Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1JH SkidO Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
distM
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1Mila Stockholm By Night, etapp 3Järla OrienteringStockholm0
distLNResultat
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1Skigo Cup Kiruna, etapp 1IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distLResultat
JH SkidO Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distMResultat
sön 15/1Skigo Cup Kiruna, etapp 2IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
DM Medel Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal-
S
mästM
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1DM Lång SörmlandÄrla IFSödermanland-
S
mästL
Norrlandsmästerskapen (OBS-tävling)SkogslöparnaÅngermanland0
S
mästLResultat
sön 22/1DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland10
S
mästM
Norrlandsmästerskapen (OBS-tävling)SkogslöparnaÅngermanland0
S
mästMResultat
Skid-O, Kils OKKils OKVärmland0
S
distL
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1DM Lång StockholmHaninge SOKStockholm0
S
mästL
Nationell tävling SkyttecentrumÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
natMResultat
Förenings-DMSelånger SOKMedelpad-
S
mästSM
KåreträffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
S
natM
Sunderbyglidet (Skigo Cup 3)Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
Jaktstarts-SM, sprintprologBrunflo IF
Frösö IF
Fältjägarnas IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen57
S
mästS
Sunderbynatten (Skigo 4)Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMNResultat
sön 29/1KorsnästräffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
S
natL
Jaktstarts-SM, finalÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästMResultat
v 5mån 30/1
tis 31/1Natt-DM MedelpadSelånger SOKMedelpad13
S
mästMN
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2HJS Vansbro OK:s nationella, långdistansHJS-Vansbro OKDalarna3
S
natL
Tullinge SK - Skid-OTullinge SKStockholm0
S
distL
sön 5/2DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland1
S
mästM
HJS Vansbro OKs nationella, medeldistansHJS-Vansbro OKDalarna-
S
natM
Skarpnäcks OL SkidorienteringSkarpnäcks OLStockholm0
S
distM
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2Mila Stockholm By NIght, etapp 4Stockholms OFStockholm0
distLNResultat
DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästMNResultat
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2DM Lång Norrbotten/VästerbottenLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten0
S
mästLResultat
Säterträffen SprintSäterbygdens OKDalarna54
S
natS
sön 12/2DM Medel Norrbotten/VästerbottenLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten0
S
mästMResultat
Säterträffen MedelSäterbygdens OKDalarna62
S
natM
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2SkiGo cup 7OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distSResultat
JH SkidO Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distLResultat
SvealandsMästerskap MedelNorbergs OKVästmanland6
S
distM
Rehns BK -- DM Sprint , Hälsingecup SkidORehns BKHälsingland13
S
mästS
SkiGo cup 8 - NattOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMNResultat
sön 19/2SvealandsMästerskap LångNorbergs OKVästmanland8
S
natL
DM Medel ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland14
S
mästM
Rehns BK -- DM Medel, Hälsingecup SkidORehns BKHälsingland18
S
mästM
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2JH SkidO Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distMResultat
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 29/2
tor 1/3
fre 2/3PanVåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne0
natLNResultat
lör 3/3JH SkidO Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
distL
PanVåren, medeldistansOK Pan-KristianstadSkåne0
natMResultat
sön 4/3PanVåren, långdistansOK Pan-KristianstadSkåne0
natLResultat
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3Mila Stockholm By Night, etapp 5 (final)OK RavinenStockholm0
distLResultat
tor 8/3
fre 9/3Kattegattnatt + DM Natt HallandOK LindénaHalland473
natLNResultat
lör 10/3KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna6
S
natM
DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästMResultat
Hallandspremiären, medeldistansLaholms IF OKHalland0
natMResultat
sön 11/3DM Lång DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarna5
S
mästL
DM Sprint ÅngermanlandLugnviks IFÅngermanland15
S
mästS
Skigo Cup 11 MedelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund71
S
distMResultat
Skigo Cup 12 Sprint (Final)Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund65
S
distSResultat
Hallandspremiären, långdistansHalmstad OKHalland851
natLResultat
Öppna Sprint-DM Skido VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
S
mästSResultat
DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
mästL
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3
lör 17/3Härlövs IFHärlövs IFSkåne0
natMResultat
sön 18/3Härlövs IFHärlövs IFSkåne0
natLResultat
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3SM Sprint + JSM Sprint + publiktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
mästSResultat
tor 22/3World Cup 2012 Relay + JSM-stafettBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund12
S
intSM
fre 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland102
natLNResultat
lör 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland950
natLResultat
World Cup 2012 MiddleBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund-
S
intM
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge433
natMResultat
sön 25/3Friskus vårorienteringFK Friskus-VarbergHalland254
distMResultat
World Cup 2012 Ultralong, mass startBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund-
S
intL
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland326
natSL
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge425
natLResultat
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3GrymnattaVäsby OKStockholm394
natLNResultat
Vårtriss NattOK SkogsfalkenBlekinge155
natLNResultat
Hjortnatta med Långa NattenOK SkogshjortarnaVästergötland0
natLNResultat
lör 31/3Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg663
natMResultat
Vårtriss MedelOK SkogsfalkenBlekinge427
natMResultat
EnenracetOK EnenUppland540
natMResultat
OK Tors ungdomstävling + TorfejdenOK TorSödermanland801
natLResultat
sön 1/4DM Ultralång Skåne + Nationell tävlingRingsjö OKSkåne0
mästUResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg0
natLResultat
Vårtriss LångOK SkogsfalkenBlekinge385
natLResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal295
natLResultat
Solna OK, medeldistansSolna OKStockholm981
natMResultat
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4Sydsvenska 7-mannakavlenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne76
natSLK
Häxjakten, Five-O 1IK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland508
natLNResultat
SvartnattaVingåkers OKSödermanland214
natSLN
Vårdubbeln på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne63
natLNResultat
fre 6/4Sydsvenska 7-mannakavlenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne76
natSLK
Kortfredan, Five-O 2IK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland527
natSResultat
Påsk-OLKjula IFSödermanland871
natLResultat
Vårdubbeln på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne241
natLResultat
Dran långfredagIK DranHalland481
natMResultat
lör 7/4Helsingborgs SOKHelsingborgs SOKSkåne0
natLResultat
Nackheträffen+DM Medel HallandOK NackheHalland420
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natLResultat
Öjetrampen, Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland1475
natLResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natLResultat
Järla, medeldistansJärla OrienteringStockholm597
natMResultat
sön 8/4Arosträffen, medeldistansVästerås SOKVästmanland0
natM
Vättefejden, medeldistansTockarps IKSkåne0
natMResultat
Nybro OK, medeldistansNybro OKSmåland629
natMResultat
Bohuslunken, Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal564
natMResultat
KolmårdsdubbelnOK KolmårdenÖstergötland0
natMResultat
v 15mån 9/4Arosträffen, långdistansVästerås SOKVästmanland0
natL
IFK Lidingö, långdistansIFK Lidingö SOKStockholm688
natLResultat
Vikingaträffen, Five-O 5Trollhättans SOKVästergötland902
natLResultat
KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötland483
natSL
Nybro OK, långdistansNybro OKSmåland454
natLResultat
Vättefejden, långdistansTockarps IKSkåne0
natLResultat
tis 10/4
ons 11/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm135
distSLK
BauernattaJönköpings OKSmåland146
natMNResultat
tor 12/4
fre 13/4Tibrotrippeln, etapp 1, nattTibro OKVästergötland0
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland0
distLNResultat
PreO NattOK Pan-KristianstadSkåne65
P
natLN
lör 14/4Tibrotrippeln, etapp 2, medeldistansTibro OKVästergötland0
natMResultat
LännasprintenLänna IFUppland766
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland0
natMResultat
Silva League med GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg1424
natLResultat
OK Ravinen, långdistans - SkärgårdsdubbelnOK Ravinen
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natLResultat
Frosta OKFrosta OKSkåne308
natLResultat
PreOOK Pan-KristianstadSkåne94
P
natL
Per & Kersti CupOK StigenSmåland188
natMResultat
sön 15/4Tibrotrippeln, etapp 3, långdistansTibro OKVästergötland0
natLResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne403
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, långdistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland259
natLResultat
PreOStigmännen Karlshamns OKBlekinge91
P
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland205
natSL
Växjö OK, långdistansVäxjö OKSmåland513
natLResultat
Silva League (WRE) med GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg0
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland0
distMResultat
Skogsluffarna, medeldistans - SkärgårdsdubbelnOK Ravinen
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natMResultat
HallstaträffenHallstahammars OKVästmanland414
natMResultat
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland275
natLNResultat
lör 21/4Haningeträffen, långdistansHaninge SOKStockholm614
natLResultat
Kinnaströms SKKinnaströms SKVästergötland0
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland454
natMResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal0
natL
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland292
natSLK
Gudhems IF:s vårtävlingGudhems IFVästergötland693
natMResultat
Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland817
natMResultat
Nationell tävling SSMHjärnarps OLSkåne0
natLResultat
SSM Hjärnarps OLSkåne168
mästLResultat
sön 22/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland292
natSLK
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland365
natLResultat
Haningeträffen, medeldistansHaninge SOKStockholm0
natMResultat
OK NjudungOK NjudungSmåland434
natLResultat
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland600
natLResultat
VårtävlingFalköpings AIK OKVästergötland576
natLResultat
SSM, stafettHjärnarps OLSkåne-
natSL
Nationell tävling SSMHjärnarps OLSkåne0
natMResultat
Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland696
natLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland168
distMResultat
AleträffenOK AlehofGöteborg563
natLResultat
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4Hökensås-racetOK GränsenSmåland547
natLResultat
Jubileumsdubbeln medel + SkaraborgsM medelIstrums SK
OK Klyftamo
Västergötland322
natMResultat
Kringelträffen, medeldistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland358
natMResultat
Silva League (WRE) med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
1802
natLResultat
TisarträffenOK TisarenÖrebro Län413
natMResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne362
natMResultat
Liljansberg, medeldistansDalaportens OLDalarna582
natMResultat
sön 29/4Jubileumsdubbeln långIstrums SK
OK Klyftamo
Västergötland491
natLResultat
Silva League med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
0
natMResultat
Tisarträffen OK TisarenÖrebro Län340
natLResultat
VårkampenOK SkogsströvarnaÖstergötland30
natL
VårträffenVisborgs OKGotland144
distLResultat
SOK AnebySOK AnebySmåland0
natMResultat
Liljansberg, långdistansDalaportens OLDalarna429
natLResultat
GöingeträffenHässleholms OKSkåne0
natLResultat
KroppefjällsträffenOK KroppefjällBohuslän-Dal138
natLResultat
v 18mån 30/4Eslövs FKEslövs FKSkåne-
natM
TylöskogsträffenOK TylöskogÖrebro Län15
distLResultat
Tenhults SOK:s vårtävlingTenhults SOKSmåland340
natMResultat
JOKerkampenJärbo OKGästrikland340
natMResultat
RoslagshelgOK RoslagenUppland0
natMResultat
tis 1/5KuxaträffenOckelbo OKGästrikland346
natLResultat
OK OrintoOK OrintoVästergötland852
natMResultat
OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland383
natLResultat
PropagandanOK TyrVärmland263
natLResultat
TylöskogsträffenOK TylöskogÖrebro Län0
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland0
natLResultat
IK Vista + IKHP nationell långdistansIK Vista
IKHP Huskvarna
Småland467
natLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal217
natLResultat
RoslagshelgOK RoslagenUppland481
natMResultat
Sprint Cup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5Silva League (WRE)Linköpings OKÖstergötland0
natSResultat
10MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland0
distLResultat
lör 5/5IK Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland396
natMResultat
10MILAIFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland974
natSLK
10MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland0
distLResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland359
natMResultat
sön 6/510MILAIFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland974
natSLK
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland0
natLResultat
NOK:s nationellaNorbergs OKVästmanland0
natM
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland236
natLResultat
10MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland0
distLResultat
VårträffenSOK ViljanSmåland0
natMResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland0
natMResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5Skaraborgsmästerskap, stafettLidköpings VSKVästergötland47
distSL
Sprint Cup 2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
ons 9/5DM Sprint StockholmIFK EnskedeStockholm831
mästSResultat
PreO DM öppet VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland35
P
mästM
tor 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland473
natMResultat
Sprint Cup 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund175
distSResultat
fre 11/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholm0
distSS
PreO Natt Björklinge SOKUppland38
P
natLN
lör 12/5Fellingsbro GoIF, medeldistansFellingsbro GOIFÖrebro Län441
natMResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland55
natSS
Tunadubbeln, etapp 1, sprintStora Tuna OKDalarna496
natSResultat
Tunadubbeln, etapp 2, medelStora Tuna OKDalarna548
natMResultat
PreO TempO OK LinnéUppland48
P
natS
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland230
natMResultat
Faxeträffen, medeldistansSöderhamns OKHälsingland233
natMResultat
Spring Challenge 2012OK NolaskogsarnaÅngermanland0
distSMResultat
PreOLänna IFUppland61
P
natM
sön 13/5Fellingsbro GoIF, långdistansFellingsbro GOIFÖrebro Län462
natLResultat
Lunds OK SprintLunds OKSkåne0
natSResultat
PreO OK RodhenUppland57
P
natL
ÖbackasprintenHärnösands OKÅngermanland0
distSResultat
Faxeträffen, långdistansSöderhamns OKHälsingland249
natLResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal328
natMResultat
Kvarnsveden MTBO 2012Kvarnsvedens GOIF OKDalarna85
M
natMResultat
v 20mån 14/5
tis 15/5DM Sprint SödermanlandSödertälje-Nykvarn OFSödermanland271
mästSResultat
Ungdomsserien Söder 1Tullinge SKStockholm0
distLResultat
U-serien, kretstävling 1, söder 2Järla OrienteringStockholm239
distLResultat
Ungdomsserien kretstävling 1, Norr 1 och Norr 2Sundbybergs IKStockholm0
distLResultat
U-serien, kretstävling 1, söder 3Haninge SOKStockholm184
distLResultat
ons 16/5JVM-test, sprintSäterbygdens OKDalarna200
natSResultat
tor 17/5Tour de Medelpad, etapp 1 Uvtrampen MedelNjurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Medelpad262
distMResultat
EOC JVM test långIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna230
natL
EOC Tour, public race 1 o JVM-testIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natLResultat
Närkekvartetten dag 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län531
distMResultat
fre 18/5Tour de Medelpad, etapp 2 TravsprintenNjurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Medelpad194
distSResultat
EOC Tour, public race 2 o JVM-testIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natMResultat
EOC JVM test medelIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna237
natM
Närkekvartetten dag 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län396
distLResultat
lör 19/5Tour de Medelpad, etapp 3 Njurundabommen LångNjurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Medelpad249
distLResultat
EOC Tour, public race 3IFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natMResultat
ETOC, publiktävlingHJS-Vansbro OK
OK Kåre
Dalarna37
P
natL
Närkekvartetten dag 3KFUM Örebro OKÖrebro Län0
distLResultat
sön 20/5Tour de Medelpad, etapp 4 Njurundabommen MedelNjurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Medelpad241
distMResultat
EOC Tour, public race 4IFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natLResultat
ETOC, publiktävlingHJS-Vansbro OK
OK Kåre
Dalarna37
P
natL
MarstrandKungälvs OKGöteborg0
natM
Närkekvartetten dag 4KFUM Örebro OKÖrebro Län0
distMResultat
Bruksträffen 2012Robertsfors IKVästerbotten98
distMResultat
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5DM Sprint GästriklandÅrsunda IFGästrikland148
mästSResultat
DM Sprint ÖstergötlandBjörkfors GOIFÖstergötland388
mästSResultat
Skaraborgsmästerskap, sprintMariestads FKVästergötland179
distSResultat
Stockholm City Cup, etapp 1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm629
distSResultat
tor 24/5U-serien, krets Norr 1, OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm0
distLResultat
U-serien, kretstävling, söder 3Skogsluffarnas OKStockholm227
distLResultat
Ungdomsserien Söder 2 GustavsbergGustavsbergs OKStockholm222
distLResultat
Ungdomsserien, Krets:Söder 1IFK Tumba SOKStockholm0
distLResultat
U-serien, krets Norr 2, IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm163
distLResultat
fre 25/5
lör 26/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, medeldistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund143
distMResultat
PreO i VästStångenäs AISBohuslän-Dal82
P
natM
PreO i Väst TempoStångenäs AISBohuslän-Dal64
P
natS
Silva League med ÖSA-träffenAlfta-Ösa OKHälsingland1274
natMResultat
Umeträffen, medeldistansIFK UmeåVästerbotten0
natMResultat
Bokens sprinttävlingFK BokenSkåne-
natSS
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland0
distMResultat
Peking-DuonMatteus SIÖstergötland0
distSMResultat
sön 27/55-mannaAskersunds OKÖrebro Län330
distSM
Bergnäsets AIK:s vårtävling, långdistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund137
distLResultat
MTBO SödertäljeSödertälje-Nykvarn OFSödermanland83
M
natMResultat
PreO i VästIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal76
P
natL
Silva League, final, med ÖSA-träffenAlfta-Ösa OKHälsingland1170
natLResultat
Umeträffen, långdistansIFK UmeåVästerbotten111
natLResultat
SuperSprintenHerrestads AIFBohuslän-Dal35
distSStarttider
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5DM Sprint Örebro LänOK MilanÖrebro Län198
mästSResultat
Stockholm City Cup, etapp 2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm667
distSResultat
tor 31/5DM Sprint UpplandSigtuna OKUppland0
mästSResultat
fre 1/6Luletrippeln, sprintdistansGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund122
distSResultat
Sommarlägret, sprintdistans och UPSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm320
distSResultat
lör 2/6DM Sprint BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge0
mästSResultat
DM Sprint HallandFalkenbergs OKHalland218
mästSResultat
Luletrippeln, långdistansOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund154
distLResultat
NAIS SprintNAIS OrienteringsklubbÖstergötland245
natSResultat
sön 3/6DM Sprint SkåneOK GyngeSkåne374
mästSResultat
PreO DM öppet SkåneOK GyngeSkåne19
P
mästL
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland160
natLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natSResultat
Luletrippeln, medeldistansOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund140
distMResultat
v 23mån 4/6
tis 5/6DM Sprint GöteborgOK LandehofGöteborg423
natSResultat
ons 6/6DM Medel ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanland0
mästMResultat
DM Sprint VärmlandSK ÖrnenVärmland255
mästSResultat
NationaldagssprintenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund99
distSResultat
Uppsala Sprint Cup, Etapp 3OK LinnéUppland123
distSResultat
DM SprintstafettIKHP HuskvarnaSmåland787
mästSS
Uppsala Sprint Cup, Etapp 4IF ThorUppland0
distSResultat
tor 7/6
fre 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1Umeå OKVästerbotten203
natMResultat
SM MTBO SprintdistansJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
156
M
mästSResultat
lör 9/6Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge0
natSResultat
Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge0
natSResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 2Umeå OKVästerbotten229
natLResultat
SM MTBO LångdistansJärfälla OKStockholm164
M
mästLResultat
sön 10/6DM Sprint HälsinglandEdsbyns OKHälsingland70
mästSResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal276
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal275
natSResultat
ForsrännetGagnefs OKDalarna178
distSResultat
Stefans minneOK EkenÖstergötland3
distSL
Västerbottens 3-dagars, etapp 3Umeå OKVästerbotten221
natMResultat
DM Medel MedelpadÅnge OKMedelpad157
mästMResultat
SM MTBO MedeldistansSöders-TyresöStockholm151
M
mästMResultat
SprinthelgenOK OrionBlekinge0
natSSStarttider
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6Stockholm City Cup, etapp 3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm672
distSResultat
tor 14/6DM Sprint MedelpadNjurunda OKMedelpad132
mästSResultat
Sandvikens Öppna KommunmästerskapStorviks IFGästrikland204
distLResultat
fre 15/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
lör 16/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
Tre Skåningar och en Dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
PreO DM öppet Bohuslän-Dals, Göteborgs och Västergötlands OFKungälvs OKGöteborg53
P
mästL
sön 17/6Tre Skåningar och en Dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
v 25mån 18/6
tis 19/6ÅdalssprintenLugnviks IF
OK Nipan
Ångermanland0
distSResultat
PolarkampenÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund124
distLResultat
ons 20/6BrödkampenOckelbo OKGästrikland0
distL
DM Sprint GotlandVisborgs OKGotland138
mästSResultat
DM Ultralång Gästrikland HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
143
mästUResultat
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6Idre FjällOLIdrefjällens OKDalarna305
natLResultat
v 26mån 25/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna293
natSResultat
tis 26/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
ons 27/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna0
natMResultat
OK Vilse 87:s kvällstävlingOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland97
distMResultat
tor 28/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
OK Vilse 87:s kvällstävlingOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
fre 29/63+3 i Sälen, sprintdistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1092
natSResultat
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
P
natSL
Öppet DM Sprint Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal121
mästSResultat
lör 30/63+3 i Sälen, långdistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1293
natLResultat
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna66
P
natL
sön 1/73+3 i Sälen, medeldistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1292
natMResultat
DM Ultralång ÅngermanlandOK NipanÅngermanland32
mästU
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna61
P
natL
v 27mån 2/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm799
distLResultat
tis 3/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm773
distMResultat
ons 4/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm768
distLResultat
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland297
distMResultat
Havs-OL, dag 1Stigmännen Karlshamns OKBlekinge406
natLResultat
PreO DM Dag öppet Uppland och Roslagsmästerskap i PreOOK RodhenUppland34
P
mästL
tor 5/7Havs-OL, dag 2Stigmännen Karlshamns OKBlekinge377
natLResultat
fre 6/7Eskilstuna weekend, etapp 1IK Standard
Ärla IF
Södermanland1102
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1Brunflo IF
Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natLResultat
lör 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2IK Standard
Ärla IF
Södermanland1127
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2Brunflo IF
Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natSResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotland687
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland404
natLResultat
Vittjärvs 2-dagars, vittjärvs 2-dagars Dag 1Vittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund228
natMResultat
PreO DM öppet 2-dagars Hälsingland, etapp 1Rehns BKHälsingland26
P
mästL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland77
natSLKResultat
Lagtävling PreO Rehns BKRehns BKHälsingland16
P
natM
sön 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3IK Standard
Ärla IF
Södermanland1114
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3Brunflo IF
Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen275
natU
Gotlands 2-dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotland711
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland430
natLResultat
Vittjärvs 2-dagars, vittjärvs 2-dagars Dag 2Vittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund222
natLResultat
PreO DM öppet 2-dagars Hälsingland, etapp 2Rehns BKHälsingland26
P
mästL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland77
natSLKResultat
v 28mån 9/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal466
natMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne461
natLResultat
tis 10/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal481
natMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne451
natLResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 1Gotlands Bro OKGotland1095
natMResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland718
natLResultat
Gotlands 3-dagars MTB-O Dag 1Gotlands Bro OKGotland0
M
distMResultat
ons 11/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 3Idefjordens SKBohuslän-Dal460
natLResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne510
natLResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2Gotlands Bro OKGotland1119
natMResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland599
natLResultat
Gotlands 3-dagars MTB-O Dag 2Gotlands Bro OKGotland0
M
natMResultat
tor 12/7Gotlands 3-dagars, etapp 3Gotlands Bro OKGotland1126
natLResultat
Gotlands 3-dagars MTB-O Dag 3Gotlands Bro OKGotland0
M
natLResultat
fre 13/7Hallands 3-Dagars, etapp 1Hallands OF
O-Ringen
Halland2486
natMResultat
lör 14/7Hallands 3-Dagars, etapp 2Hallands OF
O-Ringen
Halland2572
natLResultat
sön 15/7Hallands 3-Dagars, etapp 3Hallands OF
O-Ringen
Halland2626
natLResultat
v 29mån 16/7
tis 17/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland220
distSResultat
ons 18/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland211
distSResultat
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7AXA-StafettenO-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
60
natSSResultat
sön 22/7O-Ringen Halland, etapp 1Hallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland15127
LP
natLResultat
v 30mån 23/7O-Ringen Halland, etapp 2Hallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland15502
LP
natMResultat
O-Ringen Halland MTB-O, etapp 1O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
321
M
natMResultat
tis 24/7O-Ringen Halland, etapp 3Hallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland15884
LP
natMResultat
O-Ringen Halland MTB-O, etapp 2O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
324
M
natLResultat
ons 25/7O-Ringen Halland MTB-O, etapp 3O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
353
M
natSResultat
O-Ringen Halland ElitsprintHallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland0
natSResultat
tor 26/7O-Ringen Halland, etapp 4Hallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland16240
LP
natLResultat
fre 27/7O-Ringen Halland, etapp 5Hallands OF
O-Ringen
Svenska Orienteringsförbundet
Halland15958
LP
natLResultat
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanland0
distMResultat
tis 31/7OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanland0
distLResultat
ons 1/8OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanland0
distLResultat
tor 2/8Fjällorienteringen, etapp 1Brunflo IF
Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
distPL
StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland0
natMResultat
fre 3/8Fjällorienteringen, etapp 2Brunflo IF
Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
distPL
Ungdomens 10milaHjobygdens OK
IF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland248
natSLKResultat
lör 4/8Fjällorienteringen, etapp 3Brunflo IF
Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
distPL
U10milamedelnHjobygdens OK
IF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland921
natMResultat
DM Medel Norrbotten Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund175
mästMResultat
sön 5/8U10milalångenHjobygdens OK
IF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland1010
natLResultat
DM Ultralång Norrbotten Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund111
mästUResultat
v 32mån 6/8
tis 7/8DistriktsmatchSödertälje-Nykvarn OFSödermanland135
distLResultat
Stigfinnarcup, dagStigfinnarnaStockholm153
distLResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland0
distSResultat
ons 8/8DistriktsmatchOK LinnéUppland0
distLResultat
DistriktsmatchSödertälje-Nykvarn OFSödermanland30
distSSResultat
tor 9/8DistriktsmatchOK LinnéUppland0
distSResultat
fre 10/8Norrlandsmästerskap SprintOK Vargen
Seskarö IF
Norrbottens Orienteringsförbund280
mästSResultat
lör 11/8Götalandsmästerskap, individuellt och nationell långdistansBoxholms OKÖstergötland0
natLResultat
SvealandsmästerskapFilipstads OKVärmland439
mästLResultat
Traneträffen medelOK TrananVästergötland391
natMResultat
Öppet RM DagLänna IFUppland238
distLResultat
Norrlandsmästerskap MedelOK Vargen
Seskarö IF
Norrbottens Orienteringsförbund330
mästMResultat
sön 12/8BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland0
natMResultat
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland482
natLResultat
FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarna0
natM
Götalandsmästerskap, stafettBoxholms OKÖstergötland0
mästSL
Lesjöfors-Mixen Lesjöfors SKVärmland282
natMResultat
LinnéklassikernOK LinnéUppland708
natLResultat
Hässleby SOK Hässleby SOKSmåland260
natLResultat
Norrlandsmästerskap LångOK Vargen
Seskarö IF
Norrbottens Orienteringsförbund299
mästLResultat
OK MarkOK MarkVästergötland440
natLResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne0
natLResultat
Öppna Falumästerskapet dagGrycksbo IF OKDalarna243
distLResultat
v 33mån 13/8DM Ultralång VästmanlandSurahammars SOKVästmanland0
mästUResultat
tis 14/8PreO DM öppet DalarnaStora Tuna OKDalarna33
P
mästL
Stigfinnarcup, nattStigfinnarnaStockholm90
natLNResultat
ons 15/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland98
natSLResultat
DM Ultralång ÅngermanlandOK NipanÅngermanland26
distUResultat
tor 16/8Storviks NattStorviks IFGästrikland0
natLNResultat
fre 17/8Göteborg O-meeting, dag 1Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg673
natMResultat
lör 18/8BosarpadubbelnLunds OKSkåne275
natMResultat
DM Lång Norrbotten/ Västerbotten Norrbottens Orienteringsförbund
Piteå IF
Skellefteå OK
Västerbottens OF
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbotten
167
mästLResultat
DM Lång VästerbottenPiteå IF
Skellefteå OK
Västerbotten-
mästL
DM Medel Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen41
mästM
För-SM ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland451
natMResultat
Golden WeekendKöping-Kolsva OKVästmanland541
natMResultat
GrangärdeträffenGrangärde OKDalarna295
natMResultat
Göteborg O-meeting, dag 2Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg595
natSResultat
43-kavlenLinköpings OK
OK Eken
Östergötland0
natSLK
RydaluffenRyda SKVästergötland370
natMResultat
DM Lång Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland192
mästLResultat
DM Sprint SmålandSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland529
mästSResultat
DM Natt SmålandSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland324
mästLNResultat
sön 19/843-kavlenLinköpings OK
OK Eken
Östergötland0
natSLK
BosarpadubbelnLunds OKSkåne305
natLResultat
DM Lång Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen44
mästL
DM Stafett Medelpad + Ångermanland, öppna motionsklasserTimrå SOKMedelpad30
distMResultat
DM Ultralång VästergötlandLidköpings VSKVästergötland2
mästU
Golden WeekendKöping-Kolsva OKVästmanland428
natMResultat
GrangärdeträffenGrangärde OKDalarna273
natLResultat
Göteborg O-meeting, dag 3Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg623
natLResultat
Järfälla OK, medeldistansJärfälla OKStockholm815
natMResultat
JärpåssöndagenLidköpings VSKVästergötland373
natLResultat
OK RodhenOK RodhenUppland547
natMResultat
Wokgrytan, etapp 1Visborgs OKGotland20
distM
Wokgrytan, etapp 2Visborgs OKGotland20
distM
VikingträffenIK Vikings OKVärmland228
natLResultat
DM Stafett Västerbotten + NorrbottenNorrbottens Orienteringsförbund
Skellefteå OK
Västerbottens OF
Norrbottens Orienteringsförbund
Västerbotten
37
mästSL
DM Stafett Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
69
mästSMResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8SM NattRehns BKHälsingland459
mästLNResultat
lör 25/8Bredareds IFBredareds IFVästergötland381
natMResultat
Bromma-Vällingby SOK, långdistansBromma-Vällingby SOKStockholm739
natLResultat
DubbelfajtenOK TisarenÖrebro Län24
distPLResultat
TrampenLudvika OKDalarna249
natMResultat
SM Sprintdistans, kvalGästriklands OFGästrikland518
mästSResultat
DubbeljaktenMalmö OKSkåne0
natMResultat
UngdomsstafettSundsvalls OKMedelpad14
natSM
Sundsvalls OKSundsvalls OKMedelpad62
natMResultat
L-100-DubbelnLånghundra IFUppland350
natMResultat
sön 26/8SM Sprintdistans, finalGästriklands OFGästrikland513
mästSResultat
BjursåsluffenBjursås OKDalarna419
natLResultat
DM Ultralång BlekingeRonneby OKBlekinge0
mästUResultat
GripträffenOK GripSödermanland0
natMResultat
KolmårdsträffenTjalve OrienteringsklubbÖstergötland0
natLResultat
KorpenOK TisarenÖrebro Län183
distLResultat
LånguvenIK UvenGöteborg326
natLResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland275
natLResultat
Ronneby OK, medeldistansRonneby OKBlekinge101
natMResultat
Stöcksjö ISStöcksjö ISVästerbotten0
distMResultat
VärmlandsserienOK TyrVärmland0
natLResultat
Väsby OK, medeldistansVäsby OKStockholm518
natMResultat
Hestra IFHestra IFVästergötland469
natLResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne345
natLResultat
Sundsvalls OKSundsvalls OKMedelpad114
natLResultat
L-100-DubbelnLånghundra IFUppland579
natLResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8Ungdomsserien, region norrWaxholms OKStockholm210
distMResultat
Scania SprintstafettSödertälje-Nykvarn OFSödermanland17
distSSResultat
Ungdomsserien, region sydOK RavinenStockholm542
distMResultat
tor 30/8
fre 31/8DM Natt Gästrikland och HälsinglandGästriklands OF
Ljusne-Ala OK
Söderhamns OK
Gästrikland
Hälsingland
147
mästLNResultat
DM Natt BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge0
mästLNResultat
DM Natt GöteborgLerums SOKGöteborg190
mästMNResultat
DM Natt SkåneOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne0
mästLNResultat
DM Natt UpplandOK RoslagenUppland174
mästLNResultat
lör 1/9DM Medel Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal169
mästMResultat
DM Medel SmålandTorsås OKSmåland649
mästMResultat
DM Medel VästergötlandGällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland719
mästMResultat
DM Natt Norrbotten (Polar Natten)Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund104
mästLNResultat
DM Sprint Norrbotten (Polar Sprinten) Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund149
mästSResultat
DM Långdistans StockholmHellas OrienteringStockholm907
mästLResultat
DM Medel Örebro LänAlmby IKÖrebro Län323
mästMResultat
DM Medel Södermanland + VästmanlandArboga OK
Södermanlands OF
Västmanland
Södermanland
656
mästMResultat
DM Medel DalarnaSmedjebackens OKDalarna527
mästMResultat
sön 2/9DM Lång DalarnaLeksands OKDalarna496
mästLResultat
DM Lång SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland333
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandOK 64 TorpaÖstergötland527
mästLResultat
DM Sprint ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
mästSResultat
DM Stafett VästergötlandGällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland141
mästSLResultat
DM-MTBO ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland31
M
distMResultat
DM Lång BlekingeOK OrionBlekinge0
mästLResultat
DM Lång UpplandIF ThorUppland728
mästLResultat
DM Lång VärmlandDegerfors OKVärmland249
mästLResultat
DM Lång Örebro LänAlmby IKÖrebro Län280
mästLResultat
DM Medel StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholm1103
mästMResultat
DM Lång GotlandIF Hansa-HoburgGotland122
mästLResultat
DM Lång SkåneOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne605
mästLResultat
DM Lång VästmanlandArboga OKVästmanland279
mästLResultat
DM Lång Bohuslän-Dal och GöteborgIFK Göteborg Orientering
OK Gipen
Göteborg
Bohuslän-Dal
669
mästLResultat
DM Lång Gästrikland och HälsinglandForsa OK
Gästriklands OF
Hälsingland
Gästrikland
207
mästLResultat
DM Stafett SmålandKalmar OKSmåland152
mästSLResultat
DM Medel VästerbottenVännäs OKVästerbotten139
mästMResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9DM Natt Värmland och Örebro länLaxå OK
Värmlands OF
Örebro Län
Värmland
-
mästLN
DM Natt VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland381
mästLNResultat
PreO SM NattRehns BKHälsingland55
P
mästLN
DM Natt VästmanlandOK HedströmmenVästmanland135
mästLNResultat
DM Natt GotlandGotlands Bro OKGotland72
mästLNResultat
DM Natt Örebro Län och VärmlandLaxå OK
Värmlands OF
Örebro Län
Värmland
216
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal57
mästLNResultat
DM Natt SödermanlandOK KlemmingenSödermanland149
mästLNResultat
DM Natt StockholmAttunda OKStockholm403
mästLNResultat
lör 8/9DM Medel Gästrikland HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
283
mästMResultat
DM Medel GöteborgKungälvs OKGöteborg608
mästMResultat
DM Medel SkåneOK Pan-KristianstadSkåne529
mästMResultat
DM Medel UpplandSigtuna OKUppland488
mästMResultat
DM Natt DalarnaDalaportens OLDalarna144
mästLNResultat
DM Sprint DalarnaDalaportens OLDalarna264
mästSResultat
DM Sprint VästergötlandGudhems IFVästergötland600
mästSResultat
MTB-O FalunStora Tuna OKDalarna81
M
distLResultat
PreO SM DagRehns BKHälsingland60
P
mästL
DM Medel ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland577
mästMResultat
Ö-kampenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distMResultat
DM Sprint VästmanlandVandrarringenVästmanland311
mästSResultat
sön 9/9DM Lång VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötland706
mästLResultat
DM Stafett Göteborg + HallandFK Friskus-Varberg
Göteborgs OF
Halland
Göteborg
0
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm och UpplandAttunda OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
0
mästSLResultat
DM-stafett Dalarna 2012 - Öppna klasserOK MalmiaDalarna0
distMResultat
PreO SM TempORehns BKHälsingland54
P
mästS
Öppet DM i MTBOÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
M
mästMResultat
DM Stafett ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland132
mästSM
DM Medel GotlandGotlands Bro OKGotland143
mästMResultat
DM Stafett Gästrikland HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
80
mästSL
DM Stafett SkåneOK Pan-KristianstadSkåne0
mästSLStarttider
DM Stafett Stockholm - individulla öppna motionsklasserAttunda OKStockholm0
distLResultat
DM Stafett SödermanlandIK StandardSödermanland128
mästSL
DM Stafett Värmland och Örebro länOK Djerf
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
164
mästSLResultat
DM Stafett VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästSMResultat
DM Stafett Västmanland, öppna motionsklasserVandrarringenVästmanland0
distMResultat
DM Stafett Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal47
mästSLResultat
DM Stafett DalarnaOK MalmiaDalarna128
mästSLResultat
DM Lång SmålandEksjö SOKSmåland705
mästLResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9Hammarby Hill By NightOK RavinenStockholm85
distLNResultat
USM SprintBredaryds SOKSmåland0
mästSResultat
USM Sprint, publiktävlingBredaryds SOKSmåland0
distSResultat
lör 15/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland161
natLResultat
Kristinehamns OKKristinehamns OKVärmland142
natMResultat
Mariestads FKMariestads FKVästergötland283
natMResultat
SM Långdistans, kvalGästriklands OFGästrikland533
mästLResultat
USM LångBredaryds SOKSmåland0
mästLResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
natMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal136
natMResultat
Avestapropagandan, medeldistansAvesta OKDalarna427
natMResultat
USM Långdistans, publiktävlingBredaryds SOKSmåland0
distLResultat
sön 16/9SM Långdistans, finalGästriklands OFGästrikland533
mästLResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland670
natLResultat
Kristinehamns OKKristinehamns OKVärmland180
natMResultat
SödertäljeorienteringenSödertälje IFSödermanland700
natLResultat
SM Långdistans, publiktävlingOK HammarenGästrikland67
distLResultat
USM, distriktsstafettBredaryds SOKSmåland0
natSLResultat
FyrklubbsHästveda OKSkåne0
distLResultat
Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholm97
natM
PreO FyrklubbsHästveda OKSkåne13
P
distL
Avestapropagandan, långdistansAvesta OKDalarna260
natLResultat
ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
natSM
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9SM Medeldistans, kvalGästriklands OFGästrikland880
mästMResultat
Öppna Falumästerskap, NattBjursås OKDalarna34
distLNResultat
OL-Rounden OK HedströmmenVästmanland95
natMNResultat
lör 22/9SM Medeldistans, finalGästriklands OFGästrikland880
mästMResultat
Bahco Cup Lidköpings VSKVästergötland311
natMResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland17
distSL
Hultsfreds OK Hultsfreds OKSmåland159
natMResultat
Kils OKKils OKVärmland213
natLResultat
Markdubbeln, medeldistansOK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland392
natMResultat
PreO Björklinge SOKUppland61
P
natM
PreO DM Natt öppet UpplandLänna IFUppland52
P
mästLN
SM Medeldistans, publiktävlingÖsterfärnebo IFGästrikland0
distMResultat
SOLVarvetSkarpnäcks OLStockholm0
natLResultat
Riksmästerskap för Veteraner, medeldistansOK TorSödermanland687
natMResultat
OL-RoundenOK HedströmmenVästmanland133
natLResultat
sön 23/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland21
distSL
Markdubbeln, långdistansOK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland333
natLResultat
PreO OK LinnéUppland71
P
natL
SM StafettGästriklands OFGästrikland275
mästSLResultat
SM Stafett, publiktävlingOckelbo OKGästrikland4
distLResultat
UngdomsstafettenLidköpings VSKVästergötland37
natSM
BauertrampetJönköpings OKSmåland418
natLResultat
HöstflåsetFK ÅsenSkåne476
natLResultat
OL-RoundenOK HedströmmenVästmanland116
natMResultat
Riksmästerskap för Veteraner, långdistansOK TorSödermanland615
natLResultat
Elvdansen, medeldistansSöders-TyresöStockholm606
natMResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9BAIK-A-NATTBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLNResultat
ons 26/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm32
distSSNResultat
tor 27/9BAIK-A-NATTBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLNResultat
fre 28/9DM Natt MedelpadSelånger SOKMedelpad48
mästLN
Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland121
natSNResultat
DM Natt ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland221
mästLNResultat
Nässjö OK/Bodafors OKBodafors OK
Nässjö OK
Småland177
natSNResultat
PatrullnattenOK KlemmingenSödermanland36
distLN
DM Natt Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen0
mästLNResultat
lör 29/9DM Natt VästerbottenIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten66
mästLNResultat
DM Sprint VästerbottenIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten104
mästSResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge219
natMResultat
Hällefors OKHällefors OKÖrebro Län0
natM
OK Triangeln, medeldistansOK TriangelnUppland533
natMResultat
SM UltralångHJS-Vansbro OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna252
mästUResultat
Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland342
natMResultat
ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna636
natLResultat
Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natMResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm104
natSLResultat
Höstyran IFK BokenSkåne0
natMResultat
Nässjö OK/Bodafors OKBodafors OK
Nässjö OK
Småland414
natLResultat
HöstkampenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund114
distLResultat
sön 30/9DM Stafett GotlandVisborgs OKGotland45
mästSLResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge200
natMResultat
Uppsala MTBOIF ThorUppland101
M
natMResultat
Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland398
natLResultat
ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna672
natMResultat
Höstyran IIFK BokenSkåne0
natLResultat
Nässjö OK/Bodafors OKBodafors OK
Nässjö OK
Småland291
natMResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland386
natMResultat
MidälvastafettenSundsvalls OKMedelpad0
distSLResultat
Ungdomsserien, finalJärla OrienteringStockholm0
distLResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10BAIK-A-NATTBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distLNResultat
fre 5/10
lör 6/1025mannaIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK
Stockholm0
natSLResultat
25manna, öppna motionsklasserIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK
Stockholm0
distLResultat
Stads-OLEslövs FKSkåne161
distMResultat
sön 7/1025mannakorten, medeldistansOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm3300
natMResultat
RuskrusetIS KullenSkåne113
distSResultat
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10Revinge by NightLunds OK
Malmö OK
Skåne0
natSLNResultat
lör 13/10Dala-Dubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natSL
Öppna klasser DD Lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResultat
Fräknefejden, medeldistansLjungskile FKBohuslän-Dal0
natMResultat
sön 14/10Dala-Dubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natU
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne218
natPLResultat
Öppna klasser DD SöndagKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResultat
Fräknefejden, långdistansLjungskile FKBohuslän-Dal0
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland0
natMResultat
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10Axevallanatta + SkaraborgsM NattIstrums SKVästergötland0
natMNResultat
lör 20/10IFK Göteborgs HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natSLResultat
IFK Göteborgs Höstbudkavle, öppna motionklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natLResultat
BlåbärskavlenVärend GN OLSmåland21
distSM
Blåbärskavlen, individuell medeldistansVärend GN OLSmåland0
distMResultat
Älgots Cup, Final + GästcupÖrkelljunga FKSkåne303
natLResultat
PreO TempO Pepparkaksjakten Kungälvs OKGöteborg57
P
natS
PreO Natt Pepparkaksjakten Kungälvs OKGöteborg65
P
natLN
sön 21/10Hellas parstafettHellas OrienteringStockholm48
natSL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge0
natLResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap LångMullsjö SOKVästergötland390
natLResultat
PreO Pepparkaksjakten Kungälvs OKGöteborg89
P
natL
Ungdomens 7-mannaÖrkelljunga FKSkåne60
natSLResultat
Ungdomens 7-manna, Öppna motionsklasserÖrkelljunga FKSkåne0
natLResultat
GMOK HösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg490
natMResultat
OktoberracetOK EnenUppland705
natMResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm0
natMNResultat
lör 27/10HaningesprintenHaninge SOKStockholm0
distSS
PreO DM öppet HallandHalmstad OKHalland37
P
mästL
SmålandskavlenKexholms SK
Norrhults SOK
Växjö OK
Småland0
natSLK
ArosträffenVästerås SOKVästmanland454
natMResultat
sön 28/10SmålandskavlenKexholms SK
Norrhults SOK
Växjö OK
Småland0
natSLK
Smålandskavlen, öppna motionsklasserKexholms SK
Norrhults SOK
Växjö OK
Småland0
distLResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11PreO RodhenloppetOK RodhenUppland47
P
natLN
PreO TempO Sigtuna OKUppland-
P
natS
RodhenloppetOK RodhenUppland267
natPLN
SilvaTrofénUddevalla OKBohuslän-Dal151
natPUResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland245
natMResultat
sön 4/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland60
natSM
Sydsvenska 2-milen + DM Ultralång HallandHylte OKHalland459
natUResultat
HöstlunkenSnättringe SKStockholm204
distPUResultat
PreO i RoslagenOK RoslagenUppland55
P
natL
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11O-Event 2012 - Sprint By NightBorås GIFVästergötland1214
natSNResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm449
natMResultat
O-Event 2012 - Downhill sprintHestra IFVästergötland1541
natSResultat
sön 11/11O-Event 2012 - ZoorienteringenIK YmerVästergötland2353
natSResultat
Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm323
natLResultat
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11Mila Stockholm By Night, etapp 1Gustavsbergs OKStockholm236
distLNResultat
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11FakirenArboga OKVästmanland0
natUResultat
Stockholms RogainingOK RavinenStockholm-
distU
sön 18/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne320
distMResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12Skigo Cup, etapp 1IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund71
S
distLResultat
sön 9/12Skigo Cup, etapp 2IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund73
S
distMResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12Mila Stockholm By Night, etapp 2IFK Lidingö SOKStockholm0
distLNResultat
Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
42
S
natL
tor 13/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
42
S
natL
fre 14/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
42
S
natL
Ski-O Tour dag 1, Vemdalen Vargen, medeldistans nattJämtland-Härjedalens OF
Ski-O Tour Club
Jämtland-Härjedalen0
S
natMNResultat
Ski-O Tour dag 2, Orsa Grönklitt, sprintstafett nattDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna23
S
natSSN
lör 15/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
42
S
natL
Ski-O Tour dag 3, Vemdalen Vargen, medeldistans (WRE)Jämtland-Härjedalens OF
Ski-O Tour Club
Jämtland-Härjedalen0
S
natMResultat
Ski-O Tour dag 3, Vemdalen Vargen, sprintdistans (WRE)Jämtland-Härjedalens OF
Ski-O Tour Club
Jämtland-Härjedalen86
S
intSResultat
sön 16/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
42
S
natL
Ski-O Tour dag 4, Vemdalen Vargen, långdistans (WRE)Jämtland-Härjedalens OF
Ski-O Tour Club
Jämtland-Härjedalen0
S
intLResultat
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12Ärla IF Skid-OLÄrla IFSödermanland0
S
distLResultat
sön 30/12
v 1mån 31/12
tis 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
natLResultat

Annonser

Bagheera