Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 52lör 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne-
distL
sön 2/1
v 1mån 3/1
tis 4/1
ons 5/1
tor 6/1
fre 7/1
lör 8/1
sön 9/1
v 2mån 10/1
tis 11/1
ons 12/1Mila Stockholm By NightSnättringe SKStockholm0
distLNResultat
tor 13/1
fre 14/1
lör 15/1
sön 16/1
v 3mån 17/1
tis 18/1
ons 19/1
tor 20/1
fre 21/1
lör 22/1
sön 23/1
v 4mån 24/1
tis 25/1
ons 26/1
tor 27/1
fre 28/1
lör 29/1
sön 30/1
v 5mån 31/1
tis 1/2
ons 2/2
tor 3/2
fre 4/2
lör 5/2
sön 6/2
v 6mån 7/2
tis 8/2
ons 9/2
tor 10/2
fre 11/2
lör 12/2
sön 13/2
v 7mån 14/2
tis 15/2
ons 16/2
tor 17/2
fre 18/2
lör 19/2
sön 20/2
v 8mån 21/2
tis 22/2
ons 23/2
tor 24/2
fre 25/2
lör 26/2
sön 27/2
v 9mån 28/2
tis 1/3
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkåne0
natLNResultat
lör 5/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkåne0
natMResultat
sön 6/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkåne0
natLResultat
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3Mila Stockholm By NightHellas OrienteringStockholm0
distLNResultat
tor 10/3
fre 11/3KattegattnattHalmstad OKHalland0
natLNResultat
lör 12/3HallandspremiärenLaholms IF OKHalland0
natLResultat
sön 13/3HallandsstafettenOK LindénaHalland133
natSL
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3Bromma-Vällingby SOKBromma-Vällingby SOKStockholm96
distM
OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dal2
natSM
Vårracet-medelOK OrionBlekinge0
natMResultat
KnockoutsprintOs HjälpkurvanSmåland0
distSResultat
sön 20/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland0
natLResultat
Vårracet-långOK OrionBlekinge0
natLResultat
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
distLNResultat
VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge0
natMNResultat
lör 26/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland0
natLResultat
VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge0
natMResultat
sön 27/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland222
natSL
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg0
natLResultat
TyringrundanOK TyringeSkåne0
natLResultat
VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge0
natLResultat
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4Hjortnatta med Långa NattenOK SkogshjortarnaVästergötland0
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland0
distLNResultat
lör 2/4GöingestafettenFK GöingarnaSkåne31
natSM
GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg0
natMResultat
Nybro OK Medel Nybro OKSmåland0
natMResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland0
natLResultat
VårträffenVisborgs OKGotland0
distSResultat
sön 3/4Frosta OKFrosta OKSkåne0
natLResultat
GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg0
natLResultat
IFK Lidingö, medelIFK Lidingö SOKStockholm0
natMResultat
Nybro OK Lång VTSCNybro OKSmåland0
natLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland0
distLResultat
TorfejdenOK TorSödermanland0
natLResultat
Ulricehamns OK LångdistansUlricehamns OKVästergötland108
natL
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmåland0
natMNResultat
tor 7/4
fre 8/4DM Natt HallandÄtrans IFHalland0
mästLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm0
natLNResultat
SvartnattaVingåkers OKSödermanland-
natLN
TibroTrippeln, nattTibro OKVästergötland0
natLNResultat
lör 9/4TibroTrippeln, medelTibro OKVästergötland0
natMResultat
FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne0
natMResultat
IFK Göteborgs VårtävlingIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland0
natLResultat
Kolmårdsdubbeln, MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland0
natMResultat
LännasprintenLänna IFUppland0
natMResultat
Per & Kersti CupOK StigenSmåland30
natL
sön 10/4TibroTrippeln, långTibro OKVästergötland0
natLResultat
FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne0
natMResultat
GMOK VårtävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg0
natLResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland247
natSL
Per & Kersti Cup, stafettOK StigenSmåland0
natSL
RånässtafettenRånäs OKUppland303
natSL
Växjö OKVäxjö OKSmåland0
natMResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm168
natSLK
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4PreO Natt PAN-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne51
P
natLN
SM NattGotlands Bro OKGotland0
mästLNResultat
lör 16/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natMResultat
FOLSkubbetFrölunda OLGöteborg0
natMResultat
IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötland0
natMResultat
Kjula IFKjula IFSödermanland0
natLResultat
PreO PAN-Kristianstad OK Pan-KristianstadSkåne78
P
natL
Publiktävling SSMEksjö SOKSmåland0
natLResultat
Skaraborgsmästerskap MedeldistansFalköpings AIK OKVästergötland0
distMResultat
SM Sprint, kvalGotlands Bro OKGotland0
mästSResultat
Sydsvenska MästerskapenEksjö SOKSmåland0
mästLResultat
VåryranFK BokenSkåne0
natMResultat
sön 17/4AlbykampenSöders-TyresöStockholm0
natMResultat
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg0
natLResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne0
natLResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natLResultat
PreO Härlövs IFHärlövs IFSkåne80
P
natL
Publiktävling Sprint-SMGotlands Bro OKGotland0
distSResultat
Publiktävling SSM-stafettenEksjö SOKSmåland0
natMResultat
SM Sprint, finalGotlands Bro OKGotland0
mästSResultat
Sydsvenska MästerskapetEksjö SOKSmåland-
natSL
Urban-Hjärne KampenOK MotalaÖstergötland0
natLResultat
VårtävlingGudhems IFVästergötland0
natLResultat
Ärla IFÄrla IFSödermanland0
natMResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4
ons 20/4
tor 21/4Häxjakten FIVE O-1IK GandvikVästergötland0
natLNResultat
Sydsvenska 7-Mannakavlen och 4-DambudkavlenKexholms SKSmåland101
natSLK
VÅR-OL på Söderåsen Rävetofta OKSkåne0
natLNResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland266
natSLK
fre 22/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland266
natSLK
HallstaträffenHallstahammars OKVästmanland0
natMResultat
Kilsnatta, Tour de VärmlandKils OKVärmland0
natLNResultat
Kilssprinten, Tour de VärmlandKils OKVärmland0
natSResultat
Kortfredan FIVE O-2IK GandvikVästergötland0
natSResultat
Uppsala Möte NattRasbo IK
Upsala IF
Uppland0
natLNResultat
IK Dran Långfredag MedeldistansIK DranHalland0
natMResultat
lör 23/4Filipstadsetappen, Tour de VärmlandFilipstads OKVärmland0
natMResultat
Gränsens DubbelMedelOK GränsenSmåland0
natLResultat
Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natMResultat
NackheträffenOK NackheHalland0
natLResultat
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland0
natMResultat
Uppsala möte OK LinnéUppland0
natMResultat
VÅR-OL på Söderåsen OK SilvaSkåne0
natLResultat
Öjetrampen FIVE O-3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natLResultat
sön 24/4Bohuslunken FIVE O-4Uddevalla OKBohuslän-Dal0
natMResultat
Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIKHP HuskvarnaSmåland0
natLResultat
Helsingborgs SOKHelsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
IK Ymers VårtävlingIK YmerVästergötland156
natM
Kringelträffen, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natLResultat
Tyrpropagandan, Tour de VärmlandOK TyrVärmland0
natLResultat
Uppsala Möte LångIF ThorUppland0
natLResultat
ArosträffenVästerås SOKVästmanland0
natMResultat
v 17mån 25/4Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIKHP HuskvarnaSmåland0
natMResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland0
natLResultat
Vikingaträffen FIVE O-5Trollhättans SOKVästergötland0
natMResultat
VättefejdenTockarps IKSkåne0
natLResultat
ArosträffenVästerås SOKVästmanland0
natLResultat
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4
fre 29/410MILA Öppna motionsklasserSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm0
natLKResultat
lör 30/410MILA Öppna motionsklasserSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm0
natLKResultat
Gällstad - Medium / MedeldistansGällstadbygdens SOKVästergötland0
natMResultat
RöenaträffenOK GyngeSkåne0
natLResultat
10MILASkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm0
natSLK
sön 1/510MILA Öppna motionsklasserSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm0
natLKResultat
10MILASkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm0
natSLK
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland0
natLResultat
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland0
natLResultat
Omega Kort med 7-häradsmästIK OmegaVästergötland0
natMResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5
tor 5/5DM Sprint StockholmJärfälla OKStockholm0
mästSResultat
OK SkogsströvarnaOK SkogsströvarnaÖstergötland0
natMResultat
fre 6/5
lör 7/5KalmarträffenKalmar OKSmåland0
natLResultat
Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior CupHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholm0
intLResultat
PreO DM Natt öppen UpplandLänna IFUppland40
P
mästLN
Slogmossen-Medel, Dalaportens OLDalaportens OLDalarna0
natMResultat
Tisarträffen medelOK TisarenÖrebro Län0
natMResultat
Kinnaströms SKKinnaströms SKVästergötland0
natMResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland0
natLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal0
natMResultat
PreO TempO OK LinnéOK LinnéUppland41
P
natM
sön 8/5Nordic Open Junior Meeting, PubliktävlingHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholm0
natMResultat
Nordic Open Junior Meeting, stafettHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholm41
intSL
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland0
natMResultat
PreO OK RodhenOK RodhenUppland54
P
natL
Skaraborgsmästerskap LångOK SkogsstjärnanVästergötland0
distLResultat
Slogmossen-Lång, Dalaportens OLDalaportens OLDalarna0
natLResultat
Tisarträffen långOK TisarenÖrebro Län0
natLResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal0
natMResultat
OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland0
natLResultat
OK Bäverns Medel VTSCOK BävernSmåland0
natMResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland0
natMResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5Kretstävling Grupp Söder 1Hellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien Söder 2Söders-TyresöStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien kretstävlingTäby OKStockholm124
distL
Ungdomsserien Söder 3 kretstävling 1OK SödertörnStockholm0
distLResultat
ons 11/5Stockholm City Cup 1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSResultat
tor 12/5Ungdomsserien, grupp norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm0
distLResultat
fre 13/5
lör 14/5Närkedubbeln dag 1KFUM Örebro OKÖrebro Län0
natMResultat
Valbos NationellaValbo AIFGästrikland0
natMResultat
sön 15/5LundasprintenLunds OKSkåne0
natSResultat
Närkedubbeln dag 2Hagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län0
natLResultat
Seskarö IF MedelSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distMResultat
Seskarö IF SprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
SupersprintenHerrestads AIFBohuslän-Dal0
distSResultat
ÅdalsluffenLugnviks IF
OK Nipan
Ångermanland0
natMResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland0
natLResultat
v 20mån 16/5
tis 17/5Spring challengeOK NolaskogsarnaÅngermanland-
distSM
ons 18/5DM Sprint ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland0
mästSResultat
Stockholm City Cup 2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSResultat
DM Sprint Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal0
mästSResultat
tor 19/5DM Sprint UpplandRånäs OKUppland0
mästSResultat
fre 20/5JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet0
natSResultat
Tour de Medelpad, tdM Etapp 1Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
natMResultat
lör 21/5Tour de Medelpad, etapp 2 TimråluffenSundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
natLResultat
DM Sprint ÖrebroFellingsbro GOIFÖrebro Län0
mästSResultat
FK BokenFK BokenSkåne0
natSS
JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet0
natMResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland43
distSS
Säterträffen, etapp 1Säterbygdens OKDalarna0
natMResultat
Säterträffen, etapp 2Säterbygdens OKDalarna0
natMResultat
UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotland0
distLResultat
Bahco Cup ungdomLidköpings VSKVästergötland159
natM
sön 22/5Tour de Medelpad, tdM Etapp 3Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad0
natMResultat
Bergnäsets AIKBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distMResultat
Bergnäsets AIKBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet0
natLResultat
Ronneby OK medeldistansRonneby OKBlekinge0
natMResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland0
natMResultat
Nässjö OKNässjö OKSmåland0
distMResultat
Bahco Stafett ungdomLidköpings VSKVästergötland4
natSL
v 21mån 23/5
tis 24/5Ungdomserien kretstävlingSnättringe SKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien nr 2, grupp 2 NorrJärfälla OKStockholm0
distLResultat
ons 25/5DM Sprint GästriklandHofors OKGästrikland0
mästSResultat
Stockholm City Cup 3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSResultat
tor 26/5DM Sprint MedelpadVK UvarnaMedelpad0
mästSResultat
Ungdomsserien söder 2Skarpnäcks OLStockholm0
distLResultat
fre 27/5StOF:s sommarläger, medeldistansOK SödertörnStockholm0
distLResultat
lör 28/55-mannaHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län-
distSM
DM Sprint HallandOK LöftanHalland0
mästSResultat
DM Sprint Småland, VTSCOK StigenSmåland0
mästSResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland0
natMResultat
Skaraborgs Mästerskap SprintIstrums SKVästergötland0
distSResultat
UngdomsserieStenungsunds OKBohuslän-Dal0
distLResultat
sön 29/5MTBO SödertäljeSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
M
natLResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland0
natLResultat
STOF:s sommarläger lägerstafettOK SödertörnStockholm0
distSLResultat
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal0
natMResultat
v 22mån 30/5
tis 31/5PreO DM öppen VästmanlandNorbergs OKVästmanland31
P
mästL
ons 1/6
tor 2/6Elitserie PubliktävlingIFK Mora OKDalarna0
natLResultat
Elitserien lång / För EMIFK Mora OKDalarna0
natLResultat
Pålsboda-sprintenOK TylöskogÖrebro Län48
distS
ÖSA Träffen 2/6Alfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
fre 3/6PreO i Väst Kungälvs OKGöteborg104
P
natL
SM MTBO, SprintOK Pan-KristianstadSkåne0
M
mästSResultat
ÖSA Träffen 3/6Alfta-Ösa OKHälsingland0
natLResultat
lör 4/6Elitserie PubliktävlingIFK Mora OKDalarna0
natMResultat
Elitserien medel / För EMIFK Mora OKDalarna0
natMResultat
PreO i Väst LagtävlingOK LandehofGöteborg72
P
natM
SM MTBO, MedelOK Pan-KristianstadSkåne0
M
mästMResultat
Västerbottens 3-dagars etapp 1Högåkers OKVästerbotten0
natMResultat
ÖSA Träffen 4/6Alfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
PreO i Väst TempOGöteborg-Majorna OKGöteborg73
P
natM
sön 5/6DM Sprint SkåneEslövs FKSkåne0
mästSResultat
Kopparsprinten stafettOK KåreDalarna253
natSS
SM MTBO, LångOK Pan-KristianstadSkåne0
M
mästLResultat
Västerbottens 3-dagars etapp 2Högåkers OKVästerbotten0
natLResultat
PreO i VästLerums SOKGöteborg106
P
natL
Faxeträffen, etapp 1Söderhamns OKHälsingland0
natMResultat
v 23mån 6/6Faxeträffen, etapp 2Söderhamns OKHälsingland0
natLResultat
Elitserien sprint / För EMOK KåreDalarna0
natSResultat
KopparsprintenOK KåreDalarna0
natSResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natSResultat
Västerbottens 3-dagars etapp 3Stöcksjö ISVästerbotten0
natMResultat
tis 7/6
ons 8/6Rimforsa-sprintenBjörkfors GOIFÖstergötland0
distSResultat
tor 9/6NipsprintenOK NipanÅngermanland0
distSResultat
fre 10/6DM Sprint Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen56
mästS
lör 11/6DM Sprint GöteborgIK SternGöteborg0
mästSResultat
Sprinthelgen - individuell, etapp 1OK OrionBlekinge0
natSResultat
Sprinthelgen - individuell, etapp 2OK OrionBlekinge0
natSResultat
Umeträffen MedeldistansIFK UmeåVästerbotten0
natMResultat
DM Ultralång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen57
mästU
PreO DM öppen Västergötl, Göteb-g, BohuslänDalOK SkogshjortarnaVästergötland37
P
mästL
sön 12/6DM Medel Medelpad/ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland0
mästMResultat
Kvarnsveden MTBO 2011Kvarnsvedens GOIF OKDalarna0
M
natMResultat
Sprinthelgen - parstafettOK OrionBlekinge48
natSS
Umeträffen LångdistansIFK UmeåVästerbotten0
natLResultat
U-stafett Stefans minneOK EkenÖstergötland0
distSM
EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal0
natSResultat
DM Sprint VärmlandDeje SFVärmland0
mästSResultat
v 24mån 13/6
tis 14/6DM Sprint SödermanlandKjula IFSödermanland0
mästSResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland0
distSResultat
Vittjärvs IK med ungdoms-Cup 1Vittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLResultat
ons 15/6
tor 16/6
fre 17/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 1, ÄttekullaHelsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
lör 18/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 2, HelsingörHelsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
Tre Skåningar och en Dansk, etapp 3, BergaHelsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
MTB-O Nationell publiktävling medelIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
natMResultat
MTB-O Veteran VM medeldistansIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
mästMResultat
BrödkampenOckelbo OKGästrikland0
distLResultat
sön 19/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 4, DalhemHelsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
MTB-O Nationell publiktävling LångIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
natLResultat
MTB-O Veteran VM långdistansIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
mästLResultat
v 25mån 20/6MTB-O Nationell publiktävling medelIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
natMResultat
MTB-O Veteran VM sprintIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
M
mästSResultat
tis 21/6Nordic Orienteering Tour, deltävling 2Göteborgs OFGöteborg-
intS
DM Sprint GotlandIF Hansa-HoburgGotland0
mästSResultat
ons 22/6Gävla LångtGävle OKGästrikland0
mästUResultat
PreO RoslagsmästerskapOK RoslagenUppland28
P
distL
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6Idre Fjäll-OLIdrefjällens OKDalarna0
natLResultat
v 26mån 27/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna0
natSResultat
tis 28/6PreO 3+3HJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarna24
P
natL
Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
DM Sprint HälsinglandForsa OKHälsingland0
mästSResultat
ons 29/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna0
natMResultat
OK Vilse 87 KvällstävlingOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
tor 30/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
OK Vilse 87 KvällstävlingOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
fre 1/73+3 SprintMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natSResultat
PreO 3+3HJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarna66
P
natL
Vålådalens 3-dagars, etapp 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
natSResultat
lör 2/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
natLResultat
3+3 LångMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natLResultat
PreO 3+3 TempOHJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarna62
P
natM
VeterantourenKöping-Kolsva OKVästmanland106
natM
TJOGETEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland79
natSLK
sön 3/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
natUResultat
3+3 MedelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natMResultat
PreO 3+3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna63
P
natL
VeterantourenKöping-Kolsva OKVästmanland101
natL
v 27mån 4/7Vittjåkkstävlingen, etapp 1Arvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natMResultat
Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm0
distLResultat
tis 5/7Vittjåkkstävlingen, etapp 2Arvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm0
distMResultat
Ulricehamns OK LångdistansUlricehamns OKVästergötland0
natLResultat
ons 6/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm0
distLResultat
PreO DM öppen UpplandOK LinnéUppland39
P
mästL
Vittjärvs IKVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund0
natSResultat
tor 7/7Vittjärvs IKVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
fre 8/7Havs OL Dag1Stigmännen Karlshamns OKBlekinge0
natLResultat
Eskilstuna Weekend, etapp 1IK StandardSödermanland0
natMResultat
lör 9/7Eskilstuna Weekend, etapp 2IK StandardSödermanland0
natLResultat
Havs OL Dag2Stigmännen Karlshamns OKBlekinge0
natLResultat
Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natMResultat
Gotland 2-Dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotland0
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland0
natMResultat
sön 10/7Eskilstuna Weekend, etapp 3IK StandardSödermanland0
natLResultat
Gotland 2-Dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotland0
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland0
natLResultat
Havs OL Dag3Stigmännen Karlshamns OKBlekinge0
natLResultat
Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
v 28mån 11/7Gränsjakten i Strömstad, 3-dagars, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal0
natMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne0
natLResultat
tis 12/7Gränsjakten i Strömstad, 3-dagars, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal0
natMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne0
natLResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland0
natLResultat
Gotland 3-dagars, etapp 1Visborgs OKGotland0
natMResultat
ons 13/7Gränsjakten i Strömstad, 3-dagars, etapp 3Idefjordens SKBohuslän-Dal0
natLResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne0
natLResultat
Gotland 3-dagars, etapp 2Visborgs OKGotland0
natMResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland0
natLResultat
tor 14/7Gotland 3-dagars, etapp 3Visborgs OKGotland0
natLResultat
fre 15/7Hallands 3-dagars, etapp 1FK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland0
natMResultat
lör 16/7Hallands 3-dagars, etapp 2FK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland0
natLResultat
sön 17/7Hallands 3-dagars, etapp 3FK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland0
natLResultat
v 29mån 18/7
tis 19/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Skärgårdssprint, etapp 1OK RoslagenUppland0
distSResultat
ons 20/7Skärgårdssprint, etapp 2OK RoslagenUppland0
distSResultat
tor 21/7
fre 22/7PreO DM öppen HälsinglandRehns BKHälsingland63
P
mästL
lör 23/7
sön 24/7O-Ringen Hälsingland 2011, etapp 1Svenska Orienteringsförbundet0
LMP
natLResultat
v 30mån 25/7O-Ringen Hälsingland 2011, etapp 2Svenska Orienteringsförbundet0
LMP
natLResultat
tis 26/7
ons 27/7O-Ringen Hälsingland 2011, etapp 3Svenska Orienteringsförbundet0
LMP
natLResultat
tor 28/7O-Ringen Hälsingland 2011, etapp 4Svenska Orienteringsförbundet0
LMP
natMResultat
fre 29/7O-Ringen Hälsingland 2011, etapp 5Svenska Orienteringsförbundet0
LMP
natLResultat
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanland0
distLResultat
tis 2/8OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanland0
distLResultat
ons 3/8OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanland0
distLResultat
Sandvikens Öppna KommunMästerskapOK HammarenGästrikland0
distMResultat
tor 4/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland0
natMResultat
Fjällorienteringen, etapp 1Jämtland-Härjedalens OF
OK Storsjön
Jämtland-Härjedalen-
natPU
fre 5/8Fjällorienteringen, etapp 2Jämtland-Härjedalens OF
OK Storsjön
Jämtland-Härjedalen-
natPU
Ungdomens 10-milaFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland-
natSLK
lör 6/8Fjällorienteringen, etapp 3Jämtland-Härjedalens OF
OK Storsjön
Jämtland-Härjedalen-
natPU
DM Medel NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund0
mästMResultat
Markdubbeln MedelFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland0
natMResultat
43-kalvenLinköpings OK
Söderköpings OK
Östergötland0
natSLKResultat
sön 7/843-kalvenLinköpings OK
Söderköpings OK
Östergötland0
natSLKResultat
43-kavlen, öppna klasserLinköpings OK
Söderköpings OK
Östergötland3
natL
DM Ultralång NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund0
mästUResultat
DM Ultralång ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland0
mästUResultat
Markdubbeln LångFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland0
natLResultat
v 32mån 8/8
tis 9/8DistriktsmatchSala OKVästmanland0
distSResultat
Stigfinnarcup, DagStigfinnarnaStockholm0
distLResultat
ons 10/8DistriktsmatchSala OKVästmanland0
distSResultat
tor 11/8
fre 12/8Norrlandsmästerskap SprintOK HammarenGästrikland0
natSResultat
lör 13/8BockajaktenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland0
natMResultat
Götalandsmästerskap, IndividuelltOK LandehofGöteborg0
mästLResultat
Norrlandsmästerskap MedelGävle OKGästrikland0
mästMResultat
SvealandsmästerskapLindebygdens OKÖrebro Län0
mästLResultat
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm0
natMResultat
Hjo 2-dagarsHjobygdens OKVästergötland0
natMResultat
sön 14/8BockajaktenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland0
natLResultat
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland0
natLResultat
GrangärdeträffenGrangärde OKDalarna0
natMResultat
Götalandsmästerskap, StafettOK LandehofGöteborg-
mästSL
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm0
natLResultat
Landehof augustitävlingOK LandehofGöteborg0
natMResultat
Lesjöfors MIX:enLesjöfors SKVärmland0
natMResultat
LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Län0
natMResultat
Norrlandsmästerskap LångGävle OKGästrikland0
mästLResultat
SlottskampenSigtuna OKUppland0
natLResultat
Hjo 2-dagarsHjobygdens OKVästergötland0
natLResultat
v 33mån 15/8
tis 16/8DM Ultralång VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästUResultat
Stigfinnarcup, NattStigfinnarnaStockholm0
distLResultat
Storviks NattStorviks IFGästrikland0
natLNResultat
ons 17/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland118
natSL
tor 18/8
fre 19/8Öppna Falumästerskapet nattKorsnäs IF OKDalarna0
distLNResultat
DM Medel Jämtland/HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen36
mästM
Luletrippeln SprintBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund0
natSResultat
lör 20/8Arlanda-Dubbeln MedelLånghundra IF
Sundbybergs IK
Uppland
Stockholm
0
natMResultat
DM Lång Medelpad/ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
mästLResultat
DM Medel VästerbottenIFK UmeåVästerbotten0
mästMResultat
Lunds OKLunds OKSkåne0
natMResultat
Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötland0
natMResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal0
natMResultat
DM Långdistans Jämtland/HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen34
mästL
Golden WeekendArboga OKVästmanland0
natMResultat
SILVA Junior CupOK Klemmingen
Trosabygdens OK
Södermanland0
natLResultat
Luletrippeln LångBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
sön 21/8Bredaryds SOKBredaryds SOKSmåland0
natLResultat
DM Stafett Medelpad/ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
mästSLStarttider
DM Stafett VästerbottenIFK UmeåVästerbotten41
mästSL
KolmårdsträffenTjalve OrienteringsklubbÖstergötland0
natLResultat
Lunds OKLunds OKSkåne0
natLResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland0
natLResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg0
natLResultat
SILVA Junior CupOK Klemmingen
Trosabygdens OK
Södermanland0
natMResultat
SOK Viljan SOK ViljanSmåland0
natLResultat
Arlanda-Dubbeln LångLånghundra IF
Sundbybergs IK
Uppland
Stockholm
0
natLResultat
Golden WeekendArboga OKVästmanland0
natMResultat
Luletrippeln MedelBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund0
natMResultat
VärmlandsserienSäffle OKVärmland0
distLResultat
v 34mån 22/8
tis 23/8
ons 24/8
tor 25/8
fre 26/8DM Natt BlekingeOK Vilse 87Blekinge0
mästLNResultat
DM Natt Gästrikland + HälsinglandOckelbo OKGästrikland0
mästLNResultat
DM Natt GöteborgOK AlehofGöteborg0
mästLNResultat
DM Natt Småland, VTSCVärend GN OLSmåland0
mästLNResultat
DM Natt SödemanlandNyköpings OKSödermanland0
mästLNResultat
DM Natt ÖrebroOK TylöskogÖrebro Län0
mästLNResultat
DM Natt SkåneFK BokenSkåne0
mästLNResultat
DM Natt UpplandLänna IFUppland0
mästLNResultat
DM Natt ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland0
mästLNResultat
DM Natt VärmlandKristinehamns OKVärmland0
mästLNResultat
lör 27/8DM Lång StockholmSolna OKStockholm0
mästLResultat
DM Medel Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal0
mästMResultat
DM Medel DalarnaStora Tuna OKDalarna0
mästMResultat
DM Medel HallandLaholms IF OKHalland0
mästMResultat
DM Medel VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland0
mästMResultat
DM Sprint VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland0
mästSResultat
UvtrampenVK UvarnaMedelpad0
natMResultat
DM Lång NorrbottenBodens BK
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
mästLResultat
sön 28/8DM Lång BlekingeRonneby OKBlekinge0
mästLResultat
DM Lång Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal0
mästLResultat
DM Lång DalarnaStora Tuna OKDalarna0
mästLResultat
DM Lång GöteborgIK UvenGöteborg0
mästLResultat
DM Lång Småland, VTSCMålilla OKSmåland0
mästLResultat
DM Lång SödermanlandKatrineholms OKSödermanland0
mästLResultat
DM Lång VästerbottenLångvikens OKVästerbotten0
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
mästLResultat
DM Medel StockholmWaxholms OKStockholm0
mästMResultat
DM Stafett HallandHalmstad OKHalland0
mästSLStarttider
DM Stafett VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland171
mästSL
DM Stafett VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland0
mästSMResultat
DM Lång SkåneRingsjö OKSkåne0
mästLResultat
DM Stafett NorrbottenBodens BK
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
mästSLResultat
DM Stafett ÖrebroAlmby IKÖrebro Län82
mästSL
DM Lång Gästrikland + HälsinglandJärbo OKGästrikland0
mästLResultat
DM Lång UpplandTierps SOKUppland0
mästLResultat
DM Lång VärmlandOK JösseVärmland0
mästLResultat
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8U-serien, region-nordVäsby OKStockholm0
distMResultat
U-serien, region-sydHaninge SOKStockholm0
distMResultat
tor 1/9
fre 2/9DM Natt StockholmOK RavinenStockholm0
mästLNResultat
DM Natt VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötland0
mästLNResultat
DM Natt ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland0
mästLNResultat
DM Natt DalarnaAvesta OKDalarna0
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal0
mästMNResultat
lör 3/9DM Medel Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästrikland0
mästMResultat
DM Medel Göteborg Tolereds Allmänna IKGöteborg0
mästMResultat
DM Medel Småland, VTSCSOK AnebySmåland0
mästMResultat
DM Medel SödermanlandOK GripSödermanland0
mästMResultat
DM Medel VärmlandSisu Forshaga SKVärmland0
mästMResultat
DM Medel ÖrebroOK MilanÖrebro Län0
mästMResultat
DM Natt NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
mästLNResultat
DM Sprint VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötland0
mästSResultat
DM Stafett GotlandVisborgs OKGotland0
mästSLStarttider
PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland37
P
natM
PreO Natt Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland25
P
natMN
DM Medel SkåneHjärnarps OLSkåne0
mästMResultat
DM Medel VästmanlandVästerås SOKVästmanland0
mästMResultat
DM Medel BlekingeOK OrionBlekinge0
mästMResultat
DM Medel UpplandOK RodhenUppland0
mästMResultat
DM Medel ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland0
mästMResultat
DM Sprint DalarnaAvesta OKDalarna0
mästSResultat
DM Sprint NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
mästSResultat
sön 4/9DM Lång GotlandVisborgs OKGotland0
mästLResultat
DM Lång HallandIK Trenne UllaredHalland0
mästLResultat
DM Lång ÖrebroOK MilanÖrebro Län0
mästLResultat
DM Stafett Bohuslän-DalGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborg
Bohuslän-Dal
-
mästSL
DM Stafett DalarnaAvesta OK
IFK Hedemora OK
Dalarna150
mästSL
DM Stafett GöteborgGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborg
Bohuslän-Dal
0
mästSLStarttider
DM Stafett SmålandSOK AnebySmåland212
mästSL
DM Stafett StockholmGustavsbergs OKStockholm0
mästSLResultat
DM Stafett SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland106
mästSL
DM Stafett UpplandOK EnenUppland119
mästSL
DM Stafett VärmlandOK Tyr
SK Örnen
Värmland0
mästSLStarttider
PreO OK LinnéOK LinnéUppland40
P
natL
DM Lång VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötland0
mästLResultat
DM Lång VästmanlandVästerås SOKVästmanland0
mästLResultat
DM Stafett BlekingeOK OrionBlekinge67
mästSL
DM Stafett Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästrikland0
mästSLStarttider
DM Stafett SkåneHjärnarps OLSkåne163
mästSL
DM Stafett ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland125
mästSL
DM Sprint ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanland0
mästSResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Län0
distLNResultat
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9USM SprintOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dal0
mästSResultat
lör 10/9PreO DM öppet DalarnaKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Dalarna57
LP
mästL
SM Lång, kvalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland0
mästLResultat
Bauertrampet, LångJönköpings OKSmåland0
natLResultat
NAIS-Träffen medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland0
distMResultat
USM LångOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dal0
mästLResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
natMResultat
NOK’s NationellaNorbergs OKVästmanland0
natMResultat
SOK:s nationella MedelSkellefteå OKVästerbotten50
natM
SimlångsträffenSimlångsdalens IFHalland0
natMResultat
sön 11/9Bauertrampet, MedelJönköpings OKSmåland0
natMResultat
OK TjärnenOK TjärnenSödermanland0
distMResultat
PreO Tuna PrecisionStora Tuna OKDalarna55
P
natM
SM Lång, finalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland0
mästLResultat
SOK:s nationella LångSkellefteå OKVästerbotten61
natL
Ålems OKÅlems OKSmåland0
natMResultat
Hjortsöndan, SM-LÅNG-publiktävlingOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland0
natMResultat
USM StafettOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dal98
mästSL
BergslagsträffenFagersta OKVästmanland0
natLResultat
FYRKLUBBSOK TorfinnSkåne0
distLResultat
NAIS-Träffen långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland0
distLResultat
PreO FYRKLUBBSOK TorfinnSkåne9
P
natL
Igulfejden SprintKovlands IFMedelpad0
natSResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9PreO SM natt Vänersborgs SKVästergötland66
P
mästLN
SM Medel, kvalTrollhättans SOKVästergötland0
mästMResultat
Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmåland0
natLNResultat
PatrullnattenOK KlemmingenSödermanland0
distPLNStarttider
lör 17/9IFK Enskede, långIFK EnskedeStockholm0
natLResultat
Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmåland0
natLResultat
OK Triangeln medeldistansOK TriangelnUppland0
natMResultat
PreO SM TempOVänersborgs SKVästergötland81
P
mästM
SkaraborgsstafettRyda SKVästergötland32
distSM
SM Medel, finalTrollhättans SOKVästergötland0
mästMResultat
Bergnäsets AIK med ungdoms-Cup 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLResultat
BjursåsluffenBjursås OKDalarna0
natMResultat
Veteran RM MedelNjurunda OKMedelpad0
mästMResultat
sön 18/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland25
distSM
PreO SM dagVänersborgs SKVästergötland99
P
mästL
Publiktävling SM-stafettVänersborgs SKVästergötland0
natMResultat
Skutskärs OK MedelSkutskärs OKGästrikland0
natMResultat
ÅkersorienteringenÅkers IFSödermanland0
natLResultat
GöingeträffenHässleholms OKSkåne0
natLResultat
Publiktävling blåbärskavlenVäxjö OKSmåland0
distLResultat
Skogsluffarnas OK, medelSkogsluffarnas OKStockholm0
natMResultat
SM StafettVänersborgs SKVästergötland333
mästSL
TivedsträffenSOK TräffVästergötland0
natLResultat
Veteran RM LångNjurunda OKMedelpad0
mästLResultat
BlåbärskavlenVäxjö OKSmåland0
natSLStarttider
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9DM Natt GotlandSvaide Roma SOKGotland0
mästLNResultat
Skaraborgsmästerskap nattHjobygdens OKVästergötland0
distLNResultat
OL-Rounden + DM nattOK HedströmmenVästmanland0
natMNResultat
lör 24/9Baltic Junior CupFalkenbergs OKHalland0
intLResultat
DM Natt VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
mästLNResultat
DM Sprint VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
mästSResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland-
distSM
Falkenbergs OK MedeldistansFalkenbergs OKHalland88
distM
Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad0
distSResultat
Österåkerskavlen - MedeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natMResultat
DubbelfajtenGarphyttans IFÖrebro Län0
distPLResultat
Hestra IF MedeldistansHestra IFVästergötland0
natMResultat
PreO DM öppen SkåneRingsjö OKSkåne11
P
mästL
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm103
natSL
Haparanda OK med ungdoms-Cup 3Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLResultat
OL-RoundenOK HedströmmenVästmanland0
natLResultat
sön 25/9ALSTERMO IFAlstermo IFSmåland0
natLResultat
Baltic Junior Cup StafettFalkenbergs OKHalland-
natSL
DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotland0
mästMResultat
FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarna0
natMResultat
Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad0
natLResultat
Traneträffen med 7-häradmäst långOK TrananVästergötland0
natLResultat
HöstflåsetFK ÅsenSkåne0
natLResultat
KorpenGarphyttans IFÖrebro Län0
distLResultat
OL-RoundenOK HedströmmenVästmanland0
natMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland0
natLResultat
SödertäljeorienteringenSödertälje IFSödermanland0
distLResultat
LinnéklassikernOK LinnéUppland0
natLResultat
Värrst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal0
natMResultat
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm0
distSSNStarttider
DM Natt MedelpadNjurunda OKMedelpad0
mästLNResultat
tor 29/9
fre 30/9Öppet 7-häradsmästerskap nattGällstadbygdens SOKVästergötland0
distLNResultat
lör 1/10HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Län0
natM
SelångerträffenSelånger SOKMedelpad0
natMResultat
Uppsala MTBOIF ThorUppland0
M
distLResultat
SM UltralångHJS-Vansbro OKDalarna0
mästUResultat
Bredareds IFBredareds IFVästergötland0
natMResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge0
natMResultat
OK Renen med ungdoms-Cup 4OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
distMResultat
Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna0
natLResultat
Centrum teamsprintCentrum OKStockholm-
distSS
sön 2/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge0
natMResultat
HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Län0
natL
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland0
distMResultat
Tormestorpsträffen medel + DM Ultralång (DH35-)Tormestorps IFSkåne0
natMResultat
UngdomsseriefinalenBromma-Vällingby SOKStockholm0
distLResultat
VargsöndanOK SkogsvargarnaVästergötland0
natMResultat
Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna0
natMResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpad-
natSM
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natSL
25manna, öppna motionklasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
distLResultat
sön 9/1025mannakortenIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK
Stockholm0
natMResultat
Kullamannens kampIS KullenSkåne0
natLResultat
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10Revinge by Night - NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne8
natSLN
lör 15/10Dala-Dubbeln StafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natSM
Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natMResultat
DM Ultralång Blekinge + ungdomstävling + Öppna motionsklasserOK SkogsfalkenBlekinge0
mästUResultat
PreO DM öppen Halland FK Friskus-VarbergHalland40
P
mästL
sön 16/10Dala-Dubbeln PatrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natU
Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResultat
Hedjakten-PartävlingLunds OKSkåne0
natPLResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal0
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland0
natMResultat
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10Natt-stafettOK Vilse 87Blekinge20
natSLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötland0
natMNResultat
lör 22/10PreO Natt PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborg0
P
natLNResultat
PreO PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborg0
P
natLResultat
Älgots Cup final + Gäst CupOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
natLResultat
Helg utan Älg, etapp 1Gotlands Bro OKGotland0
natMResultat
IFK Göteborg HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natSLResultat
sön 23/10Helg utan Älg, etapp 2Gotlands Bro OKGotland0
natLResultat
GMOK HösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg0
natMResultat
Ungdomens 7-mannaOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
natSLResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
PreO Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal84
P
natL
OktoberracetOK EnenUppland0
natMResultat
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10En torsdagskväll i VedbäckOK SilvaSkåne0
distLNResultat
fre 28/10HaningeNattenHaninge SOKStockholm0
natMNResultat
lör 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
Hässleby SOK
Vimmerby OK
Småland0
natSLK
sön 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
Hässleby SOK
Vimmerby OK
Småland0
natSLK
Ulricehamns OK MedeldistansUlricehamns OKVästergötland0
natMResultat
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11PreO TempO Sigtuna OKUppland48
P
natM
SilvaTrofenUddevalla OKBohuslän-Dal0
natPUResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland0
distMResultat
PreO RodhenloppetOK RodhenUppland50
P
natLN
RodhenloppetOK RodhenUppland0
natLNResultat
sön 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland62
natSM
Sydsvenska 2-milen / DM Ultralång HallandHylte OKHalland0
natUResultat
HöstlunkenSnättringe SKStockholm0
distPLResultat
PreO i RoslagenOK RoslagenUppland63
P
natL
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11O-event 2011 - Sprint by NightBorås GIFVästergötland0
natSNResultat
lör 12/11Stockholm RogainingOK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm-
distPL
O-Event 2011 - Downhill SprintHestra IFVästergötland0
natSResultat
sön 13/11Golden RingsHellas OrienteringStockholm-
distSL
O-Event 2011 - Zoorienteringen IK YmerVästergötland0
natSResultat
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11Mila Stockholm By Night, etapp 1Täby OKStockholm0
distLNResultat
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland0
natUResultat
sön 20/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne0
natMResultat
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12Mila Stockholm By Night, etapp 2Bromma-Vällingby SOKStockholm0
distLNResultat
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet0
S
natSResultat
sön 18/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet0
S
natMResultat
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12SkinksvängenDegerfors OKVärmland-
S
natL
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12MidvintersprintenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
fre 30/12
lör 31/12
sön 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat

Annonser

Bagheera