns BK | Hälsingland | M | när | | M | | | |
3-Dagars 2018, etapp 1 | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | | |
SK Björnen Motionsorientering 3 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 5 (Hemberget) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 12/6 | 3-Dagars 2018, etapp 2 | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Sprint-cup 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | S | | | |
Tisdags-OL Häggum | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran-OL | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | | M | | | |
Motions-OL Mossberga | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering | Waxholms OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Lilla 5-dagars etapp 3 | Lunds OK | Skåne | | när | | L | | | |
Norrcupen 2018-06-12 | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Uppvidingekarusellen 2018-06-12 | Kexholms SK | Småland | | när | | L | | | |
Närmixen 2018 | Lesjöfors SK | Värmland | | när | | M | | | |
Skogsfemman etapp 4 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
DOKs,KM 2018 | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Höglandets Sprintcup Deltävling 3 | Nässjö OK | Småland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Vassvika | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Sprintcupen 2018 E3 | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Sprintstafett Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | S | S | | | |
Motionsorientering Kroksjön | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Zontävling Markaryds FK | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | när | | M | | | |
AKRON-matchen | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Eskilstuna Sprint CUP #6 | Ärla IF | Södermanland | | när | | S | | | |
Extravagansa 2018 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
ons 13/6 | 3-Dagars 2018, etapp 3 | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Annebergs GIF | Annebergs GIF | Småland | | när | | L | | | |
Sundsvalls Arbetsplatsorientering #4 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skatås del2 | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Veckotur | Oslättforspojkarnas IK | Gästrikland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | M | | | |
Motions-OL - Borås 4 av 4 VT [Knektås] | Borås GIF | Västergötland | | när | | M | | | |
Fjällfemman 4 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
HSOK 50 år! Jubileumsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Kalmarsundscupen Etapp 4 | SOK Viljan | Småland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering Uppland i Tjäderleksbergen | OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
MTBO-träning Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | M | när | | M | | | |
Onsdagsorientering 5, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
Veteranmatch | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Borlänge SommarSprint 2 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
tor 14/6 | POL Axvall | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veterantävling | OK Motala | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Vaggeryd | Vaggeryds SOK | Småland | | när | | M | | | |
VOL 6 Medelpad | Timrå SOK | Medelpad | | när | | L | | | |
Veteran-OL Göteborg | IK Stern | Göteborg | | när | | L | | | |
MOL 11 | Visborgs OK | Gotland | | när | | M | | | |
DOK:s motions-OL Röhöjden | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-o Arderhaget | Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Lilla 5 dagars etapp 4 | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Borlänge-Säter träning Gunnarsbo | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 14 juni | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Sommarträning | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Öppet Varbergsmästerskap Sprint | FK Friskus-Varberg | Halland | | när | | S | | | |
fre 15/6 | NOF-läger 2018 | Norrbottens OF | Norrbotten | | när | | M | | | |
lör 16/6 | NOF-läger 2018 | Norrbottens OF | Norrbotten | | när | | M | | | |
Kristinehamns OK Träningsbana MTBO | Kristinehamns OK | Värmland | M | när | | M | | | |
DOF-läger, etapp 1 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | | | |
Skogskarlar Länskamp Dalarna - Västmanland | Sala OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Trimtex cup 2 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
sön 17/6 | NOF-läger 2018 | Norrbottens OF | Norrbotten | | när | | M | | | |
DOF-läger, etapp 2 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | | | |
Skogis Cup nr 6 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
50turen swimrun | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | | |
KOK:s Sommarquattro, etapp 1 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Kristinehamns SommarSprint MTBO | Kristinehamns OK | Värmland | M | när | | S | | | |
KOK:s Sommarquattro, etapp 2 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering | Mälarö SOK | Stockholm | | när | | M | | | |
v 25 | mån 18/6 | O-CAMP 2018, etapp 1 | Västergötlands OF | Västergötland | | när | | L | | | |
Njudungskaveln | IFK Sävsjö | Småland | | när | S | M | | | |
Östgötaserien i MTBO deltävling 2 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | M | när | | L | | | |
MtbO Bjästamon | Skogslöparna | Ångermanland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering Tjörnarp | Ringsjö OK | Skåne | | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 6 (Vännäsby) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 19/6 | FOK:s sprintcup etapp 6 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Uppland, Sunnerstastugan | IF Thor | Uppland | | när | | L | | | |
POL-Hökesås | Hjobygdens OK Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Vallersjön | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Dala-Veteran OL | Insjöns IF OK Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motionsorientering Rudan | Haninge SOK | Stockholm | | när | | L | | | |
FK Finn Närtävling | FK Finn | Småland | | när | | L | | | |
Lilla 5-dagars Etapp 5 | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
Sommarsprint OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | S | | | |
Skogsfemman 5 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Sörklubbs #7 | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Junistafetten - För alla! | Avesta OK | Dalarna | | när | S | S | | | |
KOK:s Sommarquattro, etapp 3 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Minitjoget i Sätila | OK Räven | Västergötland | | när | S | S | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
Motionsorientering MTBO | Haninge SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
Motionsorientering Söder Igeltjärn | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
Melkers Minne - Publiktävling | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | när | | S | | | |
7-klubbs 7 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | L | | | |
Run to the Hills 2 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | M | | | |
U-serien | Boxholm-Mjölby OL | Östergötland | | när | | S | | | |
ons 20/6 | Veteranorientering Västervik | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
MTBO-cupen 3 | Visborgs OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Fjällfemman 5 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
KOK:s Sommarquattro, etapp 4 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering 6, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
Vildmarksloppet | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Nissadals breddbudkavle | OK Vivill | Småland | | när | S | L | | | |
MTB-O träning | OK Södertörn | Stockholm | M | när | | S | | | |
Tjogetträning 2 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
tor 21/6 | Lövmarknadsnatta | Karlskrona SOK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Motions-O Morokulien | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Falkträsket, Skellefteå | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
fre 22/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
lör 23/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
sön 24/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Midsommarpokalen | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
Kretsträning Ultra Lång Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | U | | | |
v 26 | mån 25/6 | Mini 5-dagars 2018, etapp 1 | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Nisses Minne E1 | Edsbyns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 7 (Pengfors) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 26/6 | Mini 5-dagars 2018, etapp 2 | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Nostalgitävling - JOK 80 år | Jönköpings OK | Småland | | när | | L | | | |
OK Älmes närtävling i Kölaboda | OK Älme | Småland | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Boskogen | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Höglands-OL | Boxholms OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Träningsorientering HOK | Haparanda OK | Norrbotten | | när | | L | | | |
Nisses Minne E2 | Edsbyns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
SommarAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Sommarsprint Trollhättans SOK | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | S | | | |
Sprintcup 2 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | S | | | |
Kretsträning | Mullsjö SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Tränings-OL Medeldistans Östra Kretsen | OK P4 | Västergötland | | när | | M | | | |
Sörklubbs #8 | Segersta OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
SK Björnen Motionsorientering 4 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Finnfors180626 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Motionsorientering L-100 IF | Långhundra IF | Uppland | | när | | L | | | |
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
ons 27/6 | Mini 5-dagars 2018, etapp 3 | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | S | | | |
GOFs Sommarserie Etapp 1 | Göteborgs OF Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | när | | M | | | |
tor 28/6 | Mini 5-dagars 2018, etapp 4 | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Storforsen Älvsby IF OK | Älvsby IF OK | Norrbotten | | när | | L | | | |
Närtävling Vaggeryd | Vaggeryds SOK | Småland | | när | | M | | | |
POL Hagenstugan | Hjobygdens OK IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
VOL 7 | Kovlands IF | Medelpad | | när | | M | | | |
Veteran-OL SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Kretsträning lång IF Hagen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 28 juni | Umeå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors) | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
Sommarserie 4 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Sommarträning | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
fre 29/6 | DeciIronHen Triathlon Tibro | Tibro OK | Västergötland | | när | | U | | | |
lör 30/6 | World Cup Svenska cupen OL-skytte | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
sön 1/7 | Wold Cup Svenska cupen SM sprint OL-skytte | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | S | | | |
Poängorientering Bjuröklubb | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Skogis Cup nr 7 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 27 | mån 2/7 | Närtävling inför Tjust 2-dagars | Gamleby OK | Småland | | när | | M | | | |
Hälsinglands 3-dagars Etapp 1 | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
VOK Motionsorientering 8 (Tvärålund) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 3/7 | Dala Veteran ol | Långshyttans AIK OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veckoturen 3-dagars Dag 1 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
Hälsinglands 3-dagars Etapp 2 | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Kretsträning Havsjön | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | L | | | |
SAKO-träning | OK Flundrehof | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Femkvällars Främmestad | Främmestads IK | Västergötland | | när | | M | | | |
Sommar-OL 2 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Run to the Hills 3 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
ons 4/7 | Veckoturen 3-dagars Dag 2 | Valbo AIF | Gästrikland | | när | | L | | | |
Hälsinglands 3-dagars Etapp 3 | Segersta OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
GOFs Sommarserie | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | när | | M | | | |
Hiernmannen Vadjungen | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
tor 5/7 | MOL 13 | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | när | | L | | | |
Veckoturen 3-dagars Dag 3 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | | | |
Närtävling Jönköpings OL-Allians | IF Hallby SOK | Småland | | när | | S | | | |
5-kvällars etapp 2 | Ryda SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 5 juli | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Sommarserie 5 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
fre 6/7 | | | | | | | | | | |
lör 7/7 | Eskilstuna Weekend MTBO | Ärla IF | Södermanland | M | när | | M | | | |
sön 8/7 | Skellefteå OK, Ostvik | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
v 28 | mån 9/7 | | | | | | | | | | |
tis 10/7 | NOK-träning OK Denseln | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | | |
Höglands-OL | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #9 | Ljusne-Ala OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
5-kvällars Istrums SK etapp 3 | Istrums SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Gunnardagen | OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Sommar-OL 3 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
3-Slingan | Avesta OK | Dalarna | | när | S | M | | | |
ons 11/7 | Veckoturen 11 juli | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
GOFs Sommarserie Etapp 3 | Göteborgs OF Kungälvs OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Hiernmannen Gråberget | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Uppland | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
tor 12/7 | Sommarserien Oppunda | IFK Enskede | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-O Gillevi, Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Tränings-OL | Avesta OK | Dalarna | | när | | L | | | |
BOTTNARYD | Bottnaryds IF | Småland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Risböle | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
5-kvällars OK Klyftamo etapp 4 | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | | | |
Sommarserie 6 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | M | | | |
fre 13/7 | | | | | | | | | | |
lör 14/7 | Lostwater Swimrun Orienteering Stockholm | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | P | U | | | |
PreO närtävling Hallands 3-dagars | Halmstad OK Oskarströms OK | Halland | P | när | | P | | | |
Idö Open | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
sön 15/7 | | | | | | | | | | |
v 29 | mån 16/7 | | | | | | | | | | |
tis 17/7 | Oringen-prep, koncentrationsväxling | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
Sommarserien | Skarpnäcks OL | Stockholm | | när | | L | | | |
NAIS NOK-Träning | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | L | | | |
Höglands-OL | Forserums SOK | Småland | | när | | L | | | |
Närtävling Jönköpings Ol-allians | IK Vista | Småland | | när | | L | | | |
5-kvällars, etapp 5 | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 17 juli | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Sommar-OL 4 | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | L | | | |
Byakavlen 2018 | Njurunda OK | Medelpad | | när | S | M | | | |
ons 18/7 | Hiernmannen Vestmarka | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
GOFs Sommarserie Etapp 4 | Göteborgs OF Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
tor 19/7 | Sommarserien | Centrum OK | Stockholm | | när | | L | | | |
MOL 14 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
Sommarserie 7 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
fre 20/7 | O-Ringen Höga Kusten, träningsrace MTBO | O-Ringen | | M | när | | L | | | |
O-Ringen Höga Kusten, träningsrace OL | O-Ringen | | | när | | L | | | |
lör 21/7 | | | | | | | | | | |
sön 22/7 | Triathlon | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 30 | mån 23/7 | | | | | | | | | | |
tis 24/7 | Prova på MtbO, O-Ringen Höga Kusten | O-Ringen | | M | när | | L | | | |
NOK-träning, HOK | Hammarkinds OK | Östergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | S | | | |
ons 25/7 | | | | | | | | | | |
tor 26/7 | Sommarserien | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | | |
fre 27/7 | | | | | | | | | | |
lör 28/7 | | | | | | | | | | |
sön 29/7 | | | | | | | | | | |
v 31 | mån 30/7 | | | | | | | | | | |
tis 31/7 | Sörklubbs #10 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Dala Veteran OL - Grängesberg | OK Malmia | Dalarna | | när | | L | | | |
Sommarserien | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Sprintcup 3 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | S | | | |
Höglands-OL | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
Engelska milen | OK Hierne | Värmland | | när | | S | | | |
HSOK Sommarcup med motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
ons 1/8 | Öppet Sprint-KM | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | S | | | |
tor 2/8 | POL-Främmestad | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
VOL 8 Åstön | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | | |
MOL 17 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | M | | | |
Närtävling Långasand | OK Lindéna | Halland | | när | | L | | | |
Sommarträning | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
fre 3/8 | | | | | | | | | | |
lör 4/8 | HittaUt-träning 1 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Bruksleden TM | Fagersta OK | Västmanland | | när | | U | | | |
sön 5/8 | Leksands orienterings söndag | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
v 32 | mån 6/8 | | | | | | | | | | |
tis 7/8 | Höglands-OL Annebergs GIF | Annebergs GIF | Småland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #11 | IFK Bergvik Segersta OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Boskogen | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran OL SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala Veteran OL | Årsunda IF | Gästrikland | | när | | L | | | |
Sommarserien | Gustavsbergs OK | Stockholm | | när | | L | | | |
INSTÄLLD Motions-OL Stegelviken (Storfors) | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Höstspringet | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | M | | | |
NM dag | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Träningsorientering och KM lång HOK, SIF och OKV | Haparanda OK | Norrbotten | | när | | L | | | |
OL-alliansen | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SAKO-träning Trollhättans SOK | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
ÖOK:s dagserie 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Ingestrand | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
HSOK Sommarcup med motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
Medel-OL (Motions-OL) | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Svröjnor20180807 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprint | Rimbo SOK | Uppland | | när | | S | | | |
ons 8/8 | Motionsorientering Skatås | IK Stern | Göteborg | | när | | L | | | |
Korpbudkavlen | FK Boken | Skåne | | när | S | M | | | |
Onsdagsorientering 7, Nornäs | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 9/8 | Motionsorientering Umeå 9 aug | Umeå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
POL-Skövde skjutfält | Hjobygdens OK OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | Bottnaryds IF | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 10 | OK Järnbärarna Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna VÖOL | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
VOL 9 Brukshundklubben | Kovlands IF | Medelpad | | när | | M | | | |
DOK:s motions-OL Viken | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
MOL 16 | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | när | | S | | | |
Motionsorientering SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-O Tallmon, Cg-berg | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
Sommarserie 8 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
fre 10/8 | Sommarserien de luxe avslutning | Kamrat och IF KIF | Stockholm | | när | | L | | | |
lör 11/8 | Sommarserien de luxe avslutning | Kamrat och IF KIF | Stockholm | | när | | L | | | |
sön 12/8 | | | | | | | | | | |
v 33 | mån 13/8 | SPF Sprint | Mariestads FK | Västergötland | | när | | S | | | |
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 5 | OK Jösse | Värmland | M | när | | M | | | |
Östgötaserien i MTBO deltävling 3 | Finspångs SOK | Östergötland | LM | när | | S | | | |
VOK Motionsorientering 9 (Strand) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 14/8 | SPF Mästerskap 2018 | Mariestads FK | Västergötland | | när | | M | | | |
Sörklubbs #12 | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Rånna | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran ol | IFK Hedemora OK Långshyttans AIK OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motions-OL Knappedshöjden | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
Höstspringet | Stora Sundby GoIF | Södermanland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Vaxholm | Waxholms OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Sprintcup 4 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
ÖOK:s dagserie 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Medel-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Kåge | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Höglands-OL | Sol Tranås | Småland | | när | | L | | | |
NOK-träning HOK | Hammarkinds OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Sommarcup 7 (ZON-träning) | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | | | |
7-klubbs Örnligan 4 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | | | |
FOK:s höstcup etapp 1 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | M | | | |
Motion-OL Sandfallet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Smådal | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
Norrcupen 2018-08-14 | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
SK Björnen Motionsorientering 5 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
HSOK Sommarcup FINAL med motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
KM Markbygdens OK | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Lämmeltåget | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | när | S | M | | | |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4 | FK Friskus-Varberg | Halland | | när | | S | | | |
ons 15/8 | Höglandets veteran OL | Sol Tranås | Småland | | när | | M | | | |
Öppet KM lång | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | när | | L | | | |
MTBO-cupen 4 | Visborgs OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Veterancup UOK 2018 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | M | | | |
KM Dag - Sydvästra kretsen | Frosta OK | Skåne | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | M | | | |
Fjällfemman Järpen | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering 8, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 16/8 | POL-Karstorp, Skövde | Hjobygdens OK IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Smedjehov | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 11 | OK Milan Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna. | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL i Norberg | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Veteranorientering VO | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
VOL 10 2018 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPF | OK Vivill | Småland | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Parken | Degerfors OK | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK Linné | OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skutberget (SSOK) | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL i Norberg | Norbergs OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Masstart on the Klockaregårdskullen | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | | | |
Motion-OL Marieberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 16 augusti | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | M | | | |
Motionsorientering vid Gärdesskolan i Åmotfors | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
fre 17/8 | Haglöfs BAMM 2018 etapp 1 | Centrum OK | Stockholm | | när | P | U | | | |
lör 18/8 | Haglöfs BAMM 2018 etapp 2 | Centrum OK | Stockholm | | när | P | U | | | |
Immeln Swimrun | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5 | IK Trenne Ullared | Halland | | när | | L | | | |
sön 19/8 | Hitta-Ut träning | Forsa OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
v 34 | mån 20/8 | Motions OL 5 | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 6 | OK Älgen | Värmland | M | när | | M | | | |
VOK Motionsorientering 10 (Starberget) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 21/8 | Tisdags-OL Våmbskleven | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran OL | Grangärde OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veterantävling Stendörren | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | L | | | |
Motionsorientering vid Biltema | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
IKS Höstspringet | IK Standard | Södermanland | | när | | L | | | |
MiniAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Krets Motions-OL Stafett Djerfstugan | Degerfors OK Kristinehamns OK OK Djerf | Värmland | | när | S | L | | | |
Norrcupen lång | OK Dellen | Hälsingland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
ÖOK:s dagserie 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Motions-OL och Ungdomsmatch | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Sörklubbs #13 | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
Pokaljakten 2018, deltävling 4 | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
FOK:s höstcup etapp 2 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | M | | | |
Höglandsträning 21 Aug | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Rackstad Pålsbråten | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
SK Björnen Motionsorientering 6 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Run to the Hills 3 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Motionsorientering L-100 | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
7-klubbs med Örnligan 5 och MTBO | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | när | | M | | | |
Ungdomskretstävling S:a Skbg | IK Wilske | Västergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserie/NOK-träning | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | M | | | |
KPT 2018, etapp 1 | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
Siljanskretsen | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 22/8 | O-CAMP 2018, etapp 2 | Västergötlands OF | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering - Hummelmora äng, Viksjö | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Motionsorientering Alvesta SOK | Alvesta SOK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Skatås | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared] | Bredareds IF | Västergötland | | när | | M | | | |
Fjällfemman Fröå | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Grand Prix Alvesta SOK | Alvesta SOK | Småland | | när | | L | | | |
Njudungsmästerskap | Landsbro IF SK | Småland | | när | | L | | | |
O-ligan deltävling 3 | Stigsökarna | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Onsdagsorientering 9, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
U-serie 5 Blekinge Västra | BroSö OK Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | när | | S | | | |
Kindsmästerskap/ Klubbmästerskap/ Veterancup | OK Tranan | Västergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien Östra Blekinge deltävling 5 | Karlskrona SOK | Blekinge | | när | | S | | | |
tor 23/8 | Tjustalliansens Ungdomsserie | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Veteran-OL Krokavadet | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
VET-OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 12 | OK Djerf Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | L | | | |
POL-Kvänum | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | när | | L | | | |
VOL 11 Kuskvägen | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Finspångs SOK`s Veteran-Ol | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-O Adolfsfors, Köla | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Tyrterrängen | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Sommarsprint 3 | Trollhättans SOK Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | S | | | |
Ungdomsserien deltävling 4 | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
Motion-OL Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | när | | M | | | |
Sommarserie 9 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
Motionssorientering | Långvikens OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
fre 24/8 | | | | | | | | | | |
lör 25/8 | DM-stafett Jämtland-Härjedalen: Öppna banor | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | M | | | |
Värmlandsserien MTBO Deltävling 7 | OK Tyr | Värmland | M | när | | M | | | |
sön 26/8 | DM Stafett, individuella öppna klasser | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | L | | | |
Öppna Banor DM Stafetten Dalarna/Västmanland | Avesta OK | Dalarna | | när | | L | | | |
v 35 | mån 27/8 | KM-Medel | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | M | | | |
Motions OL 6 | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Älvsjöskogen | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | när | | L | | | |
VOK Motionsorientering 11 (Överboda) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 28/8 | KPT 2018, etapp 2 | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
FOK:s höstcup etapp 3 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | M | | | |
Tisdags-OL Klagstorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 180828 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala Veteran OL | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motion-OL Båsbergen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Höst-springet | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Höglandsträning Eksjö | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Norrcupen 180828 | Forsa OK | Hälsingland | LM | när | | L | | | |
SSOK Motionsorientering Sundstorp | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Kretsmästerskap/Klubbmatch | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #14 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien / NOK | Matteus SI | Östergötland | | när | | L | | | |
Öppet Varbergsmästerskap Medeldistans | OK Nackhe | Halland | | när | | M | | | |
FM L-100 IF/Sigtuna OK | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Mangskog (Elljusspåret) | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
SK Björnen Motionsorientering 7 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
7-klubbs | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | L | | | |
Kretssprint västra skaraborgskretsen | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | S | | | |
Råbergstestet1 | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | när | | L | | | |
SAKO Ungdomstafett | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | S | L | | | |
Kretsmästerskap sprint | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | S | | | |
ons 29/8 | MTBO-cupen 5 | Gotlands Bro OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Höglandets-Veteran-OL | Boxholms OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomar | Lessebo OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Ymer] | IK Ymer | Västergötland | | när | | L | | | |
Fjällfemman Tossön | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering 10, Idre | Särna SK | Dalarna | | när | | M | | | |
O-Ligan deltävling 4 | Eds SK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Lidingös ABCD-cup 2018 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
TjOL kaveln 2018 | VK Uvarna | Medelpad | | när | S | S | | | |
tor 30/8 | Falukretsens deltävling 4 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
MOL 18 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | | | |
POL-Klyftamo | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran OL TSOK | Tenhults SOK | Småland | | när | | M | | | |
Distriktsmatch Södermanland/Västmanland | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 13 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Gamleby OK Veteran-OL, Skramstad | Gamleby OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | VK Uvarna | Medelpad | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Boxholms OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering - Uddaredsskolan (Floda) | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-O Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Randviken (Sörmons rastplats) | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Torsby | OK Fryksdalen | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK Linné | OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
Borlänge-Säter träning | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Kretsträning västra Skaraborg | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 30 aug | Umeå OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4 | Anderstorps OK | Småland | | när | | S | | | |
Tjustalliansens ungdomsserie 5 | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars etapp 4 | Tenhults SOK | Småland | | när | | L | | | |
fre 31/8 | | | | | | | | | | |
lör 1/9 | Hittaut-träning 1 sept. | OK Dellen | Hälsingland | | när | | M | | | |
Motionsorientering vid Brotorp | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. Final | OK Löftan | Halland | | när | | M | | | |
Motionsorientering, Sjungande dalen | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Run to the Hills 4 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Öppet Roslagsmästerskap medeldistans | Rånäs OK Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
sön 2/9 | Motionsorientering Tyresö | Söders-Tyresö | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | M | | | |
Södra Hallands Ungdomsserie, Etapp 4 | Laholms OK | Halland | | när | | L | | | |
v 36 | mån 3/9 | Motions OL 7 | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
VOK Motionsorientering 12 (Ö Vännfors) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 4/9 | KPT 2018, etapp 3 | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Höst-springet | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
MTBO Rönnåsen | Ockelbo OK | Gästrikland | M | när | | L | | | |
OL-alliansen | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
DOK:s Krets/motions-OL Solberga | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Höglandsträning | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
Pokaljakten 2018 - Deltävling 5, final | OK Älgen | Värmland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #15 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien med NOK träning | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | | | |
25-manna träning (gemensam start) | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
4-Klubbsmatch #3 | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | | | |
FOK:s höstcup etapp 4 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | M | | | |
Follingboloppet | Visborgs OK | Gotland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Rackstad | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Tullinge SK | Tullinge SK | Stockholm | | när | | M | | | |
Norrcupen 180904 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
SK Björnen Motionsorientering 8 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Västerdalsmästerskap (Siljanskrets) | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | L | | | |
Motionsorientering Uppland | Rasbo IK | Uppland | | när | | L | | | |
Ungdomskretstävling | Mullsjö SOK | Västergötland | | när | | M | | | |
VB-serien, deltävling 3 | OK Malmia | Dalarna | | när | | M | | | |
Kretsmästerskap Sprint Norra Kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | S | | | |
4-sprinten 3 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | S | | | |
3-dagars Avesta OK, etapp 1 | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
7-klubbs natt | Sidensjö IK | Ångermanland | | när | | M | N | | |
ons 5/9 | Onsdagsorientering 11, Särna | Särna SK | Dalarna | | när | | S | | | |
Klubbmatch Veteraner | OK Gränsen | Småland | | när | | M | | | |
Motionsorientering - Granskog | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Motionsorientering och Grand Prix | Växjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering i Skatås | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | M | | | |
Veckoturen 5 sept | OK Ödmården | Gästrikland | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda] | OK Orinto | Västergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserie 6, Västra | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
MTBO, SNO ABCD-Cup | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | M | när | | L | | | |
Ungdomsserie 6, Östra Blekinge | OK Orion | Blekinge | | när | | M | | | |
tor 6/9 | 3-dagars Avesta OK, etapp 2 | Avesta OK | Dalarna | | när | | S | | | |
POL-Träff | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | när | | L | | | |
Vedbokampen | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 14 | Askersunds OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | OK Österåker | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteranorientering HOK | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
VOL 13 HOK | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Veteran-O Gbg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | när | | L | | | |
Motion-OL Magasinsvägen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motions OL LFK | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motionsorientering - Berghultsskolan (Floda) | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-O Mon,Solliden Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Ungdomsserien | Hultsfreds OK | Småland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Sanna Våxnäs | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
BSOK Nissadalsträning | Bredaryds SOK | Småland | | när | | L | | | |
Fyrklövertävling för ungdomar | Almby IK | Örebro Län | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 6 sep | Umeå OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
Sprint-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | S | | | |
SAKO ungdomsträning | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
NASANATTA | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | N | | |
fre 7/9 | | | | | | | | | | |
lör 8/9 | PRO:s RM i medeldistans-orientering | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Ungdomsseriefinal Blekinge | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | när | | L | | | |
Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3 | Ystads OK | Skåne | | när | | M | | | |
sön 9/9 | Skogis Cup nr 8 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Hittautträning #1 Viksjöfors | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 9 september | Umedalens IF | Västerbotten | | när | | M | | | |
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5 | Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
v 37 | mån 10/9 | Bana ÖM9 i samband med Trimtex Cup #5 | OK Hammaren | Gästrikland | | när | | L | | | |
Trimtex Cup #5 | OK Hammaren | Gästrikland | | när | | S | | | |
VOK Motionsorientering 13 (Vännäs, Kronberget) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 11/9 | KPT 2018, etapp 4 | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
3-dagars Avesta OK, etapp 3 | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
FOK:s höstcup etapp 5 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Petersburg | IF Hagen IK Gandvik | Västergötland | | när | | L | | | |
VB-serien 11/9 | Ludvika OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veteran OL Mullsjö | Mullsjö SOK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran OL SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Höstspringet Eskilstuna | OK Tor | Södermanland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #16 | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Krets Motion-OL Stensta | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
4-Sprinten nr 4 | Timrå SOK | Medelpad | | när | | S | | | |
Motionsorientering och VVOKs Klubbmästerskap, Prästtjärnsstugan (med korvgrillning) | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
SK Björnen Motionsorientering 9 | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
Öppet kretsmästerskap sprint | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | S | | | |
Norrcupen Final 2017-09-11 | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
KM-Friskus och KM-Nackhe / Sprint-OL | OK Nackhe | Halland | | när | | S | | | |
ons 12/9 | MTBO-cupen 6 | Gotlands Bro OK | Gotland | M | när | | L | | | |
Motionsorientering | Växjö AIS | Småland | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm] | Rydboholms SK | Västergötland | | när | | M | | | |
O-ligan deltävling 5 | Åmåls OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Onsdagsorientering 12, Idre | Särna SK | Dalarna | | när | | S | | | |
Östgötaserien i MTBO deltävling 4 | OK Kolmården | Östergötland | M | när | | M | | | |
tor 13/9 | POL-Istrum | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna. | Häverödals SK | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 15 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
VR Veteran Höst 18 | Vandrarringen | Västmanland | | när | | M | | | |
VOL 14, SOK | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | | | |
MTBO-träningstävling | OK Hammaren | Gästrikland | M | när | | M | | | |
Motionsorientering Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering-Uddevalla | Herrestads AIF Uddevalla IS Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motion-OL Hultet / PreO | Kristinehamns OK | Värmland | LP | när | | P | | | |
Motions OL 8 samt ungdomsserieavslutning | Ankarsrums OK | Småland | | när | | S | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Kretsträning Västra kretsen | Istrums SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Vittjärvs Natt KM/Träning | Vittjärvs IK | Norrbotten | | när | | M | N | | |
fre 14/9 | ÖOK:s nattserie 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | | | |
Älghornsnatten 2018 | Hässleby SOK | Småland | | när | | L | N | | |
lör 15/9 | Test DM 3 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien deltävling 5 - Final | Stjärnorps SK | Östergötland | | när | | M | | | |
EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget | Edsbyns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
KM-lång Västra kretsen | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | | | |
Kretsmästerskap lång | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Lostwater Secret Lakes | OK Alehof | Göteborg | | när | P | L | | | |
Ungdomsseriestafetten NOK | OK Denseln | Östergötland | | när | S | L | | | |
sön 16/9 | EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget | Edsbyns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Test DM 4 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | M | | | |
Vargsöndan | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Byske | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
Brotorp Trailrun | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Skogis Cup nr 9 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Älgjakten Öppna banor | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
MtbO-närtävling, Falun | OK Kåre | Dalarna | M | när | | M | | | |
v 38 | mån 17/9 | VOK Motionsorientering 14 (Hammarskolan,Sprint) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
tis 18/9 | SOK Natt-KM och närtävling natt | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Tisdags-OL Istrum | IF Hagen Istrums SK | Västergötland | | när | | L | N | | |
Sörmlands OL-veteranmästerskap | OK Grip | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala Veteran OL 18/09 Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motions-OL Lunedet | OK Djerf | Värmland | | när | | M | | | |
25manna-träning / NOK | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | | |
Motion-OL Sjöjungfrun | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
SAKOs 25-mannaträning | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | | | |
SSOK Motionsorientering Tuggelite | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Norrnatt | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
ons 19/9 | VeteranOL 3-stad | OK Skogsvargarna Trollhättans SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 1 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 1 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Veteran-OL OKS 180919 | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | L | | | |
Luffarligan, Masmo | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Sjöbo] | Borås GIF | Västergötland | | när | | M | | | |
tor 20/9 | POL-Mostugan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 16 | OK Alferna Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
IF Rune Veteran OL | IF Rune OK Tor | Västmanland Södermanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Södra Vätterbygden | IK Vista | Småland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna Täby | Täby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-ol | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | | | |
VOL 15 Medelpad | Timrå SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
Veteran-OL Göteborg | IK Stern | Göteborg | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motion-OL Bergskrossen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Klubbmatch Hestra-Ymer-Bredared-Rydboholm | Rydboholms SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 20 sep | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | N | | |
fre 21/9 | ÖstraNatt Etapp 2 | Seskarö IF | Norrbotten | | när | | L | N | | |
lör 22/9 | Motionsorientering i Upplands Väsby | Väsby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Mountainbike orientering Obbola | Umeå OK | Västerbotten | M | när | | L | | | |
sön 23/9 | Öppet KM och Dalaserien i MTBO | IFK Mora OK | Dalarna | M | när | | M | | | |
DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasser | Segersta OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
DM, stafett, Gästrikland, individuella öppna klasser | OK Hammaren | Gästrikland | | när | | M | | | |
Stafett DM Direkt anm | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | S | | | |
Fyrklöver 2018 | OK Tisaren | Örebro Län | | när | | L | | | |
v 39 | mån 24/9 | VOK Motionsorientering 14 (Överboda, Natt) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | N | | |
tis 25/9 | Tisdags-OL Karstorp | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | N | | |
SIF veteran OL | Södertälje IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala veteran OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Polis-SM Ol-skytte | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL Sandviksskolan | OK Djerf | Värmland | | när | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Tibro KM Natt | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
Norrnatt 180925 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | S | N | | |
ons 26/9 | VeteranOL Bodafors | Bodafors OK | Småland | | när | | M | | | |
VeteranOL 3-stad | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 2 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 3-stad | OK Flundrehof | Västergötland | | när | | L | | | |
Polis o Brand SM Lång | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå 26 september | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | L | N | | |
tor 27/9 | POL- Mösseberg | Falköpings AIK OK Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Katrineholms OK | Södermanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 17 | Hällefors OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Polis o Brand SM Medel | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motionsorientering- | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Säter Borlänge träning | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Ymer MTB-O sprint och OL | IK Ymer | Västergötland | LM | när | | S | | | |
25-mannaträning med gemansam start för tjustalliansen | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
HSOK Nybörjartävling | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | S | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Nattcup OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | L | N | | |
fre 28/9 | World Cup och Svenska cupen i Orienteringsskytte | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
Östra Natt etapp 3 | Övertorneå IF | Norrbotten | | när | | L | N | | |
lör 29/9 | MTB-O ABCD cupen | Järfälla OK Stockholm Multisport Klubb | Stockholm | M | när | | M | | | |
4-klubbsmatch no 4 | OK Måsen | Södermanland | | när | | M | | | |
SM, World Cup och Svenska cupen i Orienteringsskytte | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
sön 30/9 | Ungdomens 5-dagars Etapp 5 | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Provlöpning O-Ringen 2019 Etapp 5 | Östergötlands OF | Östergötland | | när | | L | | | |
MTBO, IF Thor ABCD-cup | IF Thor | Uppland | M | när | | S | | | |
SM stafett i Orienteringsskytte | Forsa OK | Hälsingland | | när | S | L | | | |
Gemensamt KM-dag / Tjustmästerskap | Hammarkinds OK | Östergötland | | när | | M | | | |
KM Långdistans Skogslöparna och ÖOK | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | | | |
Midälvastafetten Öppna klasser | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | | | |
v 40 | mån 1/10 | | | | | | | | | | |
tis 2/10 | Tisdags-OL Rankås | IF Hagen Tibro OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
Dalarnas veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | L | | | |
SprintCup 2018 Del 1 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Peking Night - deltävling 1 | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Norrnatta | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | | | |
ÖOK:s nattserie 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | L | N | | |
ons 3/10 | Veteran OL 3-stad | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 3 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
VCEIT | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Rolles nattcup, etapp 1 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 4/10 | POL-Högaliden | Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran | Hallstahammars OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Stadsparken | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 18 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
GOK VeteranOL, Garpe | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteranorientering | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | | |
Veteran OL Göteborg | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
25-mannaträning 181004 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | | | |
Nattcup LOK | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
fre 5/10 | | | | | | | | | | |
lör 6/10 | Motionsorientering 25manna | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Skellefteå OK öppna KM | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
KM MTBO, Medel | Lunds OK | Skåne | M | när | | M | | | |
Skogsfalken Open | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
sön 7/10 | | | | | | | | | | |
v 41 | mån 8/10 | | | | | | | | | | |
tis 9/10 | Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | N | | |
Dala-Veteran OL | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Veteran-OL | OK Måsen | Södermanland | | när | | M | | | |
SprintCup 2018 Del 2 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Natt-serien | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | N | | |
Norrnatt + KM Natt | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
Peking Night - Deltävling 2 | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | L | N | | |
ons 10/10 | Rolles nattcup, etapp 2 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
Nattcup IFK | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | N | | |
VetOL 3stad TSOK | Trollhättans SOK Uddevalla OK | Västergötland Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 4 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Öppna natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 11/10 | GOF NattCup Etapp 1 | Göteborgs OF IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | N | | |
POL-Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL KFUM Vidablick | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 19 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veterantouren | Sigtuna OK | Uppland | | när | | M | | | |
VOK VeteranOL | Vimmerby OK | Småland | | när | | M | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Nattcup IFK | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 1 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | när | | M | N | | |
fre 12/10 | Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand Prix | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Ungdomskretsavslutning med miniläger | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | när | | L | N | | |
Östra Natt deltävling 5 | Haparanda OK | Norrbotten | | när | | L | N | | |
lör 13/10 | Äventyrsorientering | SOK Träff | Västergötland | | när | | S | | | |
MORR – Mölndal Outdoor Runt Race – MTBO | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | M | när | | L | | | |
OK Tyr MTBO Medeldistans/Prova-på | OK Tyr | Värmland | LM | när | | M | | | |
Siljanskrets lång | Leksands OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Klubbmästerskap Sprint OKK och MOK | OK Kontinent | Skåne | | när | | S | | | |
sön 14/10 | Björnjakten | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | när | P | M | | | |
Tränings_Ol på väster | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Närtävling MTBO | Kils OK | Värmland | M | när | | M | | | |
v 42 | mån 15/10 | | | | | | | | | | |
tis 16/10 | Ärla IF Veteran-OL | Ärla IF | Södermanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL OK Kåre 2018:2 | OK Kåre | Dalarna | | när | | M | | | |
SprintCup 2018 Del 3 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | N | | |
SörNatta #1 | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
Kils nattpatrull | Kils OK | Värmland | | när | P | L | N | | |
Nattserien | OK Tor | Södermanland | | när | | L | N | | |
Norrnatt 181016 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
Peking Night deltävling 3 | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | N | | |
ons 17/10 | Rolles nattcup, etapp 3 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
Nattcup | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Luffarligan | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 5 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | S | N | | |
Nattjakta Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | M | N | | |
tor 18/10 | GOF NattCup Etapp 2 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | N | | |
Natt-KM BVSOK/JOK | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | när | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 2 | Göteborgs OF Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | N | | |
POL-Rankås | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | OK Kolmården | Östergötland | | när | | M | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 2018 Fellingsbro | Fellingsbro GOIF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Attunda OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Tolereds AIK Veteran OL | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | N | | |
Höstcupen 1 | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | N | | |
fre 19/10 | Resa till DalaDubbeln | OK Renen | Norrbotten | | när | | L | | | |
Nattsnurr 2018 | Seskarö IF | Norrbotten | | när | | L | N | | |
Kretsmästerskap Natt sydöstra | Andrarums IF | Skåne | | när | | L | N | | |
lör 20/10 | Borttagen | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | M | | | |
Kretsmästerskap+ungdomsserie medel, Motala AIF OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | M | | | |
Högbo Kåsan, etapp 2 | OK Hammaren | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Högbo Kåsan, etapp 1 | OK Hammaren | Gästrikland | | när | | L | | | |
Skogskarlarnas hösting 2018 | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
sön 21/10 | | | | | | | | | | |
v 43 | mån 22/10 | | | | | | | | | | |
tis 23/10 | Veteran OL | OK Tor | Södermanland | | när | | L | | | |
Dala veteran-OL, Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | | | |
SprintCup 2018 Del 4 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
SörNatta #2 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | S | N | | |
IKS Nattserien Höst | IK Standard | Södermanland | | när | | M | N | | |
Natt-KM | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | N | | |
Norrnatt 181023 | Forsa OK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
Natt-KM ungdomar | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
Skogslöparna Höstcup 1 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | M | N | | |
Peking Night - deltävling 4 | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | N | | |
ons 24/10 | VeteranOL 3-stad | OK Gipen Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 6 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
MOF Nattcup #1 | Kovlands IF | Medelpad | | när | | M | N | | |
Nattjakta Etapp 4 | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Tranemo Midnight Trailrun | OK Tranan | Västergötland | | när | | L | | | |
tor 25/10 | Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
POL-Skara | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteranol | Skillingaryds FK Vaggeryds SOK | Småland | | när | | L | | | |
Veteranorientering VO | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Veterantävling Sala | Sala OK | Västmanland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Höstcupen 2 | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | L | N | | |
Kretsträning - Petersburg by fight | IK Gandvik | Västergötland | | när | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 3 | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
fre 26/10 | O-CAMP 2018, etapp 3 | Västergötlands OF | Västergötland | | när | | L | | | |
MTBO Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | M | när | | M | N | | |
Natt-WM | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
Natt-KM | OK Kullingshof | Västergötland | | när | | M | N | | |
Natt-KM med ungdomsmatch | OK Kullingshof | Västergötland | | när | | M | N | | |
Öppet Natt-KM | IK Vikings OK | Värmland | | när | | M | N | | |
lör 27/10 | Skogskarlsmatch Uppland - Gästrikland | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
GMR Open | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | LM | när | | L | | | |
Nordcupen 2018 deltävling 1 | Waxholms OK | Stockholm | | när | | L | | | |
sön 28/10 | PreO, Öppet DM Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | P | när | | P | | | |
Skogis Cup nr 10 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
SörNatta #3 | Rehns BK Segersta OK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
v 44 | mån 29/10 | | | | | | | | | | |
tis 30/10 | Länna öppna natt-KM | Länna IF | Uppland | | när | | M | N | | |
Veteran-OL | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Natträvarnas Natt | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | L | N | | |
Norrnatt | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
Nattserien EOL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 31/10 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 7 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Halloween-natten | OK Djerf | Värmland | | när | | M | N | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | S | N | | |
Skogslöparna Höstcup 2 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
tor 1/11 | POL-Snapen | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | när | | L | | | |
OK Denselns veteran-ol | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran OL | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Halloween-OL | OK Lindéna | Halland | | när | | M | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
Östra Blekinges nattcup 1 + Natt-KM Orion-KSOK | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Höstcupen 3 | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 1 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 2/11 | Österlen lyser | Simrishamns OK | Skåne | | när | | S | N | | |
lör 3/11 | | | | | | | | | | |
sön 4/11 | | | | | | | | | | |
v 45 | mån 5/11 | | | | | | | | | | |
tis 6/11 | VET-OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | S | | | |
Norrnatt 181106 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
GTNC-1 / OKK Natt-KM | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
Natt-serien | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 7/11 | Skogslöparna Höstcup 3 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | S | N | | |
Veteran-OL nr 8 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Kretsmästerskap Natt | OK Motala | Östergötland | | när | | L | N | | |
Kretsmästerskap Natt | OK Motala | Östergötland | | när | | L | N | | |
MOFs Nattcup Deltävling 2 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
tor 8/11 | Orientexpressen 2018 | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Öppen träning | Centrum OK Hagaby GoIF Örebro | Stockholm Örebro Län | | när | | M | N | | |
Östra Blekinges Nattcup 2 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Syd Västra Kretesen Öppet Natt mästerskap | Rävetofta OK | Skåne | | när | | L | N | | |
fre 9/11 | | | | | | | | | | |
lör 10/11 | Nordcupen 2018, deltävling 2 | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Höknatten | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | L | U | N | | |
sön 11/11 | Novemberflåset 2018 | Valbo AIF | Gästrikland | | när | | L | | | |
Rogaining Jössestugan | OK Jösse | Värmland | | när | | M | | | |
v 46 | mån 12/11 | | | | | | | | | | |
tis 13/11 | Veterantävling Krikonbacken | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | L | | | |
Norrnatt 181113 | Forsa OK | Hälsingland | | när | | L | N | | |
OL-NV Natträning 1 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Nattcup 1, Vänersborgs SK | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | N | | |
ons 14/11 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 9 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
GoNattAvesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
SAIS Motions-OL Etapp 1 | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | när | | M | N | | |
tor 15/11 | Veteran-OL | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteranträning-O Gbg | IK Uven | Göteborg | | när | | L | | | |
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 1 Torsåker | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | K | | |
Östra Blekinges Nattcup 3 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
GOF NattCup Etapp 3 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Kolgränna natt | Bottnaryds IF | Småland | | när | | M | N | | |
Natt 7an Etapp 2 | OK Tranan | Västergötland | | när | | L | | | |
fre 16/11 | Kasenatta | Idefjordens SK | Bohuslän-Dal | | när | | M | N | | |
Westmans Night Vision | Västerås SOK | Västmanland | | när | | L | N | | |
lör 17/11 | MUMS 2018 | Domnarvets GOIF Stora Tuna OK | Dalarna | | när | P | L | N | | |
Nordcupen 2018, deltävling 3 | Attunda OK | Stockholm | | när | | M | | | |
sön 18/11 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
v 47 | mån 19/11 | | | | | | | | | | |
tis 20/11 | Veteran-OL | IK Standard | Södermanland | | när | | L | | | |
Vinternatt-OL #1 | Rehns BK | Hälsingland | | när | | M | N | | |
ons 21/11 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 10 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Lussetåget 2018, etapp 4 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Skogslöparna Höstcup 4 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | M | N | | |
Skinkjakten, Deltävling 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | M | N | | |
MOF Nattcup #3 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen 2018-2019 deltävling 1 | OK Tyr | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 22/11 | Veterantävling | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 2 Storvik | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Landehofs Nattcup Etapp 2 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | när | | M | N | | |
Östra Blekinges Nattcup 4 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Natt-Cup 1 Dalarna | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | L | N | | |
Skaraborg By Night | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 23/11 | Öppet Kortdistans-KM Natt | Västerås SOK | Västmanland | | när | | S | N | | |
lör 24/11 | Tranan Höst Challenge | OK Tranan | Västergötland | | när | | U | | | |
Dalaoffensiven 2018 | Dalarnas OF | Dalarna | | när | | M | | | |
Hagasprinten | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | S | | | |
Nordcupen 2018 deltävling 4 | Täby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercup 1 | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
sön 25/11 | Höstrusket Medel | Rimbo SOK | Uppland | | när | | M | | | |
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 1 | OK Milan Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 3 Hedesunda | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | | | |
AdventOrient etapp 1 | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Herkules Stuglopp | FK Herkules | Göteborg | | när | | U | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
Skinkskubbet | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
v 48 | mån 26/11 | | | | | | | | | | |
tis 27/11 | Veteran OL SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | när | | M | | | |
OL-NV Natträning 2 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
ons 28/11 | Lussetåget 2018, etapp 2 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Nattugglan - söder Getaren | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Luffarligan | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 11 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Ålems OK Veteran-OL | Ålems OK | Småland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Vintercupen deltävling 1 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Skinkjakten, Deltävling 2 | Gotlands Bro OK Visborgs OK | Gotland | | när | | M | N | | |
tor 29/11 | GOF NattCup Etapp 4 | Göteborgs OF IK Uven | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteranträning Kungälv | Kungälvs OK | Göteborg | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 1 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges Nattcup 5 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
VBN deltävling 1 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Natt-7:an Etapp 3 | Bredareds IF | Västergötland | | när | | L | N | | |
Klubbstugan torsdag | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
fre 30/11 | | | | | | | | | | |
lör 1/12 | Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 4 Storvik | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | | | |
Nordcupen, etapp 5 | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | S | | | |
Adventstöpet | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | | | |
sön 2/12 | Julserien, Etapp1 | Arboga OK | Västmanland | | när | | L | | | |
AdventOrient etapp 2 | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
v 49 | mån 3/12 | | | | | | | | | | |
tis 4/12 | Veteran OL | OK Tor | Södermanland | | när | | L | | | |
GTNC #2 | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 5/12 | Lussetåget 2018, etapp 3 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Veteran-OL nr 12 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | S | | | |
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 2 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Natt-Cup 2 Dalarna | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
LiU Night 1 Petersburg | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Skinkjakten, Deltävling 3 | Gotlands Bro OK Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | M | N | | |
MOF Nattcup #4 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Kylklampen 2018-2019 deltävling 2 | Kils OK | Värmland | | när | | M | N | | |
tor 6/12 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Landehofs Nattcup Etapp 3 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 2 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges Nattcup 6 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Klubbmästerskap Natt OKK och MOK | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | N | | |
Skaraborg by Night | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 7/12 | | | | | | | | | | |
lör 8/12 | SM Sport Vintercup #1 | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Skinkloppet | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | M | | | |
sön 9/12 | Julserien, Etapp 2 | Arboga OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Skinkloppet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Storviks IF #TBE Sprint Cup Delt. 5 Gästrike Hammarby | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | | | |
Vintercupen 2018-2019 Åkeboda | Härlövs IF | Skåne | | när | | L | | | |
AdventOrient etapp 3 | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
SAIS Motions-OL Etapp 2 | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | när | | S | | | |
Lucianatten | Laholms OK | Halland | | när | | L | N | | |
v 50 | mån 10/12 | | | | | | | | | | |
tis 11/12 | Lussetåget 2018, etapp 4 | Gävle OK | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Nattcup 2, Trollhättans SOK | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | N | | |
OL-NV Natträning 3 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Nattcup #1 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 12/12 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | L | | | |
Elitveteranernas julsprint | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Veteran-OL nr 13 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | | | |
Vintercupen deltävling 2 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Skinkjakten, Le Grand Finale | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | M | N | | |
tor 13/12 | GOF NattCup Etapp 5 | Chalmers OL Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran-OL SAIK | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Östra Blekinges Nattcup 7 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup etapp 2 | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 4 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 14/12 | | | | | | | | | | |
lör 15/12 | Tomtesprinten | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | S | | | |
Vintercupen #3 | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
Qpoolen Indoor | Hässleholms OK | Skåne | | när | | S | | | |
Luciasprinten | OK Älgen | Värmland | | när | | S | N | | |
sön 16/12 | Julserien, Etapp 3 | Arboga OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Julasletet | OK Kullingshof | Västergötland | | när | | U | | | |
Jullöpet 2018 | Trollhättans SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen #3 | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
Vintercup 2 Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
AdventOrient etapp 4 | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Skinkloppet | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
v 51 | mån 17/12 | | | | | | | | | | |
tis 18/12 | | | | | | | | | | |
ons 19/12 | MOF Nattcup #5 | VK Uvarna | Medelpad | | när | | M | N | | |
Go Natt Avesta - Skinkloppet | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | S | | | |
Nattugglan - Tullinge-Hästhagen | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
Kylk(l)ampen deltävling 3 | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 20/12 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Vätterbygden by night 4 | Jönköpings OK | Småland | | när | | L | N | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
Östra Blekinges Nattcup 8 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
DOF natt-cup deltävling OK Kåre | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | N | | |
Skaraborg by night | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 21/12 | Tomterace | OK Renen | Norrbotten | | när | | S | | | |
lör 22/12 | Bredareds Rogaining 2018 | Bredareds IF | Västergötland | | när | P | L | | | |
sön 23/12 | | | | | | | | | | |
v 52 | mån 24/12 | Julaftons OL | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
tis 25/12 | | | | | | | | | | |
ons 26/12 | Julserien, Etapp 4 | Arboga OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Annandags orientering | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | | | |
Skinksvängen 2018 | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Vintercup nr 4, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Annandagssprinten (anmälan endast på tävlingsdagen) | Vimmerby OK | Småland | | när | | M | | | |
tor 27/12 | Landehofs Nattcup Etapp 4 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 3 | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 3 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
fre 28/12 | OKN Natten | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
lör 29/12 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
sön 30/12 | Mellandags-OL | Helsingborgs SOK | Skåne | | när | | M | | | |
Tibro AdventskalenderOL | Tibro OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Skid-O 1 (inställd) | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
v 1 | mån 31/12 | O-CAMP 2018, etapp 4 | Västergötlands OF | Västergötland | | när | | L | | | |
Öppet klubbmästerskap SkidO I 19 IF Boden | I 19 IF | Norrbotten | S | när | | M | | | |
Nyårsorientering | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | L | | | |
Nyårslöpet (anmälan endast på tävlingsdagen) | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Nyårsracet 2018 | Valbo AIF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Sylvestermissen | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | L | | | |